MIJN FOTO v; I C I !#1 7, ZEELAND 11 Noem een dier dat in Zeeland rondhuppelt of -vliegt en Leen Botbijl (70) uit Brouwershaven heeft het voor zijn lens gehad. IJsvogeltjes, damherten én deze buizerd, die hij vorig najaar fotografeerde bij Burghsluis. 1 Het was een lucky shot. Zoals hij daar zit, die roofvogel. Scherp. Mooi licht erop en een rustig achtergrondje. Als dat allemaal lukt, ben ik een geluk kig mens. Dan ben ik echt blij." Botbijl is er het mens niet naar om stil te zitten. De man die jarenlang banen had in de techniek zette na zijn vroegpensioen zijn werk voor de vrijwillige brandweer nog tot zijn 65-ste voort. Hij hield in die tijd het ma gazijn voor de brandweer Schouwen-Duive- land op orde. En sloeg ondertussen hobbyma- tig aan het sleutelen aan trekkers van boeren in Brouwershaven. ,,We hebben inmiddels al drie oude tractoren gereviseerd. Dat zijn wel wintervullende karweien." Daarnaast pakte de in Brouw geboren en ge togen Botbijl een jaar of acht geleden zijn oude hobby fotografie weer op. Ooit, in het analoge tijdperk, vond hij dat al leuk om te doen. Maar het was er al jaren niet meer van gekomen. Samen met zijn vrouw Celia ging hij wel altijd de natuur in. ,,We zijn natuur mensen en maken graag wandelingen." Vier uur onderweg De stap om alle schoonheid rondom hem vast te leggen, was dan ook niet zo'n heel grote. ,,Al loop je met een camera wel heel anders rond. Laatst liep ik met mijn vrouw negen ki lometer bij Vrouwenpolder. Dan zijn we wel vier uur onderweg." Op jacht naar libelles en andere natuurpracht. „Fotografie is heel rust gevend. Het vergt veel tijd. Je kunt zo'n bui zerd wel op de foto zetten, maar je wilt 'm niet met zijn kont naar je toe. Juist die kop en die klauwen zijn zo mooi. De buizerd is een prachtig dier. Een aansprekende roofvogel. Hij heeft zo'n indringende kop." Perfecte plaat Ook met de auto trekt Botbijl er vaak op uit. Zichzelf steeds verbeterend, onder meer via een fotografenclub waar hij lid van is. Hij maakte een deurstatief voor op zijn auto en kan urenlang wachten en kijken in de hoop zijn perfecte plaat te schieten. Nadat hij, toen hij nog werkte, een keer met een gigantische burn-out thuis kwam te zitten weet hij als geen ander wat fotograferen met hem doet. Het houdt de perfectionistisch ingestelde Bot- bijl in balans. ,,Fotografie is voor mij ook wel een vorm van therapie. Je zoekt naar datgene wat je wilt fotograferen. En als je zoekt, is je hoofd leeg. Je raakt er rustig van en je raakt ook rustig van de natuur. Ik vind het hart stikke leuk om te doen. Het is een schitte rende hobby." donderdag 3 oktober 2019 GO Blij met een 'lucky shot' Esme Soesman Leen Botbijl bij het haventje bij de Heeren keet. Met eindeloos geduld maakt hij de mooi ste foto's in de natuur. De buizerd die Leen Botbijl fotografeerde bij Burghsluis foto leen botbijl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39