Honderdjarige Anneke Geers viert feest met een advocaatje IN DE REGIO 6 Groter gebied vergunningen MIJN DORP, MIJN STAD Claudia Sondervan Vlissingen Ook op het Van Nispenplein is straks een parkeervergunning no dig. Bekeken wordt of gemeen teambtenaren hun auto's voortaan met een vergunning op het Stad huisplein kunnen zetten. Nu bezet ten zij met hun auto's de vrije par keerplaatsen in de wijde omgeving, terwijl op het Stadhuisplein vaak maar weinig auto's staan. Het gaat om tussen de zeventig en negentig parkeervergunningen. Inloopbijeenkomst De grotere vergunningszone moet lucht geven aan de houders van parkeervergunningen en aan de be woners van de straten die buiten een vergunningsgebied liggen. Die klagen vaak geen parkeerplek te kunnen vinden. De druk is hoog in de gebieden Groote Markt, rond de winkelstraten en rond ADRZ. De plannen worden toegelicht op een inloopbijeenkomst, maandag 7 ok tober in de stadhuishal (19.00-21.00 uur). Het uitbreidingsplan ligt ter inzage via www.vlissingen.nl/ in spraak. Tot en met woensdag 13 no vember kan gereageerd worden. De politieke partijen PSR, VVD stelden vragen over de parkeerdruk. Zij stellen dat er te veel vergunningen worden uitgegeven en dat de ver gunningen voor hotelgasten, bui tenlandse werknemers in kamer verhuurpanden en winkel- en ho- recapersoneel bewoners beletten een parkeerplek te vinden. Lekgestoken banden GroenLinks stelt dat ADRZ door het sluiten van een parkeerveld aan de Sotteghemstraat de auto's van werknemers de straat op stuurt, omdat op de andere parkeervelden geen plaats is. Het ADRZ ontmoe digt werknemers om die reden op het eigen terrein te parkeren. Dat leidt tot conflicten met buurtbewo ners en lekgestoken banden, claimt GL. De gemeente overlegt met het ziekenhuis over de problemen. Het inperken van het aantal ver gunningen per adres werkt ave rechts, denkt het college. Het teveel aan auto's per adres wordt dan bui ten de vergunningszone gestald, wat de problemen met vrije par keerplaatsen weer verder de wijken in drukt. Voor kortparkeren op ver- gunningsplichtige plaatsen bestaan kraskaarten en op zondag zijn de vergunningsplaatsen vrij - zij het wel betaald. Het vergroten van het gebied is beter te behappen voor de handha vers, nu er sinds vorig jaar twee binnenstadsboa's zijn. Ook over weegt de gemeente om te gaan con troleren met scanvoertuigen. Het plan gaat de gemeente 40.000 euro kosten voor het plaatsen van nieuwe parkeermeters en verkeers borden. Geers wordt door haar dochters Gerda, Magda en Carla tot de orde geroepen: ,,Je bent morgen pas ja rig mam." Daar heeft het drietal gelijk in weet de als Anneke Suur- land op 3 oktober 1919 in Middel burg geboren feestneus. ,,Maar de burgemeester en de krant zijn er nu al, dus vind ik dat ik wel een ad vocaatje heb verdiend." De dochters hebben tenslotte ook al beslist dat Anneke voor de foto wat lippenstift op doet. En ze corrigeren ma ook nog als ze ver telt dat ze nog dagelijks kookt. ,,De maaltijden worden voor een week tegelijk gebracht; je hoeft ze alleen nog maar warm te maken", ver klappen de dochters. ,,O, ja dat klopt", zegt ze betrapt. Ik red me nog wel even, voorlopig houd ik het op 105 Hoewel ze dus pas vandaag echt honderd is, werd het bereiken van de eeuwlimiet gisteren al voor zichtigjes gevierd. Burgemeester Harald Bergmann, de drie doch ters, een kleinkind met partner en twee achterkleinkinderen draaf den bij wijze van repetitie al op. Kleinzoon Remy nam een prach tig cadeau mee: een boek over '100 jaar Anna Suurland'. Met door haar zelf vertelde verhalen over memo rabele momenten. Over haar in opdracht van Seyss Inquart opge pakte man Piet, die door een bij hen ingekwartierde medewerker van het slachthuis werd vrijge kocht met 'een paar lappen vlees'. V&D Over de jaren dat Piet een bekende verschijning in Vlissingen was als bedrijfsleider van V&D, de tijd dat zij met een oud-collega van Piet - die al op 50-jarige leeftijd overleed - stoffenwinkel Elegance dreef en over de verhuizing naar de huidige aanleunwoning van verpleeghuis Buitenrust. In haar eigen woninkje redt Anneke Geers zich heel rede lijk. Met een hulp één keer in de week en de dochters blijft Anneke nog wel even. ,,Voorlopig houd ik het op 105." AAGTEKERKE Expositie Activiteiten Digicafé Leesgroep donderdag 3 oktober 2019 Probleem parkeren aangepakt WA Het gebied voor betaald parke ren in Vlissingen wordt aanmer kelijk groter. Het college van burgemeester en wethouders wil het uitbreiden vanaf het Stadhuisplein tot aan de Singel, de President Rooseveltlaan, de hele Scheldebuurt en het Schel- dekwartier. Een advocaatje moet kunnen, vindt Anneke Geers woensdag middag tegen half vier. ,,Het is feest tenslotte.". René Hoonhorst Middelburg -Anneke Geers-Suurland (100) Bij Galerie Bank in Aag- tekerke wordt van van daag tot en met zater dag een expositie ge toond. Het gaat om te keningen van Cocky van Zanten. Iedereen is wel kom tussen 12.00 en 17.00 uur. MIDDELBURG In de ZB in Middelburg en Vlissingen worden in het kader van de Kinder boekenweek 2019 tot en met 13 oktober diverse activiteiten gehouden. De Kinderboekenweek staat in het teken van voertuigen. De activitei ten zijn gericht op kinde ren van 3 tot en met 12 jaar. Een overzicht is te vinden op dezb.nl en deelname is gratis. GRIJPSKERKE Stichting Welzijn Veere en de Bibliotheek van Zeeland houden van daag een digicafé in Grijpskerke. Het digicafé is van 11.00 tot 12.30 uur geopend en vindt plaats in Nimmerdor, Bakkers- land 29 in Grijpskerke. De toegang is gratis en aanmelden kan via 0118-583687 of De Kinderboekenweek begint. info@welzijnveere.nl. VLISSINGEN Vandaag vindt de eerste bijeenkomst plaats van een nieuwe leesgroep. Er zijn nog plaatsen vrij, aanmelden kan via andre.schoonderbeek @senia.nl. De volgende data zijn 14 november en 9 januari. BIGGEKERKE 't Klo- kuus, Kerkplein, 09.30-12.00 uur: In loopochtend met kof fie en boeken lenen GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Handwerk- club; Nimmerdor, 10.00-11.00 uur: Com putercursus Klik Tik; MELISKERKE Dorps huis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG Zui- derkerk, 09.00-13.00 uur: Tweedehands kinderkledingbeurs; Marktplein, 09.00- 16.30 uur: Week markt; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gra tis inloopspreekuur Budgetcoach Zee land; Gymzaal, Roos- enburglaan, 13.00 14.00 uur: Sport Beweegles voor vrouwen; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Koorkerk, 15.00 uur: Pianocon cert Edgar van Boven OOSTKAPELLE Kan tine Voetbalvereni ging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandel tocht VEERE Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur: Kof fie Korenmaat; Nieuw Sandenburgh, 13.30 15.30 uur: Digicafé VLISSINGEN Mercu- riusweg 19, 10.00 12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcentrum De Bur gerij, 11.00-12.00 uur: Sport- en spelactivi teit voor 50+; Gym zaal De Houttuijn, 16.00 uur: Kleuter- gym; Wijkcentrum Bol werk, Papegaaien burg: 20.00-22.00 In ternationale dans. Anneke Geers-Suurland kreeg van kleinzoon Remy een boek over de geschiedenis van haar hon derdjarig leven. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34