9 TeamNL 22 In de hotseat Atleten op WK niet verdacht T^L KALENDER Jumping Nations Cup 3 t/m e oktober WK turnen WK boksen (v)3 T/M 13 OKTOBER Badminton: Dutch Open s t/m 13 oktober Epke Zonderland verdedigt in A Stuttgart zijn wereldtitel op de rekstok en hoopt zich met het t team te kwalificeren voor zijn - -■ vierde Olympische Spelen. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG UITSLAGEN Heel even sloeg ze haar handen voor haar gezicht, maar al gauw huppelde Dina Asher-Smith met de Britse vlag langs de tribunes van het Khalifa Stadion. Dat die matig gevuld waren kon haar niet schelen na haar wereldtitel op de 200 meter in een Brits record van 21,88 seconden. Toen de speaker haar interviewde en ophemelde, kon de meestal zo vlot babbelende Asher-Smith alleen 'thank you!' uitbrengen. Na twee wereldtitels van Schip pers kreeg de atletiek in Asher- Smith een nieuwe wereldkampi oene op de 200 meter. Schippers - een gedeelte van de avond toe schouwer in het Khalifa Stadion - kon haar status niet verdedigen door haar zondagavond opgelo pen liesblessure. Ze sprak al de verwachting uit dat het kijken naar de 200 meter-finale pijnlijk zou worden. Extra zuur werd het door het niveau van de finale. Na de excellerende Asher-Smith sprintten Brittany Brown en Mu- jinga Kambundji in 22,22 en 22,51 naar het zilver en brons. Ondanks haar moeizame seizoen had Schippers op het podium gestaan als ze haar (tegenvallende) beste seizoenstijd van 22,45 had geëve naard. Wereldtop Om uiteenlopende redenen ont braken naast Schippers ook Shau- nae Miller-Uibo (verreweg de be ste dit seizoen, derde achter Schip pers in Londen), Elaine Thomp son (olympisch kampioen), Shelly-Ann Fraser-Pryce (de snel ste zondagavond op de 100 meter), Marie-Josée Ta Lou (in Londen tweede), Tori Bowie (wereldkam pioene 100 meter 2017). Wie zoekt, vindt overeenkom sten met Schippers. Beiden zijn op jonge leeftijd doorgeschoten tnaar de absolute wereldtop, als Euro pese dames hebben ze zich tussen de vrouwen uit Jamaica, de Ver enigde Staten, Ivoorkust en de Ba- DOPING hama's geknokt, om op 23-jarige leeftijd voor de eerste keer 's we relds beste te zijn. Schippers deed het vier jaar geleden in Peking en Asher-Smith ontvangt vanavond op diezelfde leeftijd haar gouden medaille. In beide gevallen ging het om de eerste individuele sprintmedaille op een WK ooit voor hun land. Asher-Smith's 21,88 zit tussen de twee gouden tijden van Schippers in (21,63 in 2015 en 22,05 in 2017). Koningin Schippers en Asher-Smith kwa men elkaar vorig jaar al een heel seizoen tegen. Op het EK in Ber lijn werd de Britse de koningin van het toernooi met drie gouden medailles (100, 200 en 4x100m es tafette), voor de vijftien centime ter langere Schippers restte op die afstanden brons, zilver en zilver. Op dat toernooi viel Asher-Smith ook op vanwege haar karakter. Ze is excentriek, welbespraakt, combineert haar brede blik op de wereld met een duidelijke me ning. De modebewuste atlete pre senteert zich als feministe. Twee jaar geleden rondde Asher-Smith haar studie geschiedenis af. Ze on derzocht hoe jazzmuzikanten als Louis Armstrong en Duke Elling ton in de popcultuur en geschied schrijving worden weergeven. In middels stort ze zich volledig op haar sprintcarrière. En met haar wereldtitel zal ze een van de voor naamste rivalen van Schippers zijn volgend jaar in Tokio. SEIl donderdag 3 oktober 2019 4 T/M 13 OKTOBER TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Bteamnlinsta of n EchtTeamNL. TeamNL won de finale van deze landenwedstrijd in 2017. Maikel van der Vleuten, Marc Houtzager, Frank Schuttert, Bart Bles en Willem Greve proberen in Barcelona dit suc ces te herhalen. Los van individu ele titels gaat het in Stuttgart ook om het collectief: zowel de man nen als de vrou wen van TeamNL proberen zich als team te plaatsen voor de Olympi sche Spelen. Jemyma Betrian, Chelsea Heijnen en Nouchka Fontijn (foto) vertegenwoor digen TeamNL vanaf vandaag op de WK boksen in het Russi sche Oelan-Oede, ver weg in oostelijk Siberië, bij de grens met Mongolië. Dinsdag begint de 71ste editie van dit World Tour-toernooi. Naast diverse top- badmintonners uit Azië en Europa komen ook alle Nederlandse top- spelers in actie in Almere, onder wie Mark Caljouw (foto). Asher-Smith is de opvolger van Dafne Schippers Dafne Schippers heeft in Dina Asher-Smith een opvolgster op de 200 meter. De Britse sprint sensatie werd gisteravond voor het eerst in haar leven wereld kampioene en heeft met haar 23 jaar een grote toekomst voor zich. Pim Bijl Doha Atletiek WK, Doha Mannen, 110 m horden: 1. Holloway (VS) 13,10, 2. Sjoebenkov (Rus) 13,15, 3. Martinot- Lagarde (Fra) 13,18. Vrouwen, 200 m: 1. Asher-Smith (GB) 21,88, 2. Brown (VS) 22,22, 3. Kambundji (Zwi) 22,51. Zeven kamp (na 1 dag): 1. Johnson-Thompson (GB) 4138 pnt, 2. Thiam (Bel) 4042, 3. Willi ams (VS) 3855, 8. Broersen (Ned) 3755, 12. Vetter (Ned) 3687, 15. Oosterwegel 3621. Asher-Smith viert in een matig gevuld stadion haar wereldtitel op de 200 meter. foto reuters DOHA Bij de dopingzaak tegen atletiekcoach Alberto Salazar zijn volgens Travis Tygart geen atleten betrok ken die in actie komen bij de WK in Doha. Dat heeft het hoofd van het Amerikaanse antidopingbu- reau Usada in een interview met ZDF Sport Extra gezegd. Tygart zegt dat uit verklarin gen van tien atleten die in de periode 2010-2014 aan het zogenoemde Nike Oregon Project waren verbonden, is gebleken dat er geknoeid is met hun medische gegevens. Salazar is inmiddels voor vier jaar geschorst. De Neder landse Sifan Hassen traint sinds 2016 onder hem. Sifan Hassan is overtuigend begonnen aan de 1500 meter, haar tweede afstand op de WK atletiek in Qatar. De atlete kwam probleem loos door de series. Hassan nestelde zich als gebruikelijk achterin het veld en kwam pas in de laatste ronde op rukken naar voren. Ze ging buitenom bij iedereen en snelde onbedreigd naar de snelste tijd in de series. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22