Dierentuin woest op vrouw die leeuw treitert NIEUWS 13 Tweegrenzenplan accepteren of de Britten vertrekken zonder deal life!® Alleen een rode loper en trompet geschal ontbraken bij de entree van Johnson in een auditorium op de slotdag van het congres van de Conservatieve Partij. Hij kreeg de ontvangst van een rockster in de bloedhete ruimte. In de sfeer van optimisme en vrolijkheid verloor de belangrijkste boodschap van zijn toespraak echter niet aan ve nijn. Aan zijn brexitvoorstel aan de EU valt niet te tornen. Over de specifieke invulling van zijn plan liet hij weinig los, maar de aanwezigen hadden de grote lijnen van enkele uitgelekte documenten in de ochtendkrachten kunnen le zen. Met de ronkende werktitel two borders, four years zoekt Johnson naar een poging om alsnog een deal te sluiten met de EU. Brussel moet dit tweegrenzenplan slikken of de consequenties accepteren. ,,Het enige alternatief is een no deal." Pijnvrij is de oplossing niet. Het plan van Johnson voorziet in de in troductie van douaneposten in Ier land en Noord-Ierland, maar niet op de grens zelf. Controles op goe deren die van buiten de EU komen, moeten op locaties 10 tot 20 kilo meter verderop worden uitgevoerd. Dit ligt, zo besefte Johnson, erg ge voelig. Om sektarische onlusten te voorkomen wil Ierland niet mee werken aan welke vorm van een fy sieke grens dan ook. De Europese Commissie gaat het nieuwe Britse brexitvoorstel 'ob jectief bestuderen. Dat heeft voor zitter Jean-Claude Juncker de Britse premier beloofd tijdens een telefonisch gesprek. Juncker zei in genomen te zijn met Johnsons 'vastberaden stappen' om een ak koord te bereiken over het vertrek van de Britten uit de EU. De Ierse premier Leo Varadkar had ook een telefonisch onderhoud met Johnson. Hij liet echter weten dat het Britse brexitvoorstel niet aan de Ierse wensen voldoet. Wel om schreef hij het plan van zijn Britse Johnson is klaar voor een clash om daar electoraal zijn voordeel mee te doen collega als 'handig en constructief. Johnson liet in zijn met grappen doorspekte speech merken een eventuele afwijzing van zijn plan niet te vrezen. Het Verenigd Ko ninkrijk verlaat op 31 oktober de EU, met of zonder akkoord met Brussel in de achterzak. Zijn toe hoorders reageerden goedkeurend. Toen hij de congresslogan Let's get Brexit done herhaalde, klonk een daverend applaus. Brussel én het parlement waren gewaarschuwd. Met beloften om veertig zieken huizen te bouwen, de crisis rond steekmoorden aan te pakken en het minimumloon flink te verhogen, sorteerde hij alvast voor op de ver- kiezingen. Zijn regeringspartij heeft een minderheid in het Lager huis, waardoor een stembusgang onvermijdelijk is. Labour-leider Je remy Corbyn kreeg onder uit de zak. De socialist moest de 'ruimte in worden geschoten waar hij thuishoort'. In het House of Commons in Westminster wacht hem echter meer weerstand. Het parlement wil hem aan de wet houden die hem gebiedt om uitstel te vragen bij de EU als zijn deal onhaalbaar blijkt. Johnson liet merken klaar te zijn voor een clash, om er vervol gens electoraal zijn voordeel mee te doen. Status Door Noord-Ierland tot 2025 een speciale status toe te kennen, denkt Johnson een oplossing te hebben gevonden om een harde grens tus sen Noord-Ierland en Ierland te voorkomen. Het verlaat weliswaar de gemeenschappelijke markt, maar blijft vier jaar lang in de Eu ropese douane-unie. Als deze peri ode verstrijkt, kan de deelregering in Belfast zelf beslissen deze situa tie in stand te houden of aan te slui ten bij het Verenigd Koninkrijk. ,,Deze actie was een ernstige overtreding die had kunnen leiden tot ernstig letsel of de dood", zei de voorlichter over de vrouw die over de veiligheidsbarrière was ge klommen. Een bezoeker maakte een video van het opmerkelijke tafereel en plaatste die op Instagram. Te zien is hoe de vrouw al dan- send en zwaaiend met haar handen de leeuw treitert. Het dier kijkt nieuwsgierig toe en lijkt elk ogenblik te kunnen aanval len. Bang of bezorgd lijkt de vrouw geen moment, zelfs niet als het dier een paar stappen dichterbij komt en diverse omstanders - onder wie jonge kinderen - op de achtergrond hun zorgen uiten over de bijzondere situatie. ,,Ik vroeg haar te rug te gaan, maar ze luistert niet", valt te horen. Geen arrestaties Tot een aanval komt het uiteindelijk niet. De bezoekster, gekleed in een blauw T-shirt, verlaat het leeuwenverblijf en gaat weer verder het dierenpark in. Een rechercheur van de politie in New York vertelde aan nieuwszender CNN dat niemand in het park het alarmnummer had gebeld en dat er ook geen arrestaties zijn verricht. Bronx Zoo heeft bij het zien van de beelden wel aangifte gedaan bij de politie. Het is nog onduidelijk hoe de vrouw over de barrière kwam en hoe lang ze in het leeuwenverblijf is geweest. ,,Barrières en regels zijn voor de veiligheid van zowel bezoekers, personeel als dieren. We heb ben een nultolerantiebeleid ten aanzien van het negeren van de barrières", aldus Bronx Zoo, die met vierduizend dieren de grootste stadsdierentuin is van de Ver enigde Staten. Het is nog niet duidelijk of de dieren tuin inmiddels de identiteit van de vrouw heeft weten te achterhalen. Mocht dat als nog lukken, dan wacht haar vermoedelijk een levenslang toegangsverbod voor Bronx Zoo. donderdag 3 oktober 2019 Premier Boris Johnson zet Europese Unie onder druk De Britse premier Johnson vraagt de Europese Unie seri eus te kijken naar zijn brexit- voorstel dat een harde grens tussen beide Ierlanden moet voorkomen. Ierland zelf toont zich kritisch, de EU gaat het 'ob jectief' bestuderen. ,,Het enige alternatief is no deal", waar schuwt Johnson alvast. Geert Langendorff Manchester Boris Johnson bracht op het gehoor in Manchester geestdriftig zijn boodschap over: ,,Het alternatief is no deal.'' foto getty images Een dierentuin in New York heeft aan gifte gedaan tegen een vrouw die af gelopen weekend over het hek van een leeuwenverblijf klom. De bezoek ster liep nonchalant op een van de die ren af en bracht daarmee haar eigen leven in gevaar, stelt een woordvoer der van Bronx Zoo. Sebastiaan Quekel New York/Rotterdam SssSlF1 'Ks De vrouw danst door het leeuwenver- blijf. PRIVEBEELD Kijk op de site bij /video Om te zien hoe een vrouw in de Bronx Zoo in het leeuwenverblijf klimt en een leeuw uitdaagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13