O 0 Schakers van HWP gaan e 12 ZEELAND Shirin van Anrooij kansloos na late val TOP ontvangt landskampioen Hoek en Goes gaan bekeren op dinsdag Bleijenberg onder lat bij FC Antwerp Naar de Tacx Pro Classic van 12 oktober komen maar twee ProTour-ploegen. Die nemen wel grote namen mee. WIELRENNEN TACX PRO CLASSIC Het WK voor junioren in Yorkshire kende gis teren voor Shirin van Anrooij een zuur einde. Zo'n 200 meter voor de finish nam een renster haar mee in een val, waardoor ze meteen kansloos was voor een goed eindresultaat. Nu werd het zeventienjarige talent uit Kapelle slechts 45ste op 1 minuut en 27 seconden. De Zeeuwse, die zeer attent reed in het pelo ton, had tot vlak voor het einde van de 92 kilo meter lange koers nog volop zicht op een po diumplaats. Maar door een fout van een ren- ster direct naast haar smakte ze tegen het as falt, net als vele anderen. De Amerikaanse Megan Jastrab won, de Ne derlandse Lieke Nooijen werd derde. De korfballers van TOP Arnemuiden krijgen vandaag hoog bezoek. Landskampioen DOS'46 uit Nijeveen is om 16.00 uur de tegen stander in de ereklasse. Het duel is een echte kop-staartbotsing; TOP Arnemuiden staat na drie duels laatste met nul punten, DOS'46 staat eerste met een 100 procentscore. Elk punt voor TOP Arne muiden zou een bonus zijn. Volgende week staat de 'echte' finale op het programma als het eveneens puntloze DeetosSnel de tegen stander is. Eén ploeg degradeert en naar ver wachting wordt dat TOP of Deetos. In de hoofdklasse speelt het sterk gestarte Swift in Eindhoven tegen DSC. AV'56 Hoek en Goes spelen hun wedstrijd in de eer ste ronde van de KNVB beker beide op dins dag 29 oktober. Hoek speelt thuis tegen PEC Zwolle, Goes speelt thuis tegen SC Cambuur. In beide duels wordt afgetrapt om 19.45 uur. Hoek plaatste zich voor het hoofdtoernooi door een zege op SV TOP (6-2) en een boter briefje in de tweede voorronde. Goes plaatste zich door een 3-2-zege bij Huizen en nóg een 3-2-zege (afgelopen woensdag) bij Silvolde. Kloetinge liep woensdag een plaats in het hoofdtoernooi (en een duel met Roda JC) mis door een 2-0-nederlaag bij Groene Ster in Heerlerheide. Lars Bleijenberg uit Sluiskil heeft in Royal Antwerp FC een nieuwe club gevonden. De Zeeuws-Vlaamse keeper zat sinds deze zomer zonder club. Hij had zijn zinnen gezet op een volgende stap bij Waasland-Beveren waar hij twee seizoenen zat. Maar in de zomer kreeg hij te horen dat er geen plaats meer voor hem was. De afgelopen twee weken traint Bleijen- berg al mee bij de beloftes van Antwerp. Bij die club maakt hij het seizoen af. Tot winter stop speelt hij er op amateurbasis. Daarna worden de verdere mogelijkheden besproken. De Bruin Meesterklasse: Hans Groffen is zelf flink wat ratingpunten verlo ren, maar desondanks is de captain van Het Witte Paard dit jaar we derom van de partij bij het eerste team van de Zeeuws-Vlaamse ploeg. Groffen is erg realistisch over de kansen van HWP voor dit sei zoen. ,,Ik denk dat we kunnen handhaven in de meesterklasse, maar gemakkelijk wordt dat niet'', zegt Groffen. Vyacheslav Ikonni- kov, goede vriend van Groffen, speelt dit seizoen wederom mee, net als Koen Leenhouts. Het team is nagenoeg hetzelfde als vorig jaar, al staat grootmeester Paul Motwani niet in de basisopstelling. Groffen denkt verder dat de ploeg van Caissa een van de mindere goden is in de meesterklasse en dat HWP daar zeker boven moet kunnen ein digen. Van dit team moet dan ook gewonnen worden. Vandaag staat de belangrijke wedstrijd tegen Charlois Europoort op het pro gramma. Vorig seizoen werd er knap van de Rotterdammers ge wonnen. ,,Charlois is op papier iets beter'', zegt Groffen. ,,Maar kansen zijn er zeker voor ons en het zal er dus om spannen.'' Tweede klasse C: De reserves van Het Witte Paard werden vorig jaar kampioen in de derde klasse en de Zeeuws-Vlamingen mogen dit sei zoen weer aantreden in de tweede klasse. Het eerste doel is handha ving. Veel scheelt het allemaal niet met de concurrenten, al moet handhaving met spelers als Simon Provoost en Kees Nieuwelink in de Kansen zijn er zeker voor ons en het zal er dus om spannen gelederen zeker haalbaar zijn. In de eerste ronde wacht Schaakmat Westland. Dit team is nagenoeg ge lijkwaardig, gezien de opstellingen die aan de bond zijn doorgegeven. Het zou een mooie opsteker zijn TOP (witte shirts) speelt vandaag tegen DOS'46 uit Nijeveen. foto lex de meester We hoeven ons niet meer op 12 oktober te bewijzen V Qüick srtp Met Dylan Groenewegen en Fabio Jakobsen weet de Tacx Pro Classic zich op 12 oktober verzekerd van deelname van de twee beste sprinters van Nederland. „Het zou heel mooi zijn als zij het met elkaar gaan uitvechten op Neeltje Jans", zei organisator Kees Bal gis teren bij de presentatie in Middel burg. „Meestal dunt het peloton bij ons aardig uit. Ik hoop dat ze er na dik 200 kilometer nog bij zijn." Groenewegen, het spurtkanon van Jumbo-Visma, boekte dit jaar al veertien overwinningen, waar van eentje in de Tour de France. Hij krijgt op de Zeeuwse wegen steun van onder anderen Mike Teunissen, een andere ritwinnaar in de Ronde van Frankrijk én de eerste geletruidrager in dertig jaar, en Jos van Emden, die afgelo pen zondag nog wereldkampioen werd op de team relay. Jakobsen is ook gebrand op een nieuwe zege. Hij ging in 2019 al negenmaal juichend over de meet, onder meer bij twee etap pes in de Vuelta en het Neder lands kampioenschap in Ede. Hij krijgt de Belgen Yves Lampaert en Tim Dederq met zich mee, die ook prima zelf kunnen winnen als het niet op een sprint uit draait. „Het is een mooi deelne- zaterdag 28 september 2019 GO WIELRENNEN KORFBAL VOETBAL VOETBAL 12. AV'56 uit Goes neemt vandaag zijn gereno veerde atletiek baan officieel in gebruik. Op de dag van de clubkampioen schappen ge beurt dat vanaf 12.30 uur. Wet houder Derk Alssema zal de baan openen met de worp van een speer. Aansluitend volgt een de monstratie polsstokhoog springen van de nationale toppers Roman Monte en Sam Kranse. 1 Richard de Bruin meldde zich gisteren af voor de eerste ronde van de Grand Prix driebanden in Capelle aan den IJssel. De cafetariahou der uit Wemel- dinge had zich via de voorron des geplaatst, maar zijn werk gooide roet in het eten. O a (O Voor de Zeeuwse schakers in de landelijke competities begint vandaag het seizoen. Dit jaar vaardigt Zeeland wederom flink wat teams af. Het eerste team van Het Witte Paard heeft zich vorig jaar knap staande gehou den in de Meesterklasse. Maar of dat dit jaar weer lukt? Roeland Alders Vlissingen - Hans Groffen •'^«eiveW ''"Hwuiden Fabio Jakobsen. FOTOBELGA - Kees Bal Jakobsen versus Roeland van Vliet Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40