Peter Sagan ziet wel iets van zichzelf in VDP, maar: 23 Bertens naar kwartfinales VDP zet streep door testevent Zat 'ie opeens tussen de douchekoppen. Vóór het doorknippen van het lintje van een nieuwe winkel had Peter Sagan tijd voor een paar vragen. Over zijn WK, over zijn motivatie en over Mathieu van der Poel. Jonkies veranderen de stijl van koersen. De old guys moeten zich aanpassen UITSLAGEN Peter Sagan: ,,Ja, hoor. Uiteindelijk is het voor iedereen koud en nat. Zesenhalf uur in de regen, daar moet je mentaal op ingesteld zijn. Ik had veel moraal en denk dat ik een goede koers reed. Achteraf maakte ik misschien een klein foutje." „Misschien. Ik heb niet veel ploeg genoten op het WK. Het is niet aan mij om de koers te maken. Toen Mathieu van der Poel ging, op veertig kilometer van de streep, was ik niet verrast. Ik besloot om niet te reageren. Ik keek om me heen en zag veel andere renners die de koers konden controleren. Greg Van Avermaet, Julian Alaphi- lippe. Maar iedereen om me heen bleek kapot. In de laatste ronde heb ik aangevallen. Maar toen was het al te laat." ,,Het was een mooie kans voor hem. Maar misschien was hij té gemotiveerd. Hij maakte een move en hij betaalde de rekening." ,,Nee. Ik won een rit in de Tour en de groene trui. Het verschil tussen eerste en tweede worden is soms een paar millimeter. It's like that" -Peter Sagan (29) ,,In het begin van het seizoen had ik maagproblemen. Daardoor ver loor ik veel gewicht. Het kostte veel tijd om ervan te herstellen. Daarna ging het redelijk goed. Ze ker in de Tour. Ja, op papier is het misschien minder. Maar zo voelde het niet. Het is zoals het leven: de ene keer op, de andere keer neer." ,,Ik ben nu tien jaar prof en ik ben nog altijd gemotiveerd. Je hebt soms vlakke ritten van tweehon derd kilometer met de hele dag tegenwind. Dat is saai. Maar ik heb geen probleem om me te mo tiveren. Ik wil nog altijd winnen, ik heb nog altijd doelen." ,,Het draait om de klassiekers en de Tour, net als dit jaar." ,,Ik wil wel meedoen. Maar ik denk dat het parcours te zwaar is." ,,Nee. Het trekt me wel, maar het is te moeilijk om het in mijn schema te passen." ,,Ik zie een groot verschil tussen 2010 en nu. De koersen zijn veel opener. Voorheen werden ren ners vaak prof als ze 23, 24 waren. Nu veel eerder. En ze kunnen meteen mee. Kijk naar Remco Evenepoel, die is pas 19. Die jon kies veranderen de stijl van koer sen, de old guys moeten zich aan passen." ,,Ja. Ik ben bijna dertig. I'm old." ,,Klopt. Ik wist niet wie hij was." (Lacht.) ,,Ja, nu wel ja." ,,Ja, zeker als je kijkt naar de uit stapjes die we maken naar de mountainbike of de cross. Maar uiteindelijk is er een groot verschil tussen die disciplines en wegwiel- rennen. Bij veldrijden en moun- tainbiken rij je een uur lang volle bak in je eentje. In wegwedstrij den heb je ervaring nodig. Je moet je hoofd gebruiken. Je kunt niet al tijd op instinct rijden." ,,In het begin is alles makkelijk. Niemand kent je, niemand weet wat je kunt. Eén keer winnen: prima. Probeer daarna maar eens de tweede, de derde, de vierde keer te winnen. Dan ben je favo riet, ligt de druk op je en let ieder een op je." ,,Het is volkomen anders dan tien jaar geleden. Toen was ik alleen bezig met wielrennen, het ging om successen en resultaten. Nu gaat het óók om relaties met spon soren en publiek. Ik ben er blij mee, maar het is geen keuze. Als je wint, krijg je er vanzelf die verant woordelijkheid bij." donderdag 3 oktober 2019 TENNIS Kiki Bertens (foto) heeft de kwartfinales be reikt van het China Open. De als achtste geplaatste Nederlandse versloeg in drie sets de Sloveense Po- lona Hercog: 7-6, 2-6, 6-3. Bertens had het lastig tegen de fel spelende num mer 51 van de wereld. De Sloveense nam in de eer ste set twee keer een break voorsprong, maar Bertens kwam terug. Ook in de tiebreak had Hercog aanvankelijk het initiatief, maar pakte de Neder landse alsnog de set. De tweede set ging naar Hercog, die Bertens twee keer brak. In de derde set liep Bertens uit naar 4-2 en mede dankzij haar goede service hield ze die marge vast. In de kwartfinale treft Bertens de Oekraïense Elina Svitolina, die won van de Amerikaanse Kenin. WIELRENNEN Mathieu van der Poel reist niet af naar Tokio voor het olympisch testevent voor mountainbi- kers. De Nederlander doet vandaag mee aan de een daagse wielerwedstrijd Sparkassen Münsterland Giro in Duitsland. ,,Op die manier vermijden we extra belasting voor Mathieu door een wedstrijd op een ander continent te rijden', laat VDP's management in een reactie weten. Na de klassieker van vandaag neemt Van der Poel rust. De Nederlander gaat zich daarna volledig richten op het veldritseizoen. WIELRENNEN Ronde van Kroatië. Mannen, tweede etappe (16 kilometer): 1. Grosu (Roe) 4.24.39, 2. Edmondson (Aus) 0.03, 3. Kump (Slo) z.t, 4. Frapporti (Ita) z.t, 5. Mohoric (Slo) z.t, 6. Mandrysch (Dui) z.t, 7. Simion (Ita) z.t, 8. Loderer (Dui) z.t, 9. Haussler (Aus) z.t, 10. De Backer (Bel) z.t. Klassement na tweede rit: 1. Grosu (Roe) 8.51.52, 2. Kump (Slo) 0.05, 3. Edmondson (Aus) 0.13, 4. Giditsj (Kaz) z.t, 5. Mohoric (Slo) 0.14, 8. De Kleijn (Ned) 0.19. TENNIS Peking (China). ATP-toernooi. Heren, achtste finales: Thiem (Oos,1) - Zhizhen (Chi) 6-3, 6-3, Murray (GB) - Norrie (GB) 7-6, 6-7, 6-1, Chatsjanov (Rus,4) - Chardy (Fra) 7-6, 7-6, Fognini (lta,6) - Roeblev (Rus) 6-3, 6-4. WTA-toernooi. Vrouwen, achtste fi nales: Barty (Aus,1) - Saisai (Chi) 6-3, 6-7, 6-2, Kvitova (Tsj,7) - Bencic (Zwi,9) 6-3, 6-3, Svitolina (Oek,3) - Kenin (VS,15) 6-3, 6-7, 6,3, Bertens (Ned,8) - Hercog (Slo) 7-6, 2-6, 6-3. Thijs Zonneveld Amsterdam Beetje opgewarmd na het ijsbad van afgelopen zondag? Te lang gewacht. Vind je dat Van der Poel een fout maakte door zo vroeg te aan te vallen? Je won dit jaar vier keer. Voor jouw doen heel weinig. Vind je het zelf een slecht seizoen? Kom op. Vind je echt dat je dit jaar net zo goed was als in voor gaande jaren? Heb je je dit sei zoen één keer de Sagan van 2016 of 2017 gevoeld? Soms leek het alsof je je niet kon motiveren, zeker niet in kleinere wedstrijden. Welke? Hoe ziet volgend sei zoen eruit? En de Olympische Spelen? In Rio reed je de mountainbike wedstrijd. Is dat niet stiekem ook een optie voor Tokio? 2019 is het jaar van de jonkies en de veldrijders. Is de sport veranderd? Peter Sagan won dit jaar de groene trui in de Tour de France. Het was éen van de hoogtepun ten dit seizoen voor de Slowaak. Zie je jezelf als een van de old guys? Vorig jaar zei je in een interview dat je Mathieu van der Poel niet kende. Nu wel, neem ik aan. Zie je overeenkomsten tussen hem en jou? In de manier waarop jullie de sport beleven? Toch deed jij dat ook, zeker in het begin van je carrière. Word je dat niet eens zat? Dat je altijd in de schijnwerpers staat? ïnstinct

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23