II 'On-Ajax, maar we 22 Mokerslag voor Schippers: streep door 'haar' Rekening Cardiff voor Sala Cardiff City moet zes miljoen euro aan Nan tes betalen voor de overleden Emiliano Sala (foto). Dat heeft de FIFA besloten. Cardiff nam de Argentijnse spits in de winter over van Nantes. De 28-jarige Sala verongelukte echter op weg naar Wales met het vlieg tuigje waar hij in zat. Het aanvankelijke transferbedrag lag rond de 20 miljoen. Twente loot Wolfsburg in CL De vrouwen van FC Twente gaan het in de achtste finales van de Champions League opnemen tegen VfL Wolfsburg, de Duitse club van international Dominique Blood- worth. FC Twente speelt op 16 of 17 oktober uit, de return is twee weken later. 'Sportbestuur moet weg' Het hoofd van het Russische antidoping- agentschap Rusada, Joeri Ganus, roept in een open brief op tot een volledige vernieu wing van het sportbestuur in het land. Hier bij zouden alle overheidsfunctionarissen die betrokken zijn bij het lopende doping- schandaal weggestuurd moeten worden. Van Dijk krijgt fiets terug OKT De Neder landse volley ballers mogen begin volgend jaar meedoen aan het olym pisch kwalifica tietoernooi in Berlijn. De mannen van Roberto Piazza danken dat aan hun negende plaats op de nieuwe Euro pese ranglijst. Tennis Haase Door haar plotse liesblessure kon Dafne Schippers niet eens de baan op om haar wereldtitel op de 200 meter te verdedigen. Een mokerslag, volgend jaar al zijn de Spelen in Tokio. ,,We moeten goed nadenken: waar ligt het aan, en hoe gaan we dit voorkomen?'' Pim Bijl Doha Ze zegt dat ze veel heeft gehuild, maar eigenlijk hoeft dat niet, je ziet het aan haar gezicht. Ze zegt dat ze in trainingen eindelijk het goede gevoel van drie jaar geleden had, maar ze heeft die vorm niet aan de buitenwacht kunnen tonen. En ze slikt, wanneer het over haar we reldtitel gaat, want ze krijgt niet eens de kans om die te verdedigen. Dafne Schippers doet haar ver haal in een kamer, zo'n vijftig meter van het Khalifa Stadion, waar zo de series van de 200 meter zonder haar beginnen. Ze heeft het nog even ge probeerd. Maar bij een sprintje op zeventig procent voelde ze direct de pijnlijke lies die haar op zondag al uit de 100 meter-finale hield. Ze neemt de beslissing die ze niet wil nemen en doet zo afstand van haar status als wereldkampioene op de 200 meter. Na de historische we reldtitels in Londen en Peking in 2015 en 2017 snelt morgen een an- dere vrouw naar die titel. Met ge broken stem: ,,Ik moet mijn wereld titel nu loslaten zonder ervoor te strijden. Dat is het pijnlijkste. Als je loopt en dan verliest, zeg j e: oké. Nu kan ik er niet eens voor strijden." Niet dat ze favoriet was. Het stond gezien haar moeizame aan loop haast in de sterren geschreven dat ze hier in Doha onttroond zou worden. Maar toch. Schippers krijgt de kans niet te vechten voor wat ze waard is door een stekend gevoel in haar linkerlies, plots opgekomen bij de halve finale van de 100 meter. Een zorgen barende mokerslag. Niet alleen omdat ze voor het eerst een WK outdoor verlaat zonder in dividuele medaille. Maar ook om dat de blessure lijkt op die in 2016, toen drie dagen voor haar eerste race in Rio ineens haar linkerlies opspeelde en ze naast haar ge droomde gouden medaille greep. Weer schopt een tijdens het toer nooi ontstane blessure haar belang rijkste doel van het jaar in de war. Schippers knikt. ,,Toen, in Rio, Écht balen. Ik heb heel veel struggles gehad, heel het jaar achter de feiten aangelopen Ellen van Dijk heeft na bijna vier maanden via de Duitse poli tie haar ge stolen Trek- fiets teruggekregen. De Nederlandse, mo menteel herstellende van een zware val in de Boels Ladies Tour, won begin juni de tijd rit in de Ronde van Thüringen. Een dag later maakte de vreugde daarover plaats voor woede, toen haar fiets onvindbaar bleek. Flitsen Quote van de dag 'Neem dit vooral niet te serieus. Ik rijd in Gieten, gewoon omdat ik het leuk vind' Een 1-1 is doorgaans geen uitslag die je lang bijblijft. Zeker niet voor Da vid Endt, zeventien jaar lang team manager bij Ajax. Toch somt hij nog allerlei details op van die novem berdag in 2002 aan de Spaanse kust, waarop Valencia en Ajax gelijk speelden. ,,Een magische avond'', begint Endt. ,,We hadden te maken met een Spaanse voetbalorkaan. Het grote Valencia van Rafael Bem- tez, de Spaanse kampioen, met prachtige spelers als Canizares, Ay- ala, Baraja, Angulo en Albelda was niet te stoppen. Echt on-Ajax, maar we kwamen totaal niet aan voetbal len toe. Ik weet nog dat we in de rust in de kleedkamer kwamen en alle spelers lijkbleek waren. Ze wa ren volledig overrompeld.'' Toch bleven de Amsterdammers, onder leiding van Ronald Koeman en met Chivu, Maxwell, Litmanen, Van der Vaart en Van der Meijde, op de been en kwamen zij zelfs in de slotfase met 0-1 voor. Endt: ,,Dat was via invaller Zlatan, volledig uit het niets. Ik weet nog dat ik naast Tonny Bruins Slot zat. We keken el- dinsdag 1 oktober 2019 VOETBAL VOETBAL DOPING WIELRENNEN 2x Kiki Bertens (foto) heeft weer eens twee partijen op rij gewon nen. In Peking bereikte ze de derde ronde door Dajana Jastremska (Oek) te ver slaan: 7-6 (5) 6-3. 'Ik ben mijn titel nu zonder strijd kwijt' Een emotionele Dafne Schip pers wordt in Doha, na haar be sluit om af te zeggen voor de 200 meter, getroost door haar ouders. foto ronald hoogendoorn - Dafne Schippers (27) Robin Haase heeft weer eens wat plaat sen winst ge boekt op de wereldranglijst: van 157 naar 153. Hij haalde vorige week op een challenger in Florence de kwartfinales. Lionel Messi is hersteld van een kuitbles sure en heeft de training bij FC Barcelona hervat. De finale van het WK voor clubs is op 21 december in het gloednieuwe Educa tion City-stadion in Doha. Dat biedt plaats aan 40.000 toeschouwers. Bjorn Kuipers maakt morgen in Praag zijn Europese ren tree na een bilspierblessure. Hij fluit er Slavia Praag - Borussia Dortmund. - Wereldkampioene op de weg Annemiek van Vleuten doet op 13 oktober mee aan de Superprestige-cross. Joey Didulica was in 2002 dé held van Ajax in het wonderlijke uitduel bij Valencia. foto pro shots Ajax keert vandaag in Valencia terug op memorabel grondge bied. Op een novemberavond in 2002 speelden de Amsterdam mers een bizarre wedstrijd in het Mestalla-stadion, met Joey Didulica in de hoofdrol. Freek Jansen Valencia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22