Soul Sisters brengen Glitter, Glamour en swingende muziek 'NATUURLIJK HEB IK RAAKVLAKKEN MET TINA, ARETHA, DIANA EN CHAKA' Commerciële bijlage Tina-fan Peggy Sandaal is dolblij met de muziekvoorstelling Soul Sisters. Ze speelde hyena Shenzi in The Lion King, was de helft van de black couple in Saturday Night Fever, Nehebka en understudy Aïda in de musical Aïda. Prachtige rollen allemaal. Dat ze nu samen met haar soulsisters de hoofdrol krijgt in de gelijknamige muziektheater voorstelling, voelt voor Peggy Sandaal als een droom die uitkomt. Waar Gitty Pregers de grootste klik heeft met Aretha Franklin en Jacqueline met Chaka Khan, neemt Peggy de songs van Tina voor haar rekening. „Eigenlijk hebben we alledrie ook best heftige levens, of in ieder geval gehad. Net als Tina ben ik niet door mijn biolo gische ouders opgevoed, maar ik kende ze wel. Ik had lieve (pleeg)ouders en ging al jong puberen. Ik kon goed leren, maar het werd toch havo-examen na vwo 5. PEGGY SANDAAL „Dit is echt te gek! Iets wat ik al heel lang graag wil. Soms is het de juiste tijd en ben je op de juiste plaats", zegt ze over de show waarin de muziek van Tina Turner, Aretha Franklin en Chaka Khan centraal staat. „Tina Turner! Dat is toch fantastisch. Tina Turner is een groot voorbeeld voor mij. Die vrouw is te gek, zij heeft zoveel kracht. Dat ik haar muziek mag laten spreken, is heel bijzonder. Natuurlijk heb ik ook raakvlakken met Aretha en Diana Ross", vertelt de Rotterdamse vol vuur. Soul Sisters Met De Charming Jacqueline Jonkers en De Gorgeous Gitty Pregers („Zelfs een duikbril staat haar mooi") vormt De Pride Peggy Sandaal al geruime tijd een trio dat met swingende soul- nummers een zaal in vuur en vlam zet. Als Soul Sisters gaan de drie nu het podium op om iconische hits als Private Dancer, Respect en I'm Every Woman te vertolken. Met producent Peter Groot Kormelink, choreograaf Monira Mcintosh en Regisseur Hans Somers en Muzikaal Leider Dave 'Imby' Imbrechts zijn de Soul Sisters zeker van een topteam waarmee ze een wervelende show neerzetten. „We zijn momenteel druk aan het sparren, en kiezen welke nummers een plek krijgen in de show. Het wordt natuurlijk een groot feest met deze soulnummers, maar we willen ook diepgang, ledereen kent het turbulente leven van Tina Turner, daar stap je niet zomaar overheen. Uiteraard wordt er ook veel gelachen. Muziek verbindt, leertje beter communiceren en het mooiste is: muziek kent geen racisme." Toen kon ik naar de Fontys dansacademie waar Barrie Stevens aan verbonden was, zó'n schat. Dansen was mijn passie, al mijn buurmeisjes drilde ik met mijn danslessen", bekent ze schaterend. 'Simply the Best' Is het thema van de soulsisters voorstelling en daar richt Peggy zich op. „Ik let goed op mijn lijf en op mijn stem, die moetje blijven trainen. In zo'n show komen alle emoties aan bod: boos, blij, bang, verdrietig. Neem een nummer als And I'm Telling You wat voor mij heel betekenisvol is. Dat kun je op zoveel manieren zingen. Iedere dag is de emotie anders, als je die weet over te brengen, heb je het publiek te pakken. Het wordt één groot feest." Gelukkig voor Peggy volgde ze haar studie in een tijd dat dansers ook zongen en zangers ook dansten. „Eigenlijk de Triple treat: dansen, zingen en acteren." Toen haar werd gevraagd 'een stukje te zingen' bracht ze zonder schroom Get Here van Oleta Adams ten gehore. Een rol in Saturday Night Fever volgde en enkele maanden later Aïda. „Toen ik hoorde dat ik Nehebka mocht spelen en understudy zou worden van Aida, was ik in het Kralingse bos. Ik was echt door het dolle heen. Er moest wel wat gewicht af, maar dat Lukte. Als ik iets wil, dan ga ik ervoor." Tekst: Joke Waltmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55