a^m O Avond Sander speelt 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV TALKSHOW MR. LUCKYTV^ Voor Sander van de Pavert komt een droom uit. Mister LuckyTV' krijgt zijn eigen een-op-een talkshow a la Zomergasten, maar dan wel op zijn eigen absurdistische manier gemonteerd. Zondag zit Andries Knevel aan tafel. N Ze hadden brood gesmeerd, koffie in de ther mos gedaan, de koelbox de trekker inge duwd en waren op pad gegaan. Anderen stapten in dubbeldekkers, uitgezwaaid door colle ga's die het honk bewaakten in de stal. De één ver trok al net na middernacht, de ander pas toen het licht begon te worden boven de kletsnatte lande rijen. Mannen, vrouwen, oud, jong. Akkerbouwers, melkveehouders en kippenboeren. Ze kwamen met de pont van Texel, uit de Achterhoek en uit Zeewolde. De zachte g ging moeiteloos over in een inge slikte e. Het ging van links naar rechts op Snolle- bollekes en in lange colonnes naar het Malieveld, waar een hek sneuvelde. Jesse Klaver kreeg de middelvinger. Hij vertelde het 's avonds trots bij De Wereld Draait Door, die voor de stakende boeren de geplande special over De Grote Suriname Tentoonstelling had omge gooid, want Matthijs voelde dat ze tot 'hun kruintje' vol zaten met woede. NOS-verslaggever Eva Wiessing had het op haar beurt ook niet mak kelijk, die moest tijdens haar stand-uppers vanaf het actieterrein boven het getoeter zien uit te ko men. Camera's zoomden in op plastic glazen bier, per zes gekocht in een kartonnetje. Henk Bleker - altijd goed voor een paar ronkende quotes - vond het net Zwarte Cross. Ter verhoging van de feestvreugde had EenVandaag een filmpje van een stoet boeren- kindjes die op hun speelgoedtrekkertjes achter el kaar aan trapten, meisjes in een roze overall, jon gens in een blauwe - nu maar hopen dat minister Ingrid van Engelshoven het door de vingers ziet. tafel dat ook de gastheer zelf ineens zelfverzeker der in zijn rol zit - werden de oogjes van de boeren in het publiek rap kleiner, maar straalden ze nog steeds bij de herinnering aan de mooie dag. Er wa ren enthousiaste verhalen en uitslagen van enquê tes waaruit blijkt dat 90 procent van de Nederlan ders achter de boeren staat. Al verving ik in mijn hoofd de term 'Nederlanders' rap door 'burgers'. Een jonge boerendochter, met een speech waar Greta Thunberg nog iets van zou kunnen leren, hoorde ik 's middags op het podium op het Malie veld namelijk ineens dat onderscheid maken. En ik moest even denken aan mijn oma, die het in de ja ren 70 zo lastig vond dat mijn vader als boeren zoon met een burgermeisje trouwde. Wie dinsdag tv keek, zag een hele bevolkings groep nieuw elan en zelfvertrouwen krijgen. Het was ontroerend en hartverwarmend. Eigenlijk was het net een heel seizoen Boer zoekt Vrouw, samen gebald in een paar uur, maar dan zonder Yvon. Mooi man. Quote van de dag Elton John blijft bezig Pippi terug op hetdoek p tafel staan een karaf met water en een aantal gla zen, papieren lig gen voor zijn neus. Op de ach tergrond hangen paarse gordijnen en staan twee lam pen met bolletjes. Sander van de Pa vert (43) zit strak in kostuum, han den gevouwen. Tegenover hem zit Andries Knevel, zijn gast voor van avond. Plotseling begint Van de Pa- vert keihard te schreeuwen. Knevel, aan de andere kant, verblikt of ver bloost niet. Het zijn beelden van Avondlicht, het nieuwe absurdistische inter viewprogramma van Sander 'Mister LuckyTV' van de Pavert. ,,Jasje, haartjes, een beetje een Svennetje Kockelmann ben ik, hè", grijnst Van de Pavert. ,,Geloofwaardig allemaal, toch?" Het programma ziet er in eer ste instantie uit als een combi tussen Het elfde uur, Zomergasten, Koffietijd en Oog in oog. ,,Die een-op-een- interviewprogramma's, ik heb ze twintig jaar lang opgepeuzeld. Dat concept, twee personen tegenover el kaar, die vragen, de spanning, die se rieuze gesprekken. Maar wat zou er gebeuren als de presentator ineens uit zijn neus zou pulken? Koekjes zou eten of keihard schreeuwt?" Het antwoord vinden we in Avond licht, een reeks dialogen met Andries Knevel, Giel Beelen, Catherine Keyl, Jort Kelder en Freek Vonk. In de stu dio in Hilversum ('EO-achtig, hou ten tafel, comfortabele stoelen, schit terend!') sprak Van de Pavert met de gasten, een uur lang, soms vijf kwar tier. ,,Dat waren normale gesprekken. Ik heb me ook echt voorbereid als een interviewer. Deed veel research. Het materiaal nam ik mee naar huis en dan kon de lol beginnen." In zijn werkplaats aan huis ging Van de Pavert aan de slag. Op z'n Lucky TVs. Veel knippen, heel veel knippen, heel veel plakken. ,,Als ik vroeger naar een-op-eeninterviews keek, zoals Het elfde uur van Andries Knevel, dan wist ik dat er al gemon teerd was. De ongemakkelijke blik ken, bewegingen, sommige antwoor den, als iemand een rare muil trekt, veel was er dan al uit. Nu heb ik dus alles, hè, alles. Voor mij iets groots." Het resultaat: een totaal ander interview, absurdisme in optima forma, teruggebracht naar 12 minu ten. ,,Aan sommige afleveringen heb ik maanden zitten monteren. Dat was hard werken, vijf- tot zesdui zend knippies. Ik ben alle stadia doorgegaan. Hoge pieken, depres sieve dalen, de wanhoop nabij, maar het was ook genieten, hoor." De gasten stonden niet allemaal te juichen toen Van de Pavert aan de lijn hing met het idee. ,,Jort Kelder en Giel Beelen zeiden meteen ja. 'Have fun, ga je gang', zei Jort. Ze wisten vooraf niet wat ze konden verwach ten. Wel dat het humoristisch was en dat ik ze te grazen zou nemen. Met enige smaak dan, hè. Ik zet ze heus niet neer als pedofielen ofzo." De Hagenaar die sinds 2005 met LuckyTV een (bijna) dagelijkse bij drage aan De Wereld Draait Door maakt, 'moest de afspraak maken' dat de gasten de aflevering vooraf zou den bekijken en eventueel dingen Mooi man! Bij Pauwen Beau-dat zó opgeknapt is met die donderdag 3 oktober 2019 GO POPMUZIEK Elton John, al ruim een jaar bezig met zijn drie jaar duren de afscheids- tournee, heeft zestien Euro pese concerten toegevoegd aan zijn Farewell Yellow Brick Road Tour. Ne derland komt niet in dit rijtje voor, België wel. FILM De producenten van de Padding- ton-films wer ken aan een nieuwe bewer king van de Zweedse kin derboekenreeks over Pippi Lang kous. Wat het exacte verhaal gaat zijn van de Engelstalige film, is nog niet duidelijk. 3 ■u Dennis Jansen t '1 Svennetje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24