Zonnepanelen binnen hebben de toekomst Woonwinkel laat klant te veel aanbetalen Babyfoons zijn simpel te hacken 3 Warme tinten Vaste planten met grassen Ford roept 322.000 auto's terug in Europa Bloeien tot september Van hoog naar laag is wuivend hoog Ameri kaans siergras, een echte blikvanger. Sanguisorba canadensis (pimpernel) heeft sierlijke, crèmewitte bloemen die in het najaar bloeien. Verspreid pollen met Sporobolus heterole- pis (parelgras), een luchtig frisgroen prairiegras dat geurt naar koriander en in de herfst koper kleurt. WIE IS PIET OUDOLF? Het boek Droomplanten verscheen in 1990. Met collega Henk Gerritsen beschreef hij een nieuwe generatie planten. In de Oudolf-stijl steelt elk sei zoen een andere planten groep de show. Hij for meert groepen van de zelfde planten met hier en daar een toef van een an dere plant, en basisgroe pen van siergrassen, waar door het totaalbeeld op een kleurig schilderij lijkt. Oudolfs inspiratie komt van de prairies in de VS, van weilanden met hon derden soorten hoge, wui vende grassen en kleurige planten, en van Oostblok landen als Kroatië en Slo venië waar grasvelden zijn begroeid met wilde plan ten die zich verweven met hogere grassen. Hij is bekender in het buitenland dan in Neder land. Hier is zijn werk te zien in het MSximapark in Utrecht, op de Willems kade en het Leuvehoofd in Rotterdam, in de binnen tuin van museum Singer Laren en bij Museum Voorlinden in Wassenaar. Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten GO ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2019 Het hoge siergras in on derstaande combinatie torent in de nazomer boven kleurige vaste plan ten uit. Van laag naar hoog: Aster lateriflorus 'Horizontals', die laag bij de grond veel kleurige bloempjes heeft. Lysima- chia ephemerum (we derik), die zorgt voor witte hoge pluimpjes in de zomer. Panicum virgatum Shenandoah (vingergras) Piet Oudolf (74) is een tuinarchitect die gespe cialiseerd is in vaste planten gecombineerd met siergrassen. Zijn privétuin in Hummelo, proeftuin voor zijn kweke rij, was tot vorig jaar zomer open voor publiek. Zonnepanelen zijn er steeds meer, maar we zien ze vooral nog aan de buitenkant van het huis: op het dak. In de toekomst zijn ze ook in het interieur terug te vinden, verwachten ze op de Technische Universiteit in Delft. ,,Wij hebben al een prototype lamp gemaakt die binnenshuis wordt opgeladen door licht van buiten'', meldt Miro Zeman, hoofd van de afdeling duurzame elektrische energie. Ford roept 322.000 auto's uit de modelseries Galaxy, S-Max en Mondeo terug. Van deze auto's kan de motor in brand vliegen door ontsnappend accuzuur. Er wordt contact opgenomen met de eigenaren. Om hoeveel auto's het in Nederland gaat, is niet bekend. Consumenten moeten bij woonwinkels vaak meer aanbetalen dan de maximale 50 pro cent die in de algemene voorwaarden ver meld staat. In de praktijk eisen de meeste winkels het volledige bedrag. Dat blijkt uit een steekproef van de Consumentenbond. De bond keek naar het aanbetalen bij Carpet- right, Gamma, Hema, Hornbach, Karwei, Kwantum, Leen Bakker, Praxis en Roobol. Kinderspeelgoed en babyfoons blijken eenvoudig te hacken. Cy bercriminelen kunnen daardoor meekijken met de bezigheden van mensen thuis. Dat blijkt uit onder zoek van Agentschap Telecom. Het agentschap is een meldpunt voor klachten gestart en werkt in Euro pees verband aan een keurmerk. Achteraan in een zonnige bor der zet je Asclepias incarnata (zijdeplant), een hoge rode zijdeplant, met daarvoor een groep Agastache rugosa 'Blue Fortune' (dropplant). Ze zijn in trek bij bijen en vlinders en bloeien heel lang, dus plant gerust een grote groep. Daar naast kan Echinacea purpurea 'Vintage Wine' (rode zonne hoed) staan, die bloeit rood roze van juni tot september. De zomer sluit af met prach tige lila tinten van Sedum tele- phium 'Matrona' (hemelsleutel). In de schaduw zijn Anemone hubertine, Astrantia major (Zeeuws knoopje) Actea sim plex (zilverkaars) en Persicaria amplexicaulis (duizendknoop) een goede keuze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75