Comments likes Alex Malone is digitale nomade 'Straks iedereen verplicht in een jurk' LJ! I) ZANDVOORT 2020 De uit Goes afkomstige Alex Malone (29) werkt als digitaal strateeg vanuit alle hoeken van de hele wereld en ervaart zo de ultieme vrijheid. Ze is er naar eigen zeggen in geslaagd om haar leven vorm te geven los van de norm die er bestaat en inspireert anderen graag om dat ook te doen. Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? f ijn eerste grote reis door A HA AH Zuid-Amerika is een om slagpunt geweest in mijn le ven. Vanaf de eerste week 1 dat ik daar was, voelde ik me zó vrij. Mijn hele lichaam vulde zich op met zo'n intens geluksgevoel. Op dat moment wist ik: ik wil nooit meer leven volgens een ritme dat wordt bepaald door degene voor wie ik werk en ik wil dat reizen een groot onderdeel wordt van mijn bestaan.' ,,Gek genoeg belandde ik na mijn reis toch weer in loondienst. In eerste instantie leek het makkelijk om weer terug te gaan naar datgene dat ik kende. Maar ik voelde me als een wild dier dat in een kooi werd gestopt. Ik heb altijd van mijn werk gehouden en het met veel ple zier gedaan. Alleen het ritme waarin ik moest werken, maakte me elke dag een beetje onge lukkiger." „Zoiets ja. Ik opperde bij mijn vriend Thijs het idee om voor onbepaalde tijd te gaan reizen. Maar hij wilde niet zomaar gaan backpacken. Hij wilde dat onze reis iets zou toevoegen aan onze carrières. Dus begon ik met ondernemen. Ik bouwde het online reisplatform 'Story of my world' waarvoor ik zelf content maakte en liet me door bedrijven inhuren als digitaal strateeg - ik help hun doelstellingen te behalen op het gebied van verkoop, bereik en imago door de social mediastrategie te bepalen. Voor mijn vriend werd het de uitdaging om de twee be drijven die hij al had op afstand te gaan run nen." ,,We zegden ons huis op, verkochten al onze spullen en stapten met een backpack vol ambi ties in het vliegtuig naar Australië. Acht maan den lang toerden we door het land in een auto met een tent op het dak. De binnenkant had den we omgebouwd tot een keuken en een bu reau. En hoe idyllisch dat ook klinkt, het viel in het begin eerlijk gezegd nog wat tegen. Ik weet nog dat mijn vriend na een paar weken aan me vroeg 'Wat voor cijfer zou je onze reis tot nu toe geven?' en dat we niet hoger uitkwamen dan een twee." ,,We moesten onze draai echt nog vinden in hoe we het reizen en werken met elkaar kon den combineren. Tot dan toe was het vooral nog heel hard werken. We konden dus nog niet zo genieten van het reisgedeelte. Maar daar hebben we uiteindelijk wel een manier op ge vonden. We begonnen te leven met de zon. Werden wakker rond een uur of 5, 6, wandel den even, gingen de zee in, ontbeten en begon nen een uur later met werken. Rond lunchtijd waren we klaar en konden we erop uit." ,,Met dat ritme hielden we het goed vol. We reisden naast Australië ook door Nieuw-Zee- land, Fiji, Dubai, Singapore, Los Angeles en ver bleven tot slot drie maanden in Bali. Elke dag ging er wel iets fout. Maar dat vond ik juist leuk. Ik was bijna verslaafd aan die 'thrill'. Die spanning en sensatie van onverwachte proble men die je snel moet oplossen. Ik zeg wel eens voor de grap dat mijn comfortzone alles is wat buiten de comfortzone van anderen valt." ,,Mijn vriend had het na anderhalf jaar wel ge zien. Hij had het gevoel dat er in Nederland meer kansen lagen en kreeg behoefte aan een vaste basis. Ik was daar totaal nog niet aan toe. Maar ik besloot onze terugkeer anders te bekij ken en stelde mezelf de vraag: wat kan ik eraan doen om dit gevoel van vrijheid ook te integre- ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2019 GO Stereotyperingen als 'jongens zijn avontuurlijk, meisjes zijn verzorgend' moeten eruit, vindt minis ter Ingrid van Engelshoven (emancipatie). Ze roept speelgoedfabrikanten op, rolbevestigend speel goed in hun collectie 'onder de loep te nemen'. 'Straks iedereen verplicht in een jurk. Dan is er geen onderscheid meer', reageerde Rinus Schui ling op Facebook. Debby Prenen: 'Zo grappig dat iedereen zich heel druk lijkt te maken over het feit dat Den Haag zich hier druk over maakt. Kinderen mogen dus met al het speelgoed spelen... Wat is het probleem?' Trui Gonnissen: 'Ik vind dat die Legomannekes te genwoordig altijd boos geërgerd kijken. Valt mij echt op. Doe daar eerst iets aan.' De Formule 1 van Zandvoort zit in zwaar weer nu ook Mobilisation for the Environment zich in de strijd werpt tegen het racecircus. Deze organisatie streed eerder al met succes tegen de overheids- aanpak van stikstof, waardoor nu veel bouwpro jecten stil liggen. 'Mag hopen dat dat in Zandvoort niet doorgaat. Te gek voor woorden, wij moeten van alles doen, of van alles laten wegens het klimaat, stikstof. En als het de hoge heren uitkomt, gaan hun projecten wel door, dan mag het allemaal wel. Meten met 2 maten', reageerde Irene Klopmeijer op Facebook. Michel Kolijn: 'Nog ff en we lopen in Nederland al lemaal op sandalen met geitenwollen sokken, on kruid te eten... Ooh nee, wilde bloemetjes zijn het.' Diana Leentvaar: 'Een heel natuurgebied naar de klote helpen om drie dagen te kunnen racen, goed bezig jongens.' fBBMWM w s Om de uitstoot van stikstof snel aan te pakken, moet de maximumsnelheid op snelwegen zoals de A58 omlaag: van 130 naar 100 kilometer per uur. Dat is een van de adviezen van oud-minister Johan Remkes. Op de poll 'De snelheid op de A58 moet naar 100' van de PZC op de website werd 2210 keer gestemd. Een meerderheid van 55 procent was het oneens met de stelling, 45 procent was het er mee eens. 'En dan te bedenken hoeveel uitstoot een groot containerschip of tanker heeftdaar hoor je nie mand over!', reageerde Ben Bousché (@benbou- sche) op Twitter. 'Ik voelde me als een gekooid wild dier' ELODIE KINT Dus besloot je van de ene op de andere dag het roer om te gooien? Hoe maakte je van die onvoldoende een vol doende? Waarom ben je dan nu weer in Nederland?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54