PostNL en Sandd mogen fuseren als postzegels niet te duur worden 'Beetje stoute' Wiebes bedolven onder kritiek: 'Doe je autogordel om!' 4 dagen Groningen 5 Nadat ze 18 was geworden, zijn we ontzettend verliefd op elkaar geworden 69.- gepakt. Ik was in de media al afge slacht voordat een rechter een uit spraak had gedaan. Dat wil ik niet nog een keer meemaken. Ik heb niets verkeerds gedaan en niets te verber gen.'' Wat Bakker precies wordt verwe ten, weet hij nog niet. Alleen dat hij wordt verdacht van een zedendelict en het overtreden van zijn beroeps verbod dat hij na zijn laatste veroor deling kreeg opgelegd. Over dat laat ste wil hij kort zijn. In het kader van zijn resocialisatie had hij toestem ming van de reclassering om alleen verslaafde mannen te helpen en meer dan dat heeft hij niet gedaan. Het is de zedenaangifte die hem in zijn hart raakt. Net nu hij zijn leven weer een beetje op de rit heeft, is er blijkbaar iemand die vindt dat hij een grens over is gegaan. In 2010 begon het aanvankelijk ook met één aan gifte, maar toen stapten uiteindelijk negen meisjes naar de politie en wer den zeven zaken bewezen geacht. Het jongste slachtoffer was 15. Vol gens Bakker ligt de zaak nu anders en kan het maar één iemand zijn; een meisje met wie hij na zijn vrijlating een jaar lang een geheime relatie had. Zij was 18 jaar toen het begon. Vrienden Jaja, zullen veel mensen nu denken, na alles wat in het verleden is ge beurd. ,,Ik weet dat ik een hoop shit over mij heen krijg, want ik snap ook wel dat ik de schijn tegen heb. Maar ik heb echt niets verkeerds gedaan.'' Volgens Bakker ontmoette hij de familie van het meisje voor het eerst in 2015, toen hij steun zocht bij een kerk in Amsterdam. Dat contact was volgens Bakker heel leuk en ze wer den vrienden. Ook hun dochter kwam geregeld over de vloer. ,,En na dat ze 18 was geworden, zijn we ont- zettend verliefd op elkaar geworden.'' Nee, het was niet verstandig om toe te geven aan die gevoelens na een veroordeling voor misbruik van jonge meisjes, geeft hij toe. ,,Ik zag het niet aankomen, maar het is ge beurd. Shit happens. Had ik haar no dig? Ja, ik was net vrij. Ik had niet meer dan een vuilniszak en het stem pel van een zedendelinquent. Ieder een keek op mij neer.'' Grootse plannen Vorig jaar september hadden ze grootse plannen om samen een tijd te gaan reizen. Maar volgens Bakker wist bijna niemand dat ze samen iets hadden. Alleen haar ouders en die waren niet enthousiast. ,,Ik stond er daarom op dat zij haar ouders zou vertellen wat onze plannen waren. De avond dat ze dat ging doen, was de laatste keer dat ik haar zag. Na tuurlijk heb ik haar in een sms ge vraagd wat er aan de hand was, maar ik heb daar nooit antwoord op gekre gen. Toen wist ik hoe laat het was en ben ik met ontzettend liefdesverdriet alleen de wereld over getrokken.'' Negen maanden geleden hoorde Bakker voor het eerst dat zijn ex- vriendin naar de politie zou zijn ge stapt. ,,Ik maakte mij daar in eerste instantie niet eens zorgen om. Ze was 18 jaar en de liefde was weder zijds. Maar nu hoor ik dat de politie mij toch wil spreken. Alleen heb ik geen flauw idee wat ik haar aange daan zou kunnen hebben. Wij zijn samen in die relatie gestapt. Maar het lijkt erop dat er nu mensen zijn die tegen haar hebben gezegd: meisje, wat heb je toen gedaan? En speelt ze nu het slachtoffer.'' En zo lijkt de ellende waar Bakker eind 2010 in verzeild raakte, weer van voor af aan te beginnen. Alleen is het nu zeer onterecht, vindt hij. ,,Ik ga liever dood dan dat ik weer de cel in ga zonder mijn kant van het verhaal te hebben verteld.'' Al beseft Bakker heel goed dat er mensen zullen zijn die hun wenk brauwen ophalen bij zijn verhaal. Negen jaar geleden ontkende Bakker ook eerst alle beschuldigingen, maar gaf hij later toe dat hij een grens was overgegaan. Toch is het nu anders. ,,Als je eens wist welke berichten ze mij stuurde. Er is geen enkele reden voor haar om mij nu te beschuldigen, maar blijkbaar wil ze mij vernietigen. Ze weet dat ze mij kapot kan maken door alleen al naar de politie te stap pen. Ik heb de schijn tegen.'' DEN HAAG Het kabinet heeft be sloten dat postbedrijven PostNL en Sandd tóch mogen fuseren. Be gin deze maand verbood toezicht houder Autoriteit Consument en Markt (ACM) zo'n fusie, maar staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken geeft nu als nog toestemming. Ze stelt wel een voorwaarde: postzegels mogen niet te duur worden. Het is een historisch besluit: niet eerder werd een oordeel van de ACM aan de kant geschoven door het kabinet. Begin deze maand stelde de ACM dat door een fusie tussen PostNL en Sandd een mo nopolist op het gebied van postbe- zorging ontstaat. ,,Mensen, bedrij ven en overheden zullen daardoor meer gaan betalen voor het verstu ren van post'', waarschuwde ACM-bestuursvoorzitter Martijn Snoep. De prijzen kunnen met wel 30 tot 40 procent stijgen. Staatssecretaris Keijzer gebruikt nu haar macht om het ACM-oor- deel te negeren: dat doet zij om de postbezorging 'betaalbaar, be schikbaar en betrouwbaar' te hou den 'in een sterk krimpende markt', zo laat ze aan de Tweede Kamer weten. Keijzer zegt strenge voorwaar den op te leggen. Zo beperkt ze de prijs die PostNL straks mag reke- nen aan zakelijke klanten en con sumenten. ,,De postzegelprijs mag niet harder stijgen dan de daad werkelijk gemaakte kosten.'' De vakbonden hoopten al dat het kabinet de fusie zou laten doorgaan. ,,Stop het huidige af braakbeleid met onhoudbare con currentie'', riepen de bonden be gin deze maand al. De postbedrij ven zien hun markt zó snel krim pen dat alleen bezuinigingen niet genoeg zijn om overeind te blij ven, vinden de bonden. Valt een van de postbezorgers om, dan gaat dat volgens hen gepaard met 'veel en nodeloos banenverlies'. Door een fusie neemt dat risico sterk af. ,,Hoe denkt u dat een burger mor gen gaat reageren als ik hem of haar een proces-verbaal a 149 euro geef voor het niet dragen van de auto gordel'', foetert de Rotterdamse wijkagent Ben van Gorcum. Hij noemt Wiebes een slecht voor beeld. ,,Schaamteloos.'' Veilig Verkeer Nederland (VVN) en ANWB laten weten dat het dra gen van autogordels een verplich ting is, ook achterin. ,,Dat geldt voor iedereen!'' stelt VVN-woordvoer- der Rob Stomphorst. ,,Als bekende bewindspersoon heb je een voor beeldrol in de maatschappij.'' Het dragen van een autogordel is voor je eigen veiligheid, benadrukt ANWB-woordvoerder Ad Vonk. ,,Alle veiligheidsmaatregelen in een auto, zoals airbags en de hele boel, werken niet adequaat als je geen gordel draagt. Daarom moet je een gordel om. Hem niet dragen, is gewoon strafbaar.'' Wiebes deed zijn uitspraken te genover televisiepresentator Jaïr Ferwerda. Die ging met hem mee naar Groningen, waar hij de aard- bevingsschade met eigen ogen wilde bekijken. Dat werd donder dag uitgezonden tijdens de talk show van Eva Jinek. In het filmpje zegt Ferwerda tegen Wiebes dat hij 'wel even voor de veiligheid de gor del achterin om moet doen'. ,,Want hé, je moet tegenwoordig zachter rijden, maar we moeten ook ach terin de gordel om, toch?'' Wiebes lijkt dat in eerste instan tie af te doen met een grapje. ,,We staan nu stil, Jaïr.'' Die laat het er Hoe denkt u dat een burger gaat reageren als ik hem een boete geef van 149 euro? niet bij zitten. ,,Ja, dat is waar. Maar ik zou hem toch maar even om doen, meneer Wiebes.'' Waarop de minister bekent dat hij 'daar een beetje stout in is' en meestal zijn gordel niet omdoet. ,,Ho ho ho, laat Cora van Nieuwenhuizen (minis ter van Infrastructuur) het niet ho ren'', reageert Ferwerda. Wiebes: ,,Nee zeker niet, we houden het voor haar geheim.'' Wiebes heeft nog geen excuses gemaakt. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cM 4 dagen Duitsland Veluwe wellness zaterdag 28 september 2019 GO -Keith Bakker Keith Bakker als therapeut en presen tator in het tv-pro- gramma Family mat ters. FOTO CLEMENS RIKKEN/ HOLLANDSE HOOGTE Minister Eric Wiebes (Economi sche Zaken en Klimaat) heeft zich de woede van de politie en verkeersdiensten op de hals ge haald door geen autogordel te dragen en ook nog laconiek toe te geven dat meestal niet te doen. „Waarom denkt u dat u als politicus boven de wet staat?'' Simone van Zwienen Den Haag -Ben van Gorcum, wijkagent Kijk op de site bij /video Cora van Nieuwenhuizen geeft gordelweigeraar Wiebes op zijn kop Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Minister Wiebes - zonder gordel - op de achterbank. foto kroncrv BPIICfSPftlNGSTElti .Ho TH ESÏBEET BAND Tt>i Voor maar: Op korte afstand van de gezellige stad Groningen. Tip: Het Groninger Museum. 3 nachten in 3* Nescio Hotel Groningen (7,6) O 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Vfrffi Gratis gebruik van wifi en parkeren Aankomsten t/m februari. Betaal pas bij aankomst! I 4* Hotel Dampfmühle (7,9) 4* GT Ampt van Nijkerk 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreic Gratis parkeren wifi gQ §q Gratis fitness sauna Gratis gebruik wellness Gratis parkeren en wifi 8,0) ontbijt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5