Niet veel wijzer na Nollebossessie IN DE REGIO 6 Burgemeester Van den Tillaar: MUZEEUM STOERE VROUWEN MIJN DORP, MIJN STAD De Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar benadrukt dat het eerder dit jaar door de gemeente raad vastgestelde integrale veilig heidsbeleid vruchten afwerpt. Pan den met illegale bewoners zijn ge sloten en er is een behoorlijk aantal gebiedsverboden uitgevaardigd, waardoor onverlaten een tijdje niet in de binnenstad en de Schelde- buurt mogen komen. Maar met die succesjes zijn niet alle problemen definitief opgelost, bevestigt Van den Tillaar. ,,Er zitten twee kanten aan dezelfde medaille. We zien ver betering, maar de reële knelpunten zijn niet weg. We blijven daar hard en constant aan werken." Veilige omgeving Samen met inwoners inventari seert en bestrijdt de gemeente overlastproblemen zo veel moge lijk, meldt Van den Tillaar. Er is re gelmatig overleg in wijktafels en - raden, er zijn buurtpreventieteams en buurtbemiddelaars. ,,Bewoners zijn de ogen en oren in een wijk. Mede op basis van hun waarne mingen ondernemen we actie. Bin nen de kaders van het veiligheids- beleid, dat zich vooral richt op een veilige omgeving voor iedereen. Daarbij hebben we naast de brand veiligheid speciale aandacht voor bestrijding van illegale kamerver- huur en voor jeugd en veiligheid." Hoewel het beleid tot resultaten leidt, snapt Van den Tillaar dat er soms geluiden te horen zijn dat de overlast toeneemt. Hij ageert dan ook niet - zoals coalitiepartij PSR - tegen de bijeenkomst die vijf (op positiepartijen volgende week houden. POV, SGP, VVD, PvdA en CDA willen dinsdag 8 oktober van Vlissingers horen of ze zich nog veilig voelen op straat. De vijf par tijen nodigden de burgemeester uit om ook naar The Ballroom aan de Oude Markt te komen. Van den Til- laar neemt die uitnodiging aan en neemt ook de ambtenaren mee die contacten onderhouden met de wijktafels en de ondernemers. De burgemeester hoort graag waar in de stad weer knelpunten opduiken. Hij waarschuwt wel dat de kreet 'Overlast de stad uit' van de oppositiepartijen nooit helemaal is waar te maken. ,,We hebben intus sen een tweede wijkagent in de binnenstad. Er zijn ook twee extra boa's en drie ambtenaren voor bouw- en woningtoezicht bijgeko men. Maar dan nog blijft de capaci teit van politie en andere handha vers beperkt. Alle overlast uit Vlis- singen wegdrukken, is niet reëel. We hebben een aantal inwoners dat voor overlast zorgt en het aantal verwarde personen neemt ook toe. Overlastproblemen zullen de kop op blijven steken, maar daar blijven we wel bovenop zitten." Vlissingen Het staat vast dat natuurwaarden niet verloren mogen gaan. Tegelij kertijd moeten die waarden, aan gevuld met de cultuurhistorische bezienswaardigheden, maximaal beleefbaar zijn voor inwoners van Vlissingen en recreanten. Dat hoorden de meer dan honderd be zoekers van de derde 'werksessie' over het Nollebos, die maandag avond in het Vlissingse gemeente huis werd gehouden. Landschapsarchitect Jan van Minnebrugge bleek nog immer een warm pleitbezorger van het verbinden van Nollebos en boule vard. Daarnaast hoopt hij op een aaneenschakeling van waterlopen Er is nog veel overleg nodig aan de voet van de binnenkant van de duinen tot een historisch ver antwoorde tankgracht. Of dat mo gelijk is zonder natuurwaarden aan te tasten, door bijvoorbeeld verzilting, is echter nog immer niet duidelijk. De nieuwe gemeentelijk pro- jectleider voor het Nollebos, Mi chel de Vos, meldde dat met veel organisaties, ondernemers en in dividuen nog overleg nodig is. Die gesprekken moeten de ko mende maanden plaatsvinden om eind dit jaar, begin volgend jaar een laatste bijeenkomst te kunnen houden, waarin 'een streefbeeld' voor het Nollebos wordt gepresen teerd. De actiegroep Stichting Be heer en Behoud Nollebos/West- duinpark liet nog eens weten dat bos en park vooral moeten blijven zoals ze zijn. Volgens voorzitter Frans de Reeper is slechts drie pro cent van de Vlissingers positief over toeristische ontwikkelingen. ,,De rest vindt dat de natuur met rust moet worden gelaten." Lotgenotengroep voor kinderen Bijeenkomst voor werkzoekenden AAGTEKERKE dinsdag 1 oktober 2019 'Overlast de stad uit een illusie' Het is een illusie dat inwoners van Vlissingen geen overlast meer zullen ondervinden van straathandel in drugs en andere criminele activiteiten. Maar de gemeente blijft - met hulp van onder meer de politie - continu bezig om overlast tot een mini mum te beperken. René Hoonhorst Vlissingen Er is nog veel onderzoek nodig voor duidelijk is hoe een ideaal evenwicht is te bereiken in het Vlissingse Nollebos en aan grenzend Westduinpark. VLISSINGEN Het Vlissingse MuZEEum eert 'de stoere vrouwen aan de wal'. Achter de ma ritieme helden wier lof wordt bezongen in het MuZEEum stond vaak een stoere vrouw die zorgde dat de zaken ook aan wal goed waren geregeld. Op de zondagen in oktober kunnen bezoekers, in bezit van een toegangskaartje, tussen 14.00 en 14.30 uur deelnemen aan een rondleiding langs onder anderen admiraals- vrouwen en garnalenpelsters. Anna van Gel der (schilderij) zorgde bijvoorbeeld voor de bevoorrading van de schepen van haar man Michiel de Ruyter en garnalenpelsters zorg den er voor dat de vangst van hun echtgeno ten kant en klaar kon worden afgeleverd. Deel nemers aan de rondleiding kunnen een plek reserveren via een mailtje naar info@mu- zeeum.nl. collectie muzeeum MIDDELBURG Indigo begint dit najaar met twee lotgenoten groepen op Walcheren voor kinderen van ge scheiden ouders of ou ders met psychologi sche problemen. De lot genotengroep 'Kind en echtscheiding' is be doeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar die moeite hebben met de nieuwe situatie. Kinde ren van ouders met psy chologische problemen komen in een andere groep terecht, maar in beide groepen leren de kinderen spelenderwijs om te gaan met hun ge voelens en de gezinssi tuatie. Meer informatie over de lotgenoten groep kind en echt scheiding is op te vra gen via dek@indigozee- land.nl, via dit mailadres kan men zich tevens aanmelden. Voor de an dere groep kan men mailen naar vandie- men@indigozeeland.nl. VLISSINGEN ZB| Planbureau en Bibli otheek van Zeeland in Vlissingen houdt mor gen een bijeenkomst voor werkzoekenden. Jory van Meer foto dirk-jan gjeltema De workshop Walk&Talk wordt gegeven door Jory van Meer van Meer Imago. Hij neemt de aanwezigen mee in de wereld van kleur, per soonlijkheid en stijl. Hoe laat je je van je beste kant zien? Hoe bena druk je jouw persoonlijk heid? Van 10.15 tot 12.15 uur is iedereen welkom. Aanmelden is mogelijk via dezb.nl. Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senio ren met biljarten, kaarten en koersbal GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30 19.30 uur: Activitei tenavond jeugdna tuurclub De Vleer muis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so- ciaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Burgerzaal Gemeen tehuis, 14.00 uur: Activiteit 'Week tegen de Eenzaam heid'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'De spiegel' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Ten nis; 14.00-16.30 uur: Koersbal VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473, 16.00 uur: Kleu- tergym; Wijkcentrum Bolwerk, Papegaai enburg: 19.00 uur: Is raëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.a. koersbal ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, vanaf 10.00 uur: Seizoen- smarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38