O 0 O Impens en Schalkwijk bovenaan - 1 8 ZEELAND De Fretes clubloos na avontuur in Varna Van Lare in selectie Oranje onder 17 Zeventienjarige Vlissinger wint bij debuut VOETBAL Na een bijzonder kort avontuur bij Spartak Varna is Nazario de Fretes (20) terug in Ne derland. De aanvallende middenvelder uit Middelburg streek in juli neer bij de Bul gaarse club en tekende na een succesvolle proefperiode een contract voor één jaar, met een optie voor een extra seizoen. Begin sep tember werd zijn contract echter alweer ont bonden. De Fretes speelde jarenlang in de jeugd van Sparta en was ook jeugdinternational, maar wist niet door te breken bij de Rotterdamse club. Na een jaar bij de beloftes van NAC Breda vond hij onderdak bij Spartak Varna. Daar was hij in de eerste duels basisspeler. Omdat de resultaten uitbleven, vertrok de hoofdtrainer. Zijn opvolger Nedelcho Matus- hev maakte al snel duidelijk dat hij enkele spelers, onder wie Nazario de Fretes, niet no dig had. Het contract van de Middelburger bij Spartak Varna werd vervolgens ontbonden, waardoor hij nu clubloos is. Waterskiën VOETBAL Aron van Lare zit in de definitieve selectie van Oranje onder 17, dat tussen 9 en 15 oktober in Uden en Venray de eerste EK-kwalificatie- ronde afwerkt. De keeper uit Terneuzen, die in de Onder 17 van PSV speelt, werd eerder deze maand nog buiten de selectie gehouden voor twee oefeninterlands tegen Frankrijk. Nu heeft KNVB-coach Mischa Visser hem weer gewoon opgeroepen. Van Lare was de afgelopen jaren een vaste waarde bij Oranje onder 14, 15 en 16. Bij Oranje onder 17 zijn Dani van den Heuvel (Ajax) en NEC-doelman Robin Roefs zijn concurrenten. Regerend Europees kampioen Oranje onder 17 speelt in de EK-kwalificatie tegen Kosovo (9 oktober), Wales (12 oktober) en Slovenië (15 oktober). Het EK wordt van 21 mei tot en met 6 juni 2020 gehouden in Estland. Er doen zestien landen mee en het gastland is automatisch ge plaatst. Quote van de dag 'Leuk hoor, 8-1 winnen. Maar Luctor Heinkenszand wordt echt niet zomaar kampioen' Stene Brug Korfbal Wie Gashi hoort praten, zou niet denken dat de Walcherse vecht sporter pas net zeventien jaar is ge worden. Donderdag, twee dagen voor zijn eerste gevecht, vierde hij zijn verjaardag. Veel taart en ander lekkers kwam daar niet bij kijken. ,,Drie, vier maanden lang heb ik een streng dieet gevolgd. Er moesten wat kilo's af." Bijna filosofisch vertelt Gashi over het traject. Vaak was het zwaar. ,,Maar de dingen die je het meeste haat, moet je doen alsof je er ontzettend van houdt", zegt de Vlissinger. ,,De overwinning is daarom extra lekker, het is een be loning. Daarom ga ik daar eerst een paar maanden van genieten. Pas daarna is het tijd om aan een vol gend gevecht te denken. Maar dat komt er zeker." Het eerste gevecht levert Gashi direct een primeur op. Hij is de eer ste Zeeuw die een MMA-wedstrijd heeft gedraaid, bij de junioren. Via een schoolvriend kwam de Wal- chenaar met de sport in aanraking. ,,Nu doe ik het zo'n drie jaar, waar van twee jaar echt serieus." Maar het vechten trok hem altijd al. ,,Het De Vlissinger komt uit de klem en verslaat zijn tegenstander, na een grondworsteling, via een wurggreep. ,,Het was bijna een schoolpleingevecht." Even voelt hij zich als Connor McGregor, één van de huidige grootheden in de vechtsport. Maar van een voorbeeld wil Gashi niet spreken. ,,Wat dat betreft zijn er andere hoofdpersonen in mijn le ven. Maar hij is natuurlijk wel een heel groot vechter." Wel hoopt de Zeeuwse MMA'er hetzelfde te be reiken als de Ier. ,,Ik wil heel graag een voorbeeld zijn voor anderen, mensen inspireren." De dingen die je haat, moet je doen alsof je er ontzettend van houdt leuke aan MMA is ook dat het ver schillende disciplines combineert. Het is heel technisch." Trainen doet Gashi in zijn eigen stad, bij Man Academy. Aan de hand van André Terweijden hoopt hij te groeien in de vechtsport. De coach houdt hem deze zaterdag op de been. ,,Ik kreeg een illegale tik tegen mijn hoofd en was even bui ten westen. Maar André en het team pepten me op." VLISSINGEN De aanvallers van de Zeeuwse derdedivisionisten geven op dit moment de toon aan in het PZC-topscorersklassement. Dat is niet zo vreemd, want Hoek en Goes hebben al aanzienlijk meer duels gespeeld dan de andere Zeeuwse clubs. Rik Impens leidt in het klassement met 10 punten, verdiend met zijn 5 doelpunten voor Hoek. Overigens kwam hij zaterdag tegen VVSB niet tot scoren. Steve Schalkwijk wel. Hij scoorde twee keer voor Goes te gen ONS Sneek en staat met zijn 4 doelpunten op 8 punten. Achter Impens en Schalkwijk volgen zes spelers met 6 doelpun ten. Die spelers komen van alle ni veaus. cflAPr., Topscorer j 3e div zat.' 5 I 2 k 10 1 dinsdag 1 oktober 2019 H De tienjarige Kian Hamelink uit Zaamslag is in de Bra bantse plaats Handel Neder lands kampioen waterskiën onder 14 jaar geworden. Hij deed mee op het onderdeel slalom. Zijn drie jaar oudere zus Noel werd vierde bij de meisjes onder 14 jaar. 6-2 De driebanders van De Stene Brug zijn in Heerhugo- waard uitge schakeld in de beker. Met 6-2 ging de wed strijd tegen Sportprijzen- kampioen ver loren. Edwin Geluk won en redde zo de eer. tZG.ll In de krant van gisteren zijn abusievelijk verkeerde uit slagen binnen het korfbal ver meld. De cor recte weergave hebben we op pzc.nl/sport gezet. a (O MMA'er Gashi inspireert graag Als Medon Gashi de hand van zijn tegenstander op zijn boven arm voelt tikken, springt hij op. Met een Connor McGregor-ach- tig loopje laat de zeventienja rige MMA-vechter uit Vlissingen zien wie er deze zaterdagmid dag de baas is in Den Haag. Hij heeft zijn eerste partij in het Mixed Martial Arts gewonnen en daarmee de kroon op een lange, intensieve voorbereiding gezet. Daniel Vervelde Vlissingen r Vlissinger Medon Gashi (midden) na zijn overwinning in Den Haag. FOTO VERA STROO Kijk op de site bij /video Medon Gashi beleeft Zeeuwse primeur - Medon Gashi 8APHA In de zomer was Nazario de Fretes nog zo trots op zijn overstap naar Spartak Varna. - Sportverslagge ver Rudy Boogert in de PZC Voet bal Vodcast in gesprek met presentator Juriën Dam. «■HM Bruse Boys Nieuwdorp 3A zat 3e div zat; Robin Nelis 3e div zat; Bart van den Hemel Domenique van den Berge Bruse Boys Reinier Goedemondt Kapelle 3A zat Tom Blomaard Luctor Heinkenszand 3A zat Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 3A zat 3A zat Ibrahim Eryuruk Amidu Tanko Terneuzen speler Rik Impens Hoek - - t -i, - A-1 1 Steve Schalkwijk Goes t'SK W» Jll— flUaSBit Xander van der Poel Sander van 't Hof Kevin van lersel Kloetinge r- v v. v ft-• ••-. I' 3e div zat! 4 2 8 "—'■it lit r 2 - 6 i'.ï\ - VI 1,5 - 1 l :.ii V Hoek r.V V. .1 1 Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40