-1 K- r 'Vuile neger'? Die woorden raken De Nooijer niet 11 doortrainen." Schletterer heeft tenslotte een duidelijk doel voor ogen, waarbij hij benadrukt dat het echt eenmalig is. „Een week later ga ik met collega's nog een estafettemarathon doen in Mün- chen en daarna loop ik misschien nog één of twee keer in de week ïo kilometer om fit te blijven. Meer niet." Opvolger Toch is de kans groot dat we de naam Schletterer de komende ja ren nog regelmatig in de atletiek- uitslagen voorbij zien komen. Zoon Julius (12) heeft het stokje al min of meer overgenomen en geldt zaterdag als favoriet bij de kidsloop in de categorie 12-13 jaar. Dochters Bowien (11) en Dorothé (9) lopen zaterdag eveneens mee in hun leeftijdscategorie. „Ik heb alleen mijn vrouw niet over kun nen halen om mee te doen met de Ladiesrun, anders waren we als fa milie compleet geweest", zegt Schletterer met een knipoog. „Vooral Julius is behoorlijk gemo tiveerd. Met alles minder dan een eerste plaats zou hij teleurgesteld zijn. Hopelijk kan ik voor hem de mentor zijn die ik zelf nooit gehad heb." Met mijn motor zit het wel goed, maar iedere keer word je geconfronteerd met je handicap Tweede opstootje maar van racisme had ik tot nu toe weinig gemerkt. Bancu werd na afloop geïnterviewd en zei dat hij het zich niet kon herinneren, dat hij dat had gezegd. Maar, zei hij, als hij zoiets in het heetst van de strijd had gezegd, dan bood hij zijn excuses aan. Dat is lekker makkelijk.'' In de Roemeense pers werd het voorval gisteren breed uitgeme ten. ,,Wij zijn na de wedstrijd met de bus terug naar Constanta gere den, dat is een reis van zes uur'', aldus De Nooijer. ,,Dinsdagoch- tend om 6 uur waren we thuis. Een paar uur later werd ik al uit mijn bed gebeld door Roemeense journalisten. Ik sta ze zelf niet te Op de bank hoorden ze precies wat hij zei, iedereen kwam als een dwaas mijn kant op woensdag 2 oktober 2019 A Lein Lievense tilt Sébastièn Schletterer op na diens winst in de beruchte stormeditie van 2009. foto s ruben oreel - Sébastièn Schletterer (46) Bradley de Nooijer in actie met Viitorul Constanta tegen AA Gent. foto jasper jacobs/belga Of de woorden hem veel had den gedaan? Nee, helemaal niks, zegt Bradley de Nooijer, terwijl hij onderweg is naar de uitlooptraining bij zijn club Vii- torul Constanta. Maandag avond werd de verdediger uit Oost-Souburg tijdens het com petitieduel met Universitatea Craiova door aanvoerder Nicu- sor Bancu van de thuisclub 'vuile neger' genoemd. ,,Ik ver stond er niks van, want hij zei het in het Roemeens'', aldus De Nooijer. ,,Maar onze trainers en mijn medespelers waren woe dend.'' Barry van der Hooft Constanta Het voorval vond plaats aan het eind van de eerste helft van het duel, dat uiteindelijk in 3-1 voor Craiova zou eindigen. Bradley de Nooijer: ,,De scheidsrechter had al gefloten, toen de centrale verdedi ger van Craiova de bal nog keihard richting me trapte. Er ontstond een opstootje, waarbij Bancu be gon te schelden. Ik lachte er een beetje om, maar op de bank hoor den ze precies wat hij zei. Iedereen kwam als een dwaas mijn kant op.'' Na het rustsignaal ontstond in de catacomben een volgend op stootje. ,,Onze assistent-trainer Catalin Anghel wilde aan de scheidsrechters uitleggen wat er was gezegd. Hij kreeg vervolgens rood. In de kleedkamer vertelden mijn ploeggenoten me wat die Bancu had gezegd. Die gast speelt zelf met drie donkere jongens sa men. Zulke woorden raken me niet, maar wat hij heeft gedaan kan echt niet. Bij Viitorul vinden ze dat hij gestraft moet worden. Ik laat het verder aan de club over.'' Voor De Nooijer was het de eer ste keer dat hij in Roemenië direct met racisme te maken had. ,,Er spelen hier veel donkere spelers, - Bradley de Nooijer woord, onze perschef regelt alles.'' De Nooijer, die vorig seizoen met Viitorul Constanta de beker won en in juli ook de Supercup, wil zich in zijn derde jaar in Roe menië weer zo snel mogelijk op het voetbal richten. ,,Dat we maandag verloren was vervelend, maar geen ramp. We staan drie punten achter op CFR Cluj, de re gerend kampioen. Craiova heeft nu één punt meer dan wij. Zon dag spelen we thuis tegen Cluj.'' Die ploeg speelt donderdag in de Europa League eerst nog een uitwedstrijd tegen Celtic. De Nooijer: ,,Misschien voelen ze dat zondag nog wel. Aan het eind van de reguliere competitie worden de punten gehalveerd, voor de start van de play-offs. Het is dus vooral zaak om dichtbij te blijven. In de play-offs ligt alles dan weer open.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43