Cabaretiers in de prijzen 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ze zijn niet meer 'de schattige, blonde broertjes', maar zelfbewuste mannen. Arthur (23) en Lucas Jussen (26) zijn gerijpt om Johann Sebastian Bach te spelen op hun zesde album Bach. Er is één raadsel in tv-land waar ik me al jaren het hoofd over breek. En dat heeft te maken met Loretta Schrijver. Nu moet ik een beetje oppassen hoe ik het formu leer, want ik wil allerminst sarcastisch of kwetsend overkomen. Dus zo voorzichtig als ik kan: het verbaast me oprecht dat de vrouw die één van de beste nieuwslezers was die ons land ooit gekend heeft - ze wist haar zakelijke hou ding altijd een vleugje warmte mee te geven, hoe rot het nieuws ook was - nu al jaren weg gestopt zit bij Koffietijd. heb er twintig jaar geleden stage gelopen en weet dat er hard en serieus wordt gewerkt, voor en achter de schermen. Bovendien is het voor veel kijkers een lichtpuntje in de ochtend, al is het maar omdat ze dan niet tegen de kat of de kanarie hoeven te praten. Prima voor de Quinty's, Vivians en Pernilles van deze wereld, maar niet bepaald het gedroomde eindstation van iemand met de statuur van Loretta, toch? Die gunde je een Sonja Barend-achtige talk show of iets soortgelijks als 60 Minutes in de Verenigde Staten. Ik tenminste wel. Sinds vrijdag is ze jurylid in The Masked Sin ger. En ik moet zeggen, dat doet ze nog leuker dan dat het programma zelf al is. Ik had van te voren weinig fiducie in BN'ers die met een raar masker op het hoofd een liedje staan te zingen, maar ik was aangenaam verrast. Het is een even luchtige als mooi gemaakte show waar je op vrijdagavond gezellig met heel het gezin bij neerploft, zonder dat het uitmaakt of de jury echt niet weet wie er achter het Zeewezen of de Leeuw schuilgaat. Presentator Ruben Nico- lai is leuk, Gerard Joling en Carlo Boszhard zijn op dreef, de kostuums zijn mooi en als de BN'ers allemaal van het niveau Rintje Ritsma zijn, is ook dat dik in orde. Maar de ster is Lo- retta. Ze omarmt daar van harte het imago dat ze afgelopen jaren kreeg door Koffietijd, haar getut met dieren en De TV Kantine. Ze is de iet wat excentrieke tante die de ster is van elke verjaardag omdat ze zo verrukkelijk naïef uit de hoek komt. Die onverstoorbaar zichzelf blijft onder de plagerijtjes van neefjes Gerard en Carlo, maar bovenal ontwapenend om zichzelf kan lachen. Als een mens zo uitstraalt innig tevreden te zijn met haar werk en de rol die haar is toebe deeld, wie ben ik dan om te zeggen dat Loretta eigenlijk meer verdient? Quote van de dag Ik heb twee stents. Dus Viagra wordt niet aangeraden Michelle naar Afas Hoffman ook in Klem oeder Christi- anne, dwars fluitdocente: ,,Als je als mu- ziekminnende ouders kinderen hebt die zo diep in de muziek zitten als Lucas en Ar thur, is dat heel erg leuk. We voelen ons niet trots, dat mag je zijn als je zelf iets presteert en in dit geval zijn zij dat, maar vooral heel gelukkig. Hoe erg bof je als je twee kinderen krijgt die gelijkelijk bedeeld lijken te zijn en ook nog erg goed met elkaar kunnen opschieten. Dat op zich is al een enorm cadeau!" hadden altijd een geweldige band Lucas was 3 jaar toen Arthur werd ge boren en ik zie nog hoe lief en teder hij zich gedroeg. Hoewel ze daar op het consultatiebureau voor waar schuwden, was er geen sprake van ja loezie. ,,Arthur keek als kleine jongen tegen Lucas op en toen dat niet meer hoefde omdat ze elkaars gelijken wa ren, behandelden ze elkaar met liefde en respect. Ik geloof dat ze elkaar zel den irriteren. En gebeurt dat wel, dan snappen ze van elkaar wat er aan de hand is en zijn ze in staat elkaar met rust te laten. Ze denken over veel dingen hetzelfde, delen veel en wat volgens ons belangrijk is: ze kunnen samen goed lachen en relativeren." Lucas: ,,We gaan inmiddels heel de wereld over, geven tachtig tot honderd concerten per jaar." Peter Pannekoek (33) is voor zijn voorstelling Later was alles beter onderscheiden met de Neer- lands Hoop, de cabaretprijs voor de meest veelbelovende theater maker met het grootste toe komstperspectief. Lenette van Dongen (60) won met haar show Paradijskleier de Poelifina- rio in de categorie entertain ment. Ook Louise Korthals (35 jaar; Alles is er) en Theo Nijland (65 jaar; En de rest is onzin) viel de Poelifinario ten deel in res pectievelijk de categorieën Enga gement en Kleinkunst. De prijzen werden gister avond uitgereikt in Theater Dili- gentia in Den Haag door de jury van de VSCD Cabaretprijzen, de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties. De jury onder voorzitterschap van Nico Baars, directeur West- landtheater de Naald, over Pan- nekoek: ,,Het Oude is aan het sterven, Het Nieuwe moet nog geboren worden. In zijn tweede solo legt Peter Pannekoek glas helder uit dat we in een tussen tijd leven. De man is aan het eind van zijn heerschappij, de vrouw staat aan het begin van de hare. Maar moeten we daarom alles wat niet meer aan onze hui dige, verlichte standaarden vol doet maar rücksichtslos veroor delen?" Over Van Dongen: ,,We zijn amper 20 seconden onderweg of Lenette van Dongen heeft heel de zaal al aan het dansen. De titel zegt alles: het heerlijke Paradijs- kleier gaat over het creëren van je eigen nirwana, waarin je je van andermans verwachtingen niets aantrekt. Van Dongen bewijst opnieuw een vakvrouw te zijn door razendsnel te schakelen tussen lach en traan, maar ook door continu betekenisvolle ge sprekken te voeren met haar pu bliek." Loretta Geen kwaad woord over dat programma. Ik - Filmmaker Paul Verhoeven (81) vertelt in Volkskrant Magazine over zijn fysieke problemen. dinsdag 1 oktober 2019 PC MUZIEK Davina Michelle (23, foto) treedt donderdag 26 maart 2020 op in Afas Live in Amsterdam. De kaartver koop begint vrijdag. De Rotterdamse zangeres scoorde vorig jaar een mon sterhit met Duurt te lang. TELEVISIE Thom Hoffman (62, foto), Tho mas Acda en Meral Polat zijn toegevoegd aan de cast van de dramaserie Klem. Gisteren begonnen de opnames van het derde en te vens laatste sei zoen, in het na jaar van 2020 te zien op NPO 1. 3 "U O Arthur en Lucas hebben genoeg aan elkaar Arno Gelder Vader Paul, paukenist van het Radio Filharmonisch Orkest: ,,Ze Peter Pannekoek en Lenette van Dongen vielen gisteravond in Den Haag in de prijzen met hun cabaretvoorstellingen. Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28