het niet uitbetalen van loon AMC beëindigt samenwerking T.S. Almere 17 noemde periode heeft er in derdaad schoonmaakwerk plaatsgevonden in de techni sche ruimtes. Ook herkennen ze de ruimtes op foto's die Saïd er van zichzelf heeft laten nemen. Dat hij daar zonder beschermende kle ding werkte, is tegen de re gels. „Alle mensen die hier werken, moeten een veilig heidsinstructie doorlopen, de benodigde beschermings middelen dragen en beschik ken over een veiligheids kaartje met de regels voor veilig werken. Voor het type werkzaamheden in de techni sche ruimtes zijn bescher mende kleding en een mond kapje verplicht.'' Het ziekenhuis zegt steek proefsgewijs te controleren op het naleven van de veilig heidsregels. ,,We zeggen: je werkt hier in een ziekenhuis, maar we willen niet dat je in het ziekenhuis wordt opgeno men." Bij eerdere controle van T.S. Almere zijn 'geen ernstige onregelmatigheden' aan het licht gekomen. Het enige dat het UMC niet zelf heeft kunnen controle ren, is of er illegale arbeiders in de tussenruimtes actief zijn geweest. ,,Als er inder daad ongedocumenteerde en dus onverzekerde medewer kers aan het werk zijn ge weest, zijn er willens en we tens regels en procedures overtreden Wij nemen dat hoog op. TS-Cleaning ser vices heeft ons actief misleid door met niet aangemelde medewerkers te werken, en dat is helaas gelukt.'' Naar aanleiding van vragen van deze krant heeft het zie kenhuis T.S. Almere ter ver antwoording geroepen. ,,Onze vragen zijn niet naar tevredenheid beantwoord en het bedrijf heeft niet het ver eiste verantwoordelijkheids gevoel getoond. We hebben per direct de samenwerking opgezegd.'' Om malversaties in de toe komst te vermijden, zal het AMC de technische schoon- maakwerkzaamheden op nieuw aanbesteden. GO ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2019 Saïd, die onlangs is geopereerd aan een hersentumor, woont in een klein huisje in Den Haag. fotos pim ras Het UMC-ziekenhuis, waar de locatie AMC onder valt, reageert aanvankelijk ver rast op het verhaal van Saïd. ,,Wij wisten niet dat deze si tuatie met illegale arbeid binnen onze muren plaats vond. Als deze feiten klop pen, vinden wij dat ver schrikkelijk voor de betrok kenen." Als het ziekenhuis de feiten onderzoekt, blijken veel on derdelen van Saïds verhaal te kloppen. In de door hem ge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65