II II 5 DOUWE BOB CONCERT Hij laat zijn band thuis. Douwe Bob staat zaterdag avond solo in de Oostkerk in Middelburg. ,,Hoe fijn het ook is om met anderen te spelen, dat is toch de kern. Ik alleen met een gitaar, of achter de vleugel." Hij speelt graag in ker ken. ,,Dat is iets heel anders dan in een zaal of een club van nu. Ei genlijk heel vreemd hoe we die bouwen. Zo'n vier kante doos inspireert me veel minder dan een mooie, oude kerk. De akoestiek kan in zo'n nieuwe zaal geweldig zijn, maar er wordt ingeleverd op de romantiek van de muziek. Dat is zonde. Het oog wil ook wat. Laatst speelde ik in een kerk waarin een vleermuis zat. Die kwam soms even langs vlie gen. Dat vind ik mooi." De Oostkerk in Middelburg kent hij niet. Mede daarom weet hij nog niet wat hij gaat spelen. ,,De ene kerk is de andere niet. Het kan een kapel zijn of een ka thedraal, dat scheelt nogal in de galm. Dus ik kijk op locatie pas wat ik ga spelen. Dat is van tevo ren veel te moeilijk in te schatten. Ik zie het wel als ik binnenkom. Uiteindelijk doe ik waar ik zin in heb. Ik ben sowieso heel slecht in het van tevoren maken van een setlijst. Mijn kracht en misschien ook wel mijn zwakte is dat ik to- taal in het moment leef. Ik weet vooraf ook niet hoe ik me voel. Optreden moet een soort van seks zijn. Ik wil dat het spannend is." Voor de toeschouwers is het dus Mijn kracht en mis schien ook wel mijn zwakte is dat ik totaal in het moment leef ook verrassend welke Douwe Bob ze te zien krijgen. ,,Niet dat ik cha grijnig kan zijn of er geen trek in heb. Ik heb altijd zin om muziek te maken. Maar het kan wel zijn dat ik ineens besluit een kwartier lang oude countrysongs te spelen, of ik ze nu op de setlijst heb staan of niet. Je kunt soms aanvoelen dat het publiek dat ook wil. Daar moet je dan op inspelen." Chef-kok ,,Als je solo speelt, sta je bijna naakt voor de mensen. Het is kwetsbaar. Het publiek voelt dat ook. Dat wil met je meegaan. Je kunt ze het gevoel geven met je verbonden te zijn of je sluit je af en je doet je dingetje. Als dat ooit dreigt, word ik maar chef-kok, denk ik." Het is een verwijzing naar een andere liefhebberij van hem. Ko ken. Als kind zag hij het zelfs wel zitten om chef-kok te worden, maar uiteindelijk koos hij voor de muziek. En als hij alleen optreedt, zoals zaterdag in Middelburg, is hij weer het dichtst bij het kind dat ooit die keuze maakte. ,,Solo ben ik weer mijn vertrouwde ik. Als je solo speelt, sta je bijna naakt voor de mensen. Het is kwetsbaar Dat is wat het dichtst bij me staat. Dan ben ik weer dat jongetje van vijftien dat op zijn slaapkamer met zijn gitaar in zijn eentje lied jes zat te maken." Sinds hij eind vorig jaar het al- bum The shape I'm in uitbracht, is hij overigens nog niet veel aan het schrijven van nieuwe nummers toegekomen. ,,Ik denk dat het binnenkort wel gaat gebeuren. Bij mij werkt het zo dat ik in korte tijd veel nieuwe liedjes kan ma ken en dan een periode even niet. Als je naar mijn laatste album luistert, begrijp je dat het the real deal is, qua eerlijkheid. Zo over je leven schrijven is nogal uitput tend. Mensen zien een plaat als een lekker koekje. Na het luiste ren zeggen ze: 'Dat was lekker, mag ik er nog één?' Maar zo mak kelijk werkt het niet. Het is heel moeilijk om een volgend koekje te bakken. Maar geen zorgen, de ovens in de bakkerij staan al weer aan." Bekijk op nrv.nl al onze 310 wereldwijde foridreizen-met kassakorting 310 rondreizen al vanaf549,p.p. donderdag 3 oktober 2019 'Optreden moet soort seks zijn' Ernst Jan Rozendaal Middelburg 20.30 uur op in de Oostkerk in Middelburg. foto alex mulder Douwe Bob treedt zaterdag om Georgië Armenië Verken Tbilisi en Jerevan, ontdek prachtige kathedralen en kloosters en ontmoet de gastvrije bevolking Groepsreis 13 dagen IItlüD Hoogtepunten van Ecuador Van het Andesgebergte naar het Amazonegebied tot de koloniale steden: zo mooi is Ecuadorl Groepsreis 18 dagen v.a. 1949 Klassiek China Wandel over de Chinese Muur, langs het Terracottaleger en door het Zomerpaleis en de Verboden Stad Groepsreis 17 dagen v.a. 1449 Beste van Noord- Zuid-Thailand Van de Gouden Driehoek tot het tropische Krabi, al het bijzondere van Thailand zit in deze reis Groepsreis 21 dagen v.a. 1599 Adembenemend Zuid-AFrika Een avontuurlijke en individuele roadtrip van Johannesburg naar Kaapstad, inclusief een binnenlandse vlucht Privéreis 20 dagen CD neemt je mee Prijs inci korting. excl.wsjgjCerjngslrosten 25,- ynfftapftetófofonds 2,50 p^toetóqg. Kijk yo<Lr de,voSTwajrden op NRV.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33