Nog even volhouden SZS T- Rookruimtes in etablissementen moeten met onmiddellijke ingang dicht 1 Ik ben Vlissingen Jakobsen versus Groenewegen - Helge Prinsen portretteert Vlissingers in korte tweets Er komen maar twee Pro Tour- ploegen naar de Tacx Pro Classic, maar die nemen wel grote namen mee Frank Balkenende Goes De helft van Peemens klantenkring rookt. Hij investeerde daarom voor ruim 12.000 euro in afgesloten rookruimtes. ,,Cafésporters zijn naast drinkers ook dikwijls rokers. Mijn klantenkring bestaat voor een aanzienlijk deel uit vrijgezellen die uren bij ons doorbrengen. Het is een tweede thuis voor hen. Ze moeten nu op straat gaan roken, want ik heb geen terras. Als het re gent, kun je uittekenen wat er ge beurt. Dan gaan ze door naar huis om daar te roken. Ik ben dus bang dat het verbod mij klanten en dus omzet gaat schelen", denkt Pee- men. Asbakken Peemen, zelf geen roker, zag het oordeel van de Hoge Raad aanko men. De Nederlandse Staat ging in een zaak die was aangespannen door niet-rokersvereniging Clean Air Nederland (CAN) in cassatie bij de Hoge Raad. Daar haalde de Staat opnieuw bakzeil. Volgens de Hoge Raad is de uitzondering voor de ho reca - afgescheiden ruimtes voor ro kers - in strijd met de wet. Peemen heeft gisteren de asbakken meteen uit de rookruimten verwijderd. ,,Ik ga geen hoge boetes riskeren. Als je één keer bent gepakt, lig je onder het vergrootglas van de inspectie dienst. Daar begin ik niet aan. Ik ga me nu beraden welke andere func ties we de rookruimten kunnen ge ven." Ook bijCafé du Commerce in Terneuzen zijn de asbakken wegge haald. Mede-eigenaar Toon Ververs betreurt dat gasten de 'keuzevrij heid' om wel of niet te roken wordt ontnomen. ,,Dat zou je in stand moeten laten." Klanten moeten sinds gisteren roken op het terras. Ververs vreest echter dat binnen af zienbare tijd ook de roker van het Als straks het terras ook verboden gebied wordt om te roken, kan ik het café wel sluiten terras wordt verbannen. ,,En ja, dat kost je gewoon klanten. Door de 18- jarigen regeling en het sluitingstij- denbeleid in Terneuzen hebben we al omzet ingeleverd. Nu komt dit er bovenop." De overheid voert al jaren een onduidelijk beleid, klaagt hij. ,,Eerst laten ze ondernemers een fortuin investeren in aparte rookruimtes en nu moeten die dicht. Zelf hebben wij er 10.000 euro in gestoken. Ik ben benieuwd of dat wordt gecom penseerd." Café sluiten Bij Café 't Bierwinkeltje in Terneu- zen is het nieuws ingeslagen als een bom. Eigenaresse Brigit No- then reageert: ,,De helft van mijn klanten, een stuk of honderd, rookt. Die moeten nu het terras op. Als dat straks ook verboden gebied wordt voor rokers, en daar ben ik bang voor, kan ik het café wel slui ten." It zaterdag 28 september 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl **k»- 'MP..; Drie Klauwen bij 's-Heerenhoek, het grootste knooppunt van Zeeland, wordt maan dag geopend. Dat moet de doorstroming fors verbeteren. Maar gisteren leidden de afrondende werkzaamheden (zoals het verwijderen van de tijdelijke rotonde) juist tot grote files. Zowel het verkeer vanaf de A58 als vanuit Middelburg kwam tussen 06.30 uur en 10.00 uur in kilometerslange files terecht. De vertraging liep op tot bijna een uur. Het knooppunt en de directe aanvoerwegen daarvan, waaronder de Sloeweg, zijn sinds gisteren 20.00 uur het hele weekend helemaal dicht. Verkeer wordt omge leid via de A58 (afslag Middelburg) en - in de richting van de Westerscheldetunnel - door het Sloegebied. Maandag om 05.00 uur komt Drie Klauwen in gebruik. ZEELAND 5 ZEELAND 12 Horeca in zak en as door verbod Het is definitief klaar met roken in cafés, restaurants en andere horecazaken. Speciale rook ruimtes moesten gisteren per direct dicht als gevolg van een uitspraak van de Hoge Raad. ,,Dit gaat me omzet kosten", rea geert Vincent Peemen, eigenaar van biljart- en dartcentrum Sport Pub Goes. - Brigit Nothen, 't Bierwinkeltje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29