Kustmarathon 2019 3 De Kustmarathon van 5 oktober wordt de eerste zónder Lein Lievense. De charismatische organisator uit Zoutelande overleed op 3 januari. Het wordt daarom opnieuw een bijzondere editie, beseffen zijn vrouw Lenie en dochters Angela en Nonja. ,,Er zal weer applaus voor hem klinken." Lenie Lievense vindt het prettig om over Lein te praten. Het is - omdat tranen op de loer liggen - niet altijd makkelijk, maar ze wil de herinnering aan hem graag levend houden. ,,Ik vind het ook leuk als anderen over hem blijven spreken", zegt ze. ,,Dan is-ie er nog een beetje. Mensen zeggen wel eens tegen me: 'Ik heb zulke mooie herinneringen aan Lein'. Dat hoor ik graag. Maar pas geleden zei ook iemand tegen me: 'Je bent er zeker al een beetje aan gewend?' Dat vond ik nogal wat. Het besef dat Lein niet meer terugkomt, is er steeds meer, maar ik denk niet dat het ooit gaat wennen. Met hem was namelijk altijd iets te beleven. Of we nou aan het werk waren of een fietstocht maakten, we hadden al tijd veel plezier samen. En nu is het stil. Die leegte voelen Angela en Nonja ook. In het sfeervolle duinhuis waar hun moeder woont én waaraan hun vader in zijn laatste jaar nog bouwde, vertellen ze met liefde en bewondering over hem. Ze snappen dat Lein vanwege de Kustmarathon een bekende Zeeuw was, maar voor hen was hij vooral een familieman. Hun vader stond altijd voor hen klaar. Angela: „Eigenlijk heb ik pas op latere leeftijd ontdekt hoe bijzonder dat was. Hij was altijd thuis. Ik kwam erach ter dat niet alle gezinnen zo waren als de onze." GO ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2019 Lenie Lievense vangt dochter Angela op nadat zij vorig jaar de finish van de Kustmarathon is gepasseerd en de emoties haar te veel worden. Toen was al duidelijk dat vader Lein (r) er in 2019 niet meer bij zou zijn. Angela loopt ook dit jaar mee in haar vaders marathon. foto uit documentaire opgeven? amme nooit nie'/omroep zeeland Opzien tegen de eerste zonder Lein ROELAND VAN VLIET LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51