21 jaa AZ gaat tegen grootmacht 20 Kort J0rgensen nog vraagteken Bruma en Thomas in selectie Roda JC: drie punten minder Flitsen Quote van de dag 'Ik kan m'n eigen spel spelen. Het aanvallende voetbal van Arsenal past bij mij'. Honkbal Emilië Voetbal CHAMPIONS LEAGUE1 VALENCIA-AJAX In een enerverend gevecht schitterde Ajax opnieuw in de Champions League. De Amsterdammers waren met 0-3 te sterk voor Valencia en staan stevig aan kop in de groep. FC Porto is vanavond tegen Feyenoord in de Europa League favoriet. Dat vindt Jaap Stam, trainer van de Rotterdammers. ,,Porto is een heel sterke ploeg, zeker gezien hun presta ties de laatste maanden. Maar wij willen ons eigen spel spelen en het Porto zo moeilijk mogelijk maken'', aldus Stam. Feyenoord kan waarschijnlijk niet beschikken over de geblesseerde Nicolai J0rgensen (foto). PSV is met Bruma en Ryan Thomas vertrok ken naar Trondheim, waar de ploeg vandaag tegen Rosenborg speelt in de Europa League. Trainer Mark van Bommel heeft in de selectie ook plek ingeruimd voor de Griekse spits Kostas Mitroglou (foto) en middenvelder Erick Gutiérrez. Bruma viel afgelopen zaterdag uit tegen PEC Zwolle. PSV begon de groepsfase van de Europa League met een 3-2-zege op Sporting. 9 Roda JC heeft wegens het overtreden van li- centieregels 3 punten in mindering gekre gen. De eerstedivisieclub dient ook twee geldboetes te betalen, van respectievelijk 10.000 en 2500 euro. De KNVB noemt de huidige situatie bij Roda JC zorgwekkend. De voetbalbond gaat met de gemeente Kerkrade en de Keuken Kampioen Divisie helpen om de problematiek op te lossen. Donny van de Beek die na 23 tellen in het strafschopgebied van Valen cia opduikt. Hakim Ziyech die een halve minuut later met een tech nisch hoogstandje de verdediging uit elkaar speelt. De hymne van de Champions League had net goed en wel geklonken ofAjax gaf de aanzet voor alweer een meeslepende voet balavond. ,,Wij gaan altijd van onze eigen kracht uit, spelen om te winnen'', had Erik ten Hag vooraf nog reso luut verkondigd. Zijn woorden kwamen uit. Ajax rende naar voren waar het kon, van de backs tot de spitsen, met de inmiddels ver trouwde schoonheden en kwets bare pijnpunten tot gevolg. Het ene moment ging de bal snel van voet naar voet, schoot Ziyech op de lat, of Tagliafico op de vuisten van Cil- lessen. Een paar tellen later kon het door de Amsterdamse aanvalslust zomaar weer helemaal open liggen en kreeg Valencia alle kans om van de grote ruimtes gebruik te maken. De brokstukken van de voetbal- storm waren halverwege dan ook even kenmerkend als vertekenend voor de intense voetbalavond in Mestalla. Valencia had via aanvoer der Daniel Parejo een strafschop, veroorzaakt door een domme over treding van Edson Alvarez, hard over geschoten, Rodrigo raakte de paal en de thuisclub kreeg nog meer mooie kansen om tot scoren te komen. Maar het was Ajax, dat genadeloos toesloeg op de momen ten dat het kon. De wonderschone afstandsknal van Hakim Ziyech in de achtste minuut bracht het bom volle uitvak met Amsterdammers in extase: 0-1. Elf minuten voor rust frommelde Quincy Promes, weer hij, na een aanval via Dusan Tadic Voor AZ zijn alle ingrediënten aanwezig om vanavond tegen Manchester United één van de grootste stunts uit de clubgeschie denis te bewerkstelligen. Ga maar na: AZ verkeert zelf in blakende vorm, het doorbrak vorige week een barrière door voor het eerst in acht jaar in de Kuip van Feyenoord te winnen én het treft vanavond een club in verval. Een club met sterspelers die hun neus ophalen voor de Europa League en ook nog eens op kunst gras moeten spelen. In de gebruike lijke persconferentie, waarbij Man chester United-trainer Ole Gunnar Solskjaer verschillende vragen moest ontwijken over zijn wankele positie na de povere resultaten van de laatste weken, trok hij toch zeker tien minuten uit om over het kunstgras in het ADO-stadion te foeteren. ,,Dit is één van de slecht ste kunstgrasvelden die ik ooit heb gezien. Ik ben van die velden ge wend in Noorwegen. Die worden eens in de zoveel tijd vervangen. Dit exemplaar blijkbaar niet." Solskjaer wil er vanavond tegen AZ maar het beste van maken. ,,Maar het spel is wel wezenlijk an ders op zo'n veld." Eigen stadion Mogelijkerwijs speelt de onder grond AZ vanavond in de kaart. De talentvolle ploeg behaalde vrijwel alleen maar goede resultaten sinds het naar Den Haag is verbannen vanwege het instorten van het dak van het eigen stadion. Maar over een voordeel willen aanvoerder Teun Koopmeiners en trainer Arne Slot het nog niet hebben. ,,Goede voetballers kunnen op elke ondergrond spelen. We heb ben er meer op gespeeld dan ze in Engeland gewend zijn, maar bij VOETBAL VOETBAL VOETBAL Sergino Dest is niet geselecteerd voor de komende interlands van Amerika tegen Cuba en Canada. De 18-jarige Ajacied kan daar door nog kiezen voor een interlandloopbaan bij Oranje. Bas Nijhuis leidt vandaag de wedstrijd in de Europa League tussen het Sevilla van Luuk de Jong en APOEL Nicosia. Therese Klompenhouwer (36) heeft voor de vierde keer de wereldtitel driebanden be haald. —International Jill Roord over haar Engelse club In de afgelo pen zeven sei zoenen zijn bij honkbalwed strijden in de Major League ruim 800 toe schouwers ge wond geraakt door rondvlie gende ballen. De voornaam ste oorzaak zijn de ballen die in het pu bliek komen. 1 Wereldkampi oene Anne- miek van Vleu ten (foto) komt zaterdag voor het eerst in actie in de re genboogtrui. De 36-jarige renster start in de eendaagse Ronde van Emilië. 21 De KNVB start komend sei zoen vermoe delijk een nieuwe compe titie. Het gaat om een klasse met teams die bestaan uit spelers die niet ouder zijn dan 21 jaar. donderdag 3 oktober 2019 GO Sprookje Ajax gaat verder in Valencia Valencia J Ajax Freek Jansen Valencia I Valencia - Ajax 1 0-1 8. Ziyech 0-2 34. Promes 0-3 67. Van de Beek Opstellingen Cillessen Onana Wass Dest Garay Veltman Paulista Blind 1 Costa Tagliafico Torres Alvarez 76. Tsjerisjev Van de Beek Coquelin 88. De Jong 70. Correia Martinez Parejo Ziyech Guedes 85. Huntelaar Gómes Tadic 57. Lee Promes Rodrigo 81. Neres Scheidsrechter: Orsato (Ita) In het verleden kwamen er al heel wat grote clubs op bezoek bij AZ, waarvan sommige met lege handen huiswaarts gingen. Manchester United kan van avond zomaar in dat lijstje te rechtkomen. Nik Kok Alkmaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20