Roda JC geplaagd door Mexicaanse nachtmerrie II kwamen totaal niet aan voetballen toe' 23 onderdeel, de200meter, vanwege liesblessure Hassan volgt haar hart was ik óók in héél goeden doen. Het gevoel in mijn lies is nu exact het zelfde. Alleen hadden we toen een paar dagen om te herstellen en nu veertien uur. We moeten goed na denken: waar ligt het aan, en hoe gaan we dit voorkomen?'' Over minder dan tien maanden beginnen in Tokio de Spelen. En waar ze in 2016 als een van de favo rieten voor het goud gold, moet ze nu eerst nog het gat naar de ijzer sterke concurrentie dichten. Sinds haar coachwissel naar Bart Ben- nema eind december, na een te leurstellend seizoen onder de Ame rikaan Rana Reider, hebben de twee vrijwel nooit de gewenste trainingsarbeid kunnen leveren. Haar gestel hapert al heel het sei zoen, een val van de trap thuis be zorgde haar slepende rugproble men. Weer loopt ze mindere tijden dan het jaar ervoor. ,,Écht balen. Ik heb heel veel struggles gehad, heel het jaar achter de feiten aangelo pen.'' Even breekt een lach door. „Misschien had ik hordenloper moeten worden. In hobbels en hor des nemen, ben ik hartstikke goed.'' Het gekke is, vertelt ze, dat ze kort voor dit toernooi dacht: ,,Kom maar op!'' Enthousiast schetst ze de pro gressie op trainingskamp in Turkije. ,,Het ging zó goed, ik had het gevoel dat ik mijn oude ik kon laten zien. Dat is het positieve dat ik mee neem, maar ik had liever een me daille naar huis meegenomen." Overigens blijft Schippers nog even in Qatar. Ze houdt de deur nog open voor de 4x100 meter op vrij dag (en zaterdag), maar dan moet haar lies wel verbeteren. Zuchtend: ,,Ik hoop dat het nou over is met de hordes.'' 1500 METER Alsof er geen vuiltje aan de lucht is, wandelt hij op maandagoch tend het Parkstad Limburg Sta dion binnen. Door dezelfde deur waardoor hij vrijdag nog met pek en veren naar buiten werd gejaagd door boze supporters. Mauricio Garcia de la Vega ligt zwaar onder vuur, maar geeft geen krimp. Hij loopt zelfs het veld op om de trai nende spelers te begroeten. Han den schudden en glimlachen, de Mexicaan kan het als de beste. Ook de fans op de tribune spreekt hij nog aan. Hoe de tweede helft was vrijdag, is zijn vraag, want die had hij moeten missen. Het kantoorpersoneel van Roda JC is het lachen inmiddels ver gaan. Ze hebben zich deze och tend collectief ziek gemeld. In een gezamenlijk statement laten ze weten dat er een onwerkbare situ- Roda JC wordt de dupe van besluiteloosheid atie is ontstaan. Wanneer 's mid dags journalisten voor het stadion wachten, ontbreekt van De la Vega elk spoor. Tegen de SBS laat hij weten dat hij denkt dat het personeel écht ziek is. Een signaal dat de Mexicaan zich niet zomaar weg laat jagen. Nu de positie van de 'investeerder' die nooit inves teerde onhoudbaar is geworden, breekt iedereen zich het hoofd over hoe hij aan de deur kan wor- den gezet. De opties worden on derzocht door mede-directeur Hessel Meijer en Pieter Nieuwen- huis van Hypercube. De man die begon als adviseur en woordvoer der van De la Vega moet nu een manier vinden om hem te lozen. Meijer wil in een reactie alleen kwijt dat 'Roda de dupe wordt van besluiteloosheid'. „Ik wil niets lie ver dan vooruitkijken en de blad zijde-De la Vega omslaan.'' De grote vraag is op welke ma nier Roda van De la Vega afkan komen. De stichting die het over grote deel van de clubaandelen in beheer heeft, wordt bestuurd door oud-burgemeester van Kerkrade Jos Som en drie Spanjaarden. Het is onwaarschijnlijk dat zij De la Vega ontslaan. Op hulp van Frits Schrouff, die zijn aandelenstichting in de zo mer overdeed aan De la Vega, lijkt voorlopig niemand te hoeven re kenen. De man die Roda met zijn vele miljoenen al zo vaak van de ondergang redde, heeft zijn buik vol van de situatie. Ondertussen rijst de vraag wie nog met geld over de brug wil ko men om Roda te redden. De club heeft één tot twee miljoen euro nodig om dit seizoen af te maken. Wie volgende maand de salaris sen betaalt, is ongewis. Oud-spe ler Ger Senden schermt met een investeerder, maar onduidelijk is hoe concreet de plannen zijn. PROGRAMMA kaar aan en dachten: dit kan hele maal niet. Valencia speelde zo goed. Uiteindelijk werd het nog 1-1, maar dat kon weinig afdoen aan de magie van de avond. De avond ook van Joey Didulica. Hij leek behekst, een magneet. Hij pakte elke bal, vanuit onmogelijke hoeken.'' In het Mestalla-stadion beleefde Didulica zijn ultieme voetbalavond. De doelman stond tussen 1999 en 2003 onder contract bij Ajax, maar werd in Amsterdam nooit de onbe twiste nummer 1 onder de lat. Bijna zeventien jaar na dato kan de Aus- tralisch-Kroatische keeper zich het wonder van Valencia nog goed her inneren. ,,Valencia beukte vanaf de aftrap op mijn doel. De ambiance in Mestalla was indrukwekkend, inti- miderend. Gelukkig was Koeman relaxed, zoals altijd. Hij zei: jongens, speel nou zonder angst. Ik liep stijf van de zenuwen het veld op. Ik groeide na de misser van John Ca- rew voor open doel in de openings fase in de wedstrijd en stopte ballen als een soort octopus. Voor even was ik onoverwinnelijk.'' Het was een magische avond met een Spaanse voetbalorkaan Het leverde hem veel lof en het shirt van Canizares op. ,,Dat vond ik nogal wat. Canizares was toen een van de beste keepers van Europa'', aldus Didulica (41), die weer in Australië woont. ,,Zijn shirt ligt nog bij mijn ouders thuis. Zij hadden de wedstrijd 's nachts gekeken en mijn moeder was in tranen. Ik, een jon gen uit het surfstadje Geelong, kreeg vijf sterren in Spaanse kran ten, iedereen feliciteerde me en gaf me complimenten.'' Morgenavond keren de Amster dammers terug in het stadio, weer in de Champions League. Valencia is niet zo succesvol meer als des tijds, maar de imponerende sfeer zal er volgens Endt zeker weer han gen. ,,Mestalla is een klein Berna- béu. Steile tribunes, fanatiek pu bliek, ze gaan daar flink tekeer. Ons lukte het destijds niet om het eigen spel te spelen, maar het eindresul taat zorgde voor euforie.'' Mocht Ajax morgenavond nog een goede locatie zoeken voor na de wedstrijd, dan heeft Endt nog wel een tip. ,,Ons hotel bevond zich in een kasteeltje, net buiten de stad. Daar hebben we na de wedstrijd uitgebreid gegeten. Even geen sportmaaltijd als pasta, maar grote pannen paella. En ook flessen wijn. Koeman vond het goed, ook hij be sefte dat er zich een mirakel had af gespeeld. Toen ik uren later op de gang liep, middenin de nacht, was er nog volop leven in de kamers. De spelers zaten nog vol adrenaline.'' ChampionsLeague dinsdag 1 oktober 2019 GO DOHA Na haar gouden 10.000 meter zal Sifan Has san dit toernooi ook nog op de 1500 meter uitkomen. Een ongewone combinatie, vanwege het grote verschil in afstand. Mede daarom had haar coach Alberto Salazar een voorkeur voor de 5000 meter. Maar Hassan haalde hem over en koos haar lieve lingsafstand. Morgen kan ze zich kwalificeren voor de finale van zaterdag. Het kantoorpersoneel van Roda JC ging gisteren uit on vrede over de Mexicaanse clubeigenaar Garcia de la Vega niet aan het werk. De zoveelste tragikomische wending in de eindeloze soap bij de club. Hans Goossen en Jimmy Leenders Kerkrade - Directeur Hessel Meijer Vrijdag: Garcia de la Vega wordt verjaagd. foto screenshot - David Endt (oud-teammanager Ajax) TWEEDE SPEELRONDE Vandaag 18.55 uur Atalanta - Sjachtar (groep C) Real Madrid - Club Brugge (A) 21.00 uur Galatasaray - PSG (A) Rode Ster - Olympiakos (B) Tottenham - Bayern M. (B) ManCity - Dinamo Zagreb (C) Juventus - Leverkusen (D) Lokomotiv M. - Atlético (D) Morgen 18.55 uur Genk - Napoli (E) Slavia Praag - Dortmund (F) 21.00 uur Valencia - Ajax (H) Lille - Chelsea (H) Liverpool - RB Salzburg (E) Barcelona - Internazionale (F) Zenit - Benfica (G) RB Leipzig - Olymp. Lyon (G)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23