Jeffrey Epstein en Jean-Luc Brunei «mvet nieuwe Yvonne kon in Brunels appartement slapen, dat scheelde kosten 21 dels Office. Op een avond belandt ze in het appartement van Brunei. ,,Het was na een feestje. Ik weet nog dat ik gezegd heb dat ik geen seks wilde. Maar het is wel ge beurd. Ik weet niet of ik het ver krachting kan noemen. Heb ik me wel genoeg verzet? Ik had meer moeten zeggen, dacht ik de hele tijd. Verder is die nacht een totale black-out. Nu pas vraag ik me af of ik gedrogeerd was. De dag erna was ik helemaal in de war.'' Drank en drugs Yvonne Hooiveld (48) wordt er ook door Brunel uitgepikt. ,,Hij zei me dat ik naar Parijs moest ko men. Ik kon in zijn appartement blijven slapen, zei hij. Dat scheelde in de kosten. Maar ik had de verhalen van Marja en haar vriendin gehoord en heb gewei gerd.'' Weer twee jaar later wandelt Thysia Huisman (46) bij Models Office binnen. Haar relaas klinkt vergelijkbaar: ook zij wordt gese lecteerd door Brunel. Huisman vertrekt wel naar Parijs, aange moedigd door Models Office. Eenmaal in Parijs komt ze in het appartement van Brunel terecht. Daar slapen ook an dere modellen. De meisjes vergezellen Brunel en an dere leden van de Parijse elite naar etentjes en feest jes. Drank en drugs zijn er in overvloed. Een week na aankomst wordt Huisman gedrogeerd en verkracht, vertelde ze in augustus in deze krant. Spoorslags keert ze terug naar Brus sel. Daar nemen ze haar verklaring dat Parijs 'niet goed bij haar paste' voor kennisgeving aan, O 48 bh is de herinnering van Huisman. ,,Ik schaamde me heel erg. Ze vroegen niet door, terwijl ik totaal over mijn toeren was.'' De negatieve ervaringen van de eigen modellen met Brunel blij ken voor Models Office geen re den om de banden met de Frans man, die in het verleden nooit voor de rechter is gesleept, te ver breken. Na de jaren 90 blijft hij ac tief betrokken bij het Belgische bureau. Tot minimaal 2014 stuurt het echtpaar Eggermont meiden naar Brunel, die inmiddels in New York en Miami zit. In 2013 zit MC2, zijn nieuwe modellenbu reau, nog in de jury van de Flair modellenwedstrijd. Vieze vent Deze krant sprak met twee Ne derlandse vrouwen die door Mo dels Office naar de VS gestuurd zijn, de ene in 2012 en de andere iets later. De inmiddels 29-jarige Femke* had geen enkele argwaan. ,,Als je eigen bureau vertelt dat je daar naartoe moet gaan, dan ga je daar naartoe. Models Office kende Brunel al heel lang.'' Zij maakte geen vervelende dingen mee met Brunel. „Iedereen zei dat het een vieze vent was, maar hij was toen al een oude man. Verder weet ik alleen dat hij enorm aan de coke zat. Dat zag je meteen." Dat het Brusselse bureau zo lang met de Fransman doorgaat, is opvallend, niet alleen vanwege de ervarin gen van de eigen modellen. Al in 1988 verschijnt bij de Ame rikaanse nieuwszender CBS een documentaire waarin vijf modellen stellen dat Brunel hen gedrogeerd heeft. In één geval ging het om verkrachting. Zeven jaar later verschijnt het boek Model: the Ugly Business of Beautiful Woman van de Ameri kaanse schrijver Michael Gross. ,,Jean-Luc wordt beschouwd als een gevaar'', zegt Jéróme Bonnou- vrier, een collega van Brunel uit de Parijse modellenscene, in het boek. ,,Hij houdt van drugs en van stille verkrachting. Dat windt hem op.'' John Casablancas, een andere modellenagent, bevestigt dat. ,,Deze man zou achter de tralies moeten zitten. Je had een klein groepje, met Jean-Luc en twee an deren, waarvan bekend was dat ze in Parijs de clubs afstroopten. Ze nodigden meisjes uit en stopten drugs in hun drankjes.'' Brunel kan Frankrijk na de ja ren 90 probleemloos verlaten. Ge tuigen verklaren dat hij na zijn vertrek naar de VS een belangrijke schakel wordt in het imperium van Epstein. Tijdens diens eerdere gevangenschap in 2008 vereerde Brunel hem liefst 67 keer met een bezoek. Hij vloog tientallen ma len in de Lolita Express, het privé- vliegtuig van Epstein. Brunel wordt gezien als de be langrijkste 'meisjesleverancier' van de inmiddels overleden za kenman. Zijn bureau MC2 zou ge bruikt zijn als een dekmantel om buitenlandse (minderjarige) meisjes een verblijfsvergunning in de VS te bezorgen. Brunel zou vooral gescout hebben in Brazilië en Oost-Europa. De Fransman zet MC2 op met geld van Epstein en brengt zijn modellen onder in appartemen ten van zijn zakenvriend. Femke* (29) woonde in zo'n appartement en blijkt achteraf nabij een ge ruchtmakend seksnetwerk te hebben vertoefd. ,,Dat apparte ment werd volgepropt met mo dellen. De huur wordt ingehou den op je inkomen als model. Je bent dus afhankelijk.'' Ze werkte een jaar voor MC2, maar stapte uit onvrede op. ,,Je kon altijd naar feestjes, restaurants en openin gen. Ik ben op de verjaardag van Leonardo DiCaprio geweest, die liet honderd modellen invliegen. Ik zei op een gegeven moment: ik wil niet uitgaan, ik wil werken.'' Met Epstein had ze nooit iets te maken. ,,Ik was destijds 22. Mis schien was ik wel te oud. Ik had ook een vriend, was nooit gene gen om mee te gaan. Maar ik kan me voorstellen dat als je uit een Russisch dorpje komt en je fami lie moet onderhouden, je dan wel met rijke mannen uitgaat en ook in verkeerde kringen kan belan den. Ik vind het zo erg dat Brunel kon blijven doen wat hij deed, al die tijd. De verhalen moeten be kend geweest zijn.'' 'Alles voor de poen' Deze krant sprak met elf model len die voor Models Office werk ten. Zij zeggen haast zonder uit zondering: het bureau móet iets geweten hebben. ,,Ik ben ervan overtuigd dat ze in Brussel wisten wat er gebeurde'', zegt Yvonne Hooiveld. ,,Ze deden alles voor de poen. Ik vind hen net zo schuldig aan wat er gebeurd is.'' Models Office is in handen van een nieuwe eigenaresse, een voor malig model. Die laat weten met 'een jong team' te werken en niet meer met Brunel. ,,Dat maakt dat we geen informatie hebben uit het verleden om ons hierover uit te kunnen spreken. Mijn eigen er varing als model voor het agent schap is dat de vorige eigenaars al tijd te goeder trouw hebben ge handeld.'' Pierre en Marielou Eggermont, die het bureau decennialang be stierden, wa ren niet be reikbaar voor commentaar. In een eerder dit jaar opge nomen tele foongesprek waarin Thysia Huisman te gen Marielou vertelt over de ver krachting, zegt laatstgenoemde dat ze zich 'niet kan voorstellen' dat Brunel zoiets zou doen. Ze suggereert dat het iemand anders geweest is. Wel zei ze dat 'zulke dingen af en toe gebeuren, ook buiten de wereld', doelend op de modellenwereld. Bij Flair reageert hoofdredac trice Marije Veerman verbaasd. ,,Ik wist niet eens dat we toen een modellenwedstrijd organiseer den. Nu in elk geval niet meer.'' Brunel is onvindbaar, ook voor justitie. Zijn advocaten reageren niet op vragen van deze krant. Brunels appartement in Parijs oogt verlaten. In het appartemen tencomplex van Epstein aan de Avenue Foch, iets verderop, zijn ook geen antwoorden te vinden. Bij de deurbel verschijnt een slanke, modieus geklede man die kortaf is. ,,Epstein is dood. Je hebt hier niks meer te zoeken.'' GO ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2019 modellen bij Flair Jeffrey Epstein bezat zeven ap partementen aan de Avenue Foch in het centrum van Parijs. foto epa Thysia Huisman op de cover van meisjesblad Flair. Ze won een mo- dellenwedstrijd die het blad had uitgeschreven. Winnaressen kre gen een contract bij Models Office. aerem r-stap-cuxsus Je eigen ontwei MAnrSLZin if1 Meur? WPPERIGE LENTE-SALADES LH „lcli ^cSlgeenMyscu De namen Marja en Femke zijn gefingeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 69