WILDE GANZEN EEN GEZONDE FAMILIE BEGINT BIJ 1 VACCINATIE 10 ZEELAND donderdag 3 oktober 2019 BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Aparthotel Dick Simons uit Breda (krant 24 september) wil dat er op Walche ren niet meer hoogbouw moet ko men. Hij is zelf een van de eigena ren van een nieuw Aparthotel, een beleggingsobject in Zoutelande. Wij zijn eigenaar van het apparte ment dat op de foto in de krant nog net zichtbaar is, links naast het Aparthotel. Ons appartement is laagbouw, het Aparthotel hoog bouw. De zon op ons terrasje ver dwijnt halverwege de middag achter de hoge blinde muur van het Aparthotel. Simons vindt dat er niet meer hoogbouw-hotels moeten komen, maar maakt voor zichzelf graag een uitzondering. Familie Van Donk Valreep 75, Amstelveen Johnson Op het eerste gezicht is het ver heugend nieuws dat premier Johnson is teruggefloten door het Engelse hof, dat zijn besluit om het parlement te schorsen in strijd met de grondwet heeft verklaard (krant 25 september). Tenslotte is Johnson een populist en machts usurpator van de ergste soort. Toch heb ik principiële bedenkin gen tegen de uitspraak van het hof. Dit hof bemoeit zich immers met de politiek en dat is een schending van de machtenschei ding die het fundament vormt van onze westerse democratie. Als een Oost-Europese leider als Orban dit doet door zich bijvoorbeeld met de rechtspraak in zijn land te bemoeien, schreeuwen wij gelijk moord en brand en menen dat de democratie daarmee in gevaar wordt gebracht. Ik vraag me af of we niet met twee maten meten. dr. A.L. Kort Spanjaardstraat 8, 's-Heer Hendrikskinderen Bewegen Onder de kop 'Bewegen, bewegen, bewegen!' roept psycholoog Thijs Launspach (krant 23 september) de lezer op tot een actief leven. Goed voor brein en lijf. Van een psycholoog verwachten we niet dat hij ons voorschrijft wit we moeten doen, wel dat hij uitlegt waarom we iets doen. Als voor beeld: waarom laten zoveel man nen hun baard groeien? De buur man doet het, Baudet, Messi en de koning doen het. Wat bezielt deze mannen? Is het een inhaalslag? Vrouwen hebben van nature een aantrekkelijk en zichtbaar ge slachtskenmerk; mannen staan met lege handen. Stonden, want baardgroei zorgt voor een gelijk speelveld. Laat de psycholoog zich buigen over het waarom van de baardgroei. En dus niet over een afgekloven onderwerp als 'bewe- gen'. Dagelijks een half uur matig- intensief bewegen, dat weten we nu zo langzamerhand wel. Jacques Derksen Grachtstraat 20, Kapelle Stikstof Nederland lijkt krankzinniger ge worden. Iedereen weet dat in ons overbevolkte land het milieu on der druk staat. Ter land, ter zee en in de lucht wordt het milieu door allerlei partijen veel te zwaar be last. Industrie, luchtvaart, zeevaart en landbouw zijn grote partijen die in dit geval een grote negatieve bijdrage leven. Ook burgers dra gen hieraan bij. Daarbij denk ik dat grootverdieners grootvervui lers genoemd mogen worden. Hoe je ook aan dat vermogen komt, met veel geld kan je vervuilen zo veel het je uitkomt. Nu liggen er op krankzinnige wijze 18.000 pro jecten stil in Nederland (krant 9 september). Wie beheren de orga nisaties die ons zulke adviezen en maatregelen bezorgen: grootver dieners. Onze koning is nota bene voorzitter van de Raad van State. Op onrechtvaardige wijze zullen mensen profiteren van of lijden onder de 'oplossingen'. J.J. de Rijcke, Voorstraat 53, Colijnsplaat Stikstof (2) We moeten beginnen met 110 km/u. Het levert minder CO2 op, het doet het benzineverbruik da len en ik denk dat de filevorming ook zal verminderen. De snel heidsbeperking roept weerstand op, maar dat was bij het invoeren van rookvrije ruimtes ook zo. In hetzelfde artikel (krant 24 sep tember) staat dat het verbranden van een liter benzine 2,2 kilogram aan CO2-uitstoot oplevert. Een li ter benzine Euro 95 weegt zo'n 724 gram en dat zou na verbran ding 2200 gram CO2 opleveren. Drie maal zoveel als de benzine zelf. Een loze milieukreet? Jan Soeters Bosdijklaan 19, Goes Koopvaardij De waardering van deelname in WO II door de koopvaardij is na afloop in Nederland altijd een on dergeschoven kind geweest (krant 26 september). In Engeland werd men bij thuiskomst als held ver welkomd. In Nederland was dit schrijnend anders. Een voorbeeld: 'Mijn vader heeft vijfjaar als koop- vaardij-officier gevaren in kon vooien tijdens WO II en heeft 2 torpederingen overleefd en veel kameraden verloren. Bij thuis komst in IJmuiden, na 6 jaar, stond daar zijn vrouw. Hij mocht niet van boord, maar moest gecon troleerd worden op eventuele communistische betrokkenheid.' De heer K.W.L. Bezemer heeft veel rechtgezet met zijn boeken Geschiedenis van de Nederlandse Koopvaardij in de Tweede Wereld oorlog. Een monumentaal stan daardwerk waarvoor velen hem dankbaar zijn. Vlissingen, koester degenen die bij de koopvaardij hun leven hebben gegeven of die 5 jaar op zee waren. Marijke Bik-Drijver Kerkstraat 11, Veere Wilde Ganzen steunt aanpakkers die de wereld beter willen maken. Dat klinkt heel groot, maar begint heel klein. Want echte verandering begint bij de gewone mensen die in hun eigen buurt of dorp cruciale vooruitgang creëren. Zo kan één vaccinatie het begin zijn van een gezond gezin. KLEIN PROJECT GROOT VERSCHIL PM Het Aparthotel in Zoutelande. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38