Nederlandse meisjes belandden in Parijs in de van 20 Het schandaal rond de op seks beluste miljardair Epstein kent een Nederlandse kant. Jonge meisjes werden in de jaren 90 via een modellenwedstrijd van tijdschrift Flairin de klauwen gedreven van Epsteins handlanger Jean-Luc Brunel. 'Ik weet niet of ik het verkrachting kan noemen. Had ik me genoeg verzet?' venue Foch in Parijs is een brede boulevard. Een vrouw die er haar hond uitlaat, wil wel inschatting maken van de prijs van een apparte mentje hier. ,,Ik denk dat je voor 60 vierkante meter een miljoen betaalt.'' Ze heeft geen idee wie daar op nummer 22 woonde. „Jef frey Epstein? Echt? Hij had veel problemen.'' Dat mag je een understatement noemen. Op 10 augustus stierf de Amerikaanse zakenman in zijn cel, waar hij verbleef in afwach ting van een proces vanwege grootschalig misbruik van min derjarige meisjes. Met zijn dood is zijn zaak bepaald niet afgedaan. Dat heeft alles te maken met het feit dat er zoveel machtige men sen in zijn netwerk zaten - rege ringsleiders, acteurs, miljardairs. Ook de Europese vertakkingen van het Epstein-netwerk staan volop in de schijnwerpers, en dus ook zijn thuisbasis aan de Avenue Foch. Rond de eeuwwisseling kocht Epstein hier zeven apparte menten. Hij liet het huis voor veel geld inrichten, inclusief sportzaal en een massagesalon. Daar kwa men geregeld jonge vrouwen langs: in zijn inmiddels befaamde telefoonboekje had Epstein onder het kopje 'France' 25 nummers van 'masseuses'. Synoniem voor vrouwen met wie hij seks had. Dit is het decor waartegen de allerrijksten hun leven leiden, waar je in het Plaza Athénee 145 euro betaalt voor een zeebaars, en 1112 euro voor een hotelovernach ting - de goedkoopste kamer. Langs het trottoir Bugati's, Mase- rati's en Rolls Royces. Modellenwedstrijd Naast geld is er één ticket om deze wereld te kunnen betreden: schoonheid. De weg naar de Pa- rijse jetset van eind vorige eeuw loopt voor jonge, ambitieuze Ne derlandse modellen via de jaar lijkse modellenwedstrijd van vrouwentijdschrift Flair. Voor Models Office, een Belgisch mo dellenbureau dat de wedstrijd organiseert, is het een handige manier om in korte tijd veel mo dellen te zien. Deelnemers zijn 15 tot 17 jaar oud. De winnaars kun nen een contract tekenen bij het bureau, een mooie opstap naar de wereld van glitter en glamour. Marja (50)* is een model dat eind jaren 80 vanuit een dorp in het zuiden des lands naar de Franse hoofdstad vertrok. ,,We gingen vaak met grote groepen duur uit eten. Altijd trok een van de mannen de portemonnee voor de hele groep. Ook konden we naar een feestje op het privéjacht van George Michael.'' Op het bureau van Models Of fice komen de modellen in con tact met Jean-Luc Brunel. Ze kun nen dan nog niet bevroeden met wie ze te maken hebben. De Fransman zal later, volgens getui gen, uitgroeien tot een belang rijke spil in het misbruiknetwerk van Epstein en zou diverse min derjarige meisjes misbruikt heb ben. Deze week werd huiszoeking gedaan bij de Fransman, die sinds kort spoorloos is verdwenen. Een van de slachtoffers van Brunel was Virginia Giuffre, die ook door de Britse prins Andrew zegt te zijn misbruikt. Voor Marja en andere modellen is dat beeld eind jaren 80 ver weg. Ze zijn onder de indruk van Bru- nel. Hij is in eigen land eigenaar van Karin Models en claimt de ontdekker te zijn van topmodel len en -actrices als Monica Bel- lucci, Jerry Hall en Sharon Stone. Marja hoeft niet na te denken als ze, samen met een andere Nederlandse naar Parijs kan. Het is 1988, ze is 18 en net klaar met de havo. Ze worden erheen gebracht door Pierre Egger- mont, eigenaar van Models Office, en Wiel Elbersen, destijds hoofd redacteur van de Nederlandse Flair. Ze hebben een etentje met Brunel en Jean-Yves Le Fur. Laatstgenoemde zou later een re latie krijgen met prinses Stepha nie van Monaco en met Karen Mulder, een voormalig Neder lands topmodel. ,,Na het etentje werden we door Eggermont en Elbersen achterge laten bij Brunel en Le Fur. We re den in een Mercedes en een Fer rari door Parijs, dat weet ik nog goed. Daarna gingen we naar een huis met een zwembad. Brunel nam mijn vriendin mee naar bo ven, ik bleef achter. Ik wilde weg en heb me door Le Fur naar ons hotel laten brengen. Later hoorde ik van mijn vriendin dat Brunel haar probeerde te bespringen. Ze heeft hem een klap gegeven.'' De vrouwen maken melding van het incident, stelt Marja. Toch vertrekt ze een tijd later weer naar Parijs, daartoe aangezet door Mo- ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2019 GO Seksnetwerk ronselde SANDER VAN MERSBERGEN Jean-Luc Brunel, eigenaar van Karin Models, poseert in 2001 op een dakterras in Parijs. Hij wordt gezien als rechterhand van Jeffrey Epstein en is inmiddels spoorloos. fotostarface

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 68