GENIETEN VAN DE WINTERZON NIEUWS 13 Nu moet geheel België nog een regering krijgen Precies 120 dagen na de verkiezingen heeft Vlaanderen een regering. Wallonië was begin deze maand zo ver. Nu België als geheel nog. Cruise Canarische Eilanden en Madeira Grand Voyage van Singapore naar Italië 088 - 70 70 600 Mark van Assen Brussel ,,Hier staat een moe, maar tevreden man'', zei aankomend Vlaams pre mier Jan Jambon gistermorgen. De onderhandelaar namens de Nieuw- Vlaamse Alliantie (N-VA) kwam net uit een marathonoverleg van 21 uur. Ook de nieuwe regeringspartners Christen-Democratisch en Vlaams (CD&V) en de Open Vlaamse Libe ralen en Democraten (Open Vld) toonden zich verheugd: ,,We zijn heel tevreden, dit is een stevig ak koord'' en ,,We zijn voor vijf jaar vertrokken''. Een belangrijk punt uit het re geerakkoord is dat er geen nieuwe belastingen komen. Dat betekent dat het begrotingstekort nog even voor lief wordt genomen. Opval lend is verder dat de lat voor nieuw komers hoger wordt gelegd. Zo moet er in de toekomst er betaald worden voor een inburgeringsexa- men (360 euro), en volgt er een boete als dat niet wordt gehaald. Daar staat tegenover dat er meer taalcursussen komen voor mensen die in België willen komen wonen. De coalitie wil graag dat 80 procent van de werkzame bevolking ook daadwerkelijk aan het werk is. Er komen 120.000 banen bij, maar ook een gemeenschapsdienst voor langdurig werklozen. Qua milieu is afgesproken tegen 2050 de broei kasgassen te halveren. Ellenlang overleg De formatie duurde zo lang, omdat informateur en N-VA-leider Bart De Wever (de winnaar van de ver kiezingen) eerst ellenlang overleg voerde met het Vlaams Belang. Deze inzet op een 'Forza Flandria' struikelde uiteindelijk over justiti ële onderzoeken naar VB-lijsttrek- ker Dries Van Langenhove. Hij wordt verdacht van racisme en ne- gationisme, het ontkennen of goedkeuren van de Holocaust. Pro bleem was ook dat N-VA en VB sa men geen meerderheid halen, en dus een derde partij nodig hebben. Er is echter geen enkele partij die in een auto wil stappen waarin ook VB zit. De sociaaldemocraten van de SP. A kozen in de zomer voor de oppositie, waarna de huidige coali tie tot stand kwam. Die heeft met 70 van de 124 zetels een flinke meerderheid. Historisch moment Begin deze maand waren ook de Walen er uit. Daar gaat een coalitie van sociaaldemocraten (PS), groe- nen (Ecolo) en liberalen (MR) aan de slag onder leiding van Elio Di Rupo. Ook hier geen nieuwe belas tingen, en een inzet op 'ecologie en economische omslag', aldus Di Rupo. Zo komt er meer en gratis openbaar vervoer, met name met het oog op het moeilijk bereikbare platteland. Ecolo-leider Jean-Marc Nolette sprak zelfs van 'une mo ment historique', omdat Wallonië de broeikasgassen met 55 procent wil verminderen. En: er komt 4000 kilometer aan heggen bij. Nationaal kabinet Nu zowel Vlaanderen als Wallonië een nieuwe regering heeft, kan er begonnen worden aan de vorming van een nationaal kabinet. Dat wordt opnieuw een hele onderne ming, omdat in Wallonië links do mineert en in Vlaanderen rechts. Hierdoor zijn coalities alleen maar mogelijk als er grote compromissen worden gesloten. De enige ge meenschappelijke factor zijn de li beralen. Verder hebben bij de laat ste verkiezingen alle grote partijen verloren. Dit kan zomaar leiden tot een bijna oneindige formatie. Die van 2010 ligt nog vers in het geheugen: toen was er pas na 541 dagen een re gering. 8 dagen 4* AIDAstella 24 dagen 4* Costa Fortuna ov^S ook op Q dinsdag 1 oktober 2019 is er uit GO Politiek Vlaanderen stjp) Cruise toppers van Stip Jan Jambon wordt premier van Vlaanderen. Hij vormt een rege ring met CD&V en Open Vld. foto afp zie stipreizen.nl/cralsb zie stipreizen.nl/crcsqb stipreizen.nl J Zeecruises Riviercruises Rondreizen Zonvakanties Formule 1 reizen Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, /fite dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Semi All Inclusive cruise Vliegreis alle transfers inclusief Tafeldranken fooien ter waarde van minimaal 185,- per persoon O.a. Lanzarote, Tenerife, La Palma 8c Madeira Vertrek november 2019 t/m april 2020 Nog nooit zo voordelig! Vliegreis, transfers hotelnacht in Singapore Cruise o.b.v. volpension 8c fooien t.w.v. 252 p.p. O.a. Maleisië, Sri Lanka, India 8< Oman Alléén vertrek op 17 maart 2020!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13