Middelburg bant Kinderboekenweek L Miljardensubsidies weggegooid geld JOL Walcheren Ajax laat Valencia in shock achter: 0-3 We blieven geen chinees meer vSf7 Alleen in de Libris- en Blz.- boekhandels Goede beslissing, Middelburg! Het gaat om de sfeer en niet om de kleur van Piet! Pas als je als volwassene inziet, dat Zwarte Piet toe is aan vernieuwing, dan ben je volwassen Als mensen zo trots zijn op de Nederlandse traditie dan moetje het gewoon boycotten en lekker naar Vlissingen gaan Hij komt Middelburg niet meer in, Zwarte Piet, tenminste, als het aan de gemeente ligt. Roetveegpiet (foto) neemt de taken van hem over. Het besluit brengt de Middelburgse intocht in gevaar, want de organisator, Stichting Evenementen Middelburg, heeft er op deze manier geen zin meer in. Wat nu Sinterklaas? »zeeland2 Leuk. Nu kan geen enkele oom, neef, papa of mama Zwarte Piet spelen. Iedere Piet is dan herkenbaar 2t/m 13 oktober Biz. I II II a In Nederland staan binnen een paar jaar maar liefst 628 biomassa installaties, blijkt uit een inventari satie van deze krant. Daarvoor heeft de overheid 11,4 miljard euro subsidie gereserveerd. Het kabinet beschouwt biomassa als een be langrijke duurzame energiebron, die de komende jaren nodig is om de klimaatdoelen te halen en de gaskraan in Groningen te kunnen dichtdraaien. Zo worden de grote kolencentrales in Geertruidenberg en Eemshaven momenteel omge bouwd tot biomassacentrales. Die ombouw werkt averechts voor het klimaat en is een slechte besteding van publiek geld, stelt de European Academies Science Advisory Council (EASAC). „Biomassa is een heel slechte energiebron. Verbran ding van hout levert weinig energie op, waardoor er netto meer CO2 uit de schoorsteen komt dan bij kolen en gas. Door een Europese afspraak hoeven we die uitstoot alleen niet in onze klimaatboekhouding op te nemen'', zegt hoogleraar Louise Vet, die namens de Koninklijke Ne derlandse Akademie van Weten schappen in de milieugroep van EASAC zit. De Europese afspraak luidt dat de CO2-uitstoot van bio- Bij houtverbranding komt netto meer CO2 uit de schoorsteen dan bij kolen en gas massa meetelt in het land waar de biomassa is geoogst - in de praktijk veelal Noord-Europa en Amerika. Omdat na die 'oogst' weer nieuwe bomen worden geplant die CO2 opnemen, wordt biomassa als duurzaam beschouwd. Onterecht, stellen de wetenschappers. ,,Het duurt jaren, soms zelfs decennia, voor dezelfde hoeveelheid CO2 weer is opgenomen door nieuwe bomen'', zegt Vet. ,,Het is een waanidee dat het in één klap ver branden van biomassa in deze enorme hoeveelheden duurzaam is.'' De stikstofcommissie van Jo- han Remkes adviseerde het kabinet ook al om te stoppen met subsidies voor het bijstoken van biomassa. Energiebedrijf RWE, dat 2,6 mil jard euro subsidie ontvangt om biomassa te stoken in zijn kolen centrales, vindt dat advies 'bizar en onjuist'. Mochten de subsidies worden stopgezet, dan zullen ener giebedrijven compensatie eisen, waarschuwt brancheorganisatie Energie Nederland.P4 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 Steeds meer restaurants sluiten deuren P2 ^Bakkerij £B(iss It M Zwarte Piet - Edmee Jacobs-Joosten -Marcel van der Lijcke Reacties van mensen op Facebook bij het verhaal. -Dorith van Ewijk -Charlotte Koster 'Biomassa slechte bron van energie' De miljardensubsidies die Ne derland in biomassacentrales stopt zijn weggegooid geld, concludeert de Europese koe pel van wetenschappers. Ener gie opwekken met hout uit bos sen veroorzaakt zelfs meer CO2-uitstoot dan kolen en gas. Annemieke van Dongen Chris van Mersbergen Brussel -Louise Vet, hoogleraar Deze aciies zijn aiieen in de Libris en Blz.-boekhandels verkrijgbaar; niet online. Kijk voor een Libris- of Blz.-boekhandel in de buurt op libris.nl donderdag 3 oktober 2019 Buien, maar ook ruimte voor de zon. 15°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Sport 20 ■HET MAGISCHE RECEPTENBOEK &i UE WAANZINNIGE WEDSTRIJD. UTHHNl Exclusief Gebonden Haal in onze boekhandel de kinder boekengids met ruim 600 titels op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1