'Soms zit ik echt zonder geld' GELD GELUK Heleen en Bart hebben geen spaarpotjes, soms zitten ze krap. Naar hogere salarissen streven ze niet, als hun werk maar leuk is. Heleen Bart Beste koop Slechtste koop Bart: ,,Ik ben voorstander van een basisinkomen, een gegarandeerd in komen dat iedereen van de overheid krijgt, ongeacht functie en uren. Ik hoef echt geen overuren betaald te krijgen, je doet wat nodig is, en wat je leuk vindt voor je baan. Ik ga ervan uit dat anderen ook zo werken. Ik geef niet om geld.'' Heleen: ,,Toen ik in de reclamewereld werkte, liet ik me eens verleiden door een aanbod voor salarisverhoging plus een auto van de zaak. Binnen de kortste keren was ik opgebrand. Nu verdien ik veel minder, maar mijn werk geeft me een gevoel van vervulling.'' Bart: ,,Het gaat erom hoe je dingen waardeert.'' Heleen: ,,Mijn zonen en de kinderen van Bart hebben altijd bij elkaar op de kamer geslapen. Geen probleem.'' Bart: ,,Ze kenden elkaar al van school.'' Heleen: ,,We zijn in 2008 gaan samen wonen. We waren beiden eerst in gemeenschap van goederen getrouwd.'' Bart: ,,Wij hebben alleen een samen levingscontract.'' Heleen: ,,Onze en-ofrekening noemen wij de nou-en-ofrekening. We storten daar ieder maandelijks 850 euro op, maar omdat ik nu minder verdien, moe ten we het bedrag herzien. We geven ongeveer 700 euro per maand aan bood schappen uit.'' 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Heleen van der Kwaak (53), uitvaartbegeleider. Bart Bleijerveld (50), docent aan een kunst academie. Heleen en Bart wonen in een rijtjeshuis uit 1908 in Utrecht. Heleen heeft twee zoons van 21 en 19, Bart heeft een dochter van 22 en een zoon van 18. Heleen: ,,De bank. Ik kocht 'm in 2005 met geld uit de erfenis van mijn vader. Van het geld uit mijn moeders erfenis koop ik binnenkort een nieuwe, hij is op.'' Bart: ,,Al mijn beste kopen zijn investeringen in me zelf, zoals een massage cursus.'' Heleen: ,,Via Marktplaats kocht ik een zilveren ring met een afbeelding van Ganesha. Na twee weken viel het zilverkleurig laagje eraf.'' Bart: ,,De hypotheekrente die voor vijftien jaar vast staat. We betalen 930 euro per maand, voor 90 vierkante meter.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94