Beleef de magie van kerst in Het Koninklijk Concertgebouw THE STAR WARS The Star Wars Suite brengt filmmuziek tot leven Jingle Bells, Silent Night, O Holy Night en Angels We Have Heard On High. Deze iconische kerstklassiekers komen - samen met nog veel meer beroemde nummers - voorbij tijdens The Classic Christmas Concert. Dit bijzondere kerstconcert is de ultieme familievoorstelling op tweede kerstdag. Het befaamde Mozart Orchestra uit Kiev brengt onder leiding van de Nederlandse dirigent Raymond Janssen op 26 december het kerstgevoel tot leven in Het Concertgebouw in Amsterdam. Muziek is onlosmakelijk met het kerstfeest verbonden. Veel kerstnummers zijn onderdeel van het wereldwijde collectieve geheugen. Dirigent Raymond Janssen mag met recht een specialist in dit genre worden genoemd. Hij heeft de afgelopen jaren zijn sporen verdiend met bijzondere concertreeksen als het Ave Maria-kerstconcert en A Christmas Carol Concert. Nu wordt aan dat succesverhaal een nieuw hoofdstuk toegevoegd. Onder de noemer The Classic Christmas Concert worden onder zijn leiding de meest iconische kerstliedjes ter wereld uitgevoerd door het Mozart Orchestra uit Kiev. Dat gebeurt in het prestigieuze Concertgebouw. Het orkest is een absoluut topgezelschap dat uitsluitend uit bekroonde musici bestaat. Zij brengen het publiek in vervoering met hoogtepunten uit het kerstrepertoire. Ze spelen zowel uitbundige als ingetogen en harmonieuze klanken. Familie The Classic Christmas Concert is een feest der herkenning, geschikt voor de hele familie en wordt slechts één keer gespeeld in Amsterdam. Janssen heeft een veelzijdig en gevarieerd programma samengesteld. Het bekende Bloemenduet dat in de laatste jaren steeds weer enthousiast door het publiek werd ontvangen, komt nu op veler verzoek terug. De Meditation van Massenet verdient eveneens bijzondere vermelding. Indrukwekkende vioolsolo's spelen bij dit stuk een hoofdrol. Bekende kerstliederen zoals Jingle Bells, Silent Night, O Holy Night en Angels We Have Heard On High maken het kerstgevoel compleet. Als vanzelfsprekend zullen de Ave Maria's van Caccini en Bach-Gounod ook op het programma staan. Daarmee is The Classic Christmas Concert een boeiende reis langs de hoogtepunten uit het internationale kerstrepertoire. Een orkest is zo goed als de musici die er onderdeel van uitmaken. Met de komst van het Mozart Orchestra uit Kiev zit dat wel goed in Amsterdam! Het orkest heeft wereldfaam verworven en mag zich met recht één van de beste strijkorkesten ter wereld noemen. Vele tournees, van Japan tot Mexico, prijken er inmiddels op hun indrukwekkende cv. De musici weten het publiek direct te overtuigen met de bruisende Prelude uit de Holberg Suite van Edvard Grieg. Met dit stuk wordt het concert feestelijk geopend. Indrukwekkend is tevens Snegurochka, het sneeuwmeisje. Het bekende Russische sprookje dat zowel Tsjaikovski als Rimski- Korsakov wist te inspireren tot hun meest gewaardeerde muziek, waaronder een opera en het welbekende ballet. Kortom: het wordt een voorstelling waar echte kerstliefhebbers niet mogen ontbreken. The Classic Christmas Concert Het concert is een feest der herkenning Bestel tickets op pzc.nl/starwars Bestel tickets op pzc.nl/avondje-uit VANAF Het voordeel L_van PZC TOT €17,- KORTING VANAF Commerciële bijlage 3 The Classic Christmas Concert Dit bijzondere kerstconcert is de ultieme familievoor stelling op tweede kerstdag. Het befaamde Mozart Orchestra uit Kiev brengt het kerstgevoel tot leven. Bestel tickets op pzc.nl/christmas Op 26 december in Het Koninklijk Concertgebouw, Amsterdam The International Symphony Orchestra of Lviv vertoLkt onder leiding van dirigent Raymond Janssen de wereldberoemde soundtracks uit de Star Wars-films. Ze worden daarbij ondersteund door The National Choir of Ukraine 'Dumka' en combineren de nummers tot een stralend geheel. Heroïsche en explosieve stukken worden afgewisseld met verheven muziek. Concertdata do 21 november Amsterdam Concertgebouw 20.15 zo 24 november Eindhoven Muziekgebouw 14.15 ma 25 november Rotterdam De Doelen 20.15 *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incL servicekosten en excl. transactiekosten. Omdat je het verdient! SUITE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51