De meesten hebben geen idee hoe ziek hij was 5 joh, dat was hij helemaal niet." Dat Kustmarathonweekeinde was zwaar beladen. Bij de start van de Ladiesrun op vrijdagavond was hij er 'gewoon', net als zaterdag bij de start van de marathon in Burgh en de finish in Zoutelande. Met een ex tra dosis medicijnen kon hij er toch nog bij zijn. Velen waren daar van onder de indruk. Meermaals klonk voor het startschot een warm ap plaus voor de organisator, die zelf aangaf het allemaal heel onwerkelijk te vinden. Lenie week die dagen niet van zijn zijde. Nonja was ook altijd in de buurt van de wedstrijden te vinden. En Angela deed zelf mee aan de Kustmarathon. ,,Het was al de vijfde keer dat ik meedeed. Lopen is voor mij een uitlaatklep", vertelt ze. ,,Vooral finishen was die keer extra emotioneel. Ik vind het moeilijk om daar nu weer aan terug te denken." Editie van 2019 Twee dagen voordat Lein Lievense overleed, ging de inschrijving van de editie van 2019 open. Vanaf fe bruari pakte het organisatiecomité, met Chris Simonse als nieuwe voor zitter, de draad weer voorzichtig op. Lenie Lievense zit daar ook nog steeds in en vergadert mee, maar het voelt héél anders dan in andere ja ren. ,,Het lijkt wel alsof iedereen me ontziet", zegt ze. ,,Het was dat jij nog belde om mij te interviewen. Voorheen was het altijd een drukte van belang. De provincie belde, de gemeente belde, iedereen belde. Lein was altijd het aanspreekpunt. Ook in zijn laatste jaar stuurde hij nog iedereen mailtjes. Nu is hier thuis minder reuring." Nonja: ,,Ik denk dat mensen het moeilijk vin den om jou te bellen en dan nemen ze eerder contact op met Chris. Ze laten je met rust, terwijl dat mis schien helemaal niet nodig is. Het is voor iedereen nog zoeken naar de juiste manier." Alle drie zien ze op tegen de Kust- marathon van volgende week. ,,Het wordt de eerste editie zonder hem", zegt Nonja. ,,Dat maakt het voor ons extra moeilijk. We kunnen op dit moment eigenlijk niet mét en niet zónder de marathon. Het is kiezen tussen twee kwaden. Onze ouders hadden het voornemen om samen te gaan stoppen met het organise ren. Dat hadden ze al aangekondigd. Maar nu loslaten doet zeer voor mijn moeder, maar doorgaan ook." Lenie: „Natuurlijk moet de wed strijd doorgaan, maar het doet wel veel pijn. We zullen er tijdens het weekeinde met z'n drieën het beste van proberen te maken." GO ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2019 Bij de editie van 2015 helpt Lein Lievense (rechts) Middelburger Erwin Harmes de laat ste 100 meter af te leggen. De atleet was uit- mdropadjainrkon nietmeer. Bij een officiële wedstrijd had zoiets niet gekund, maar Lie- De begrafenisstoet passeert op 10 januari de finishlijn van de Kustmarathon. Honderden mensen vormen een erehaag en geven met een applaus de overleden organisator een laatste groet. foto ruben oreel Lenie Lievense

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53