MEDIA CULTUUR 25 De grootste Pyjama Party van Nederland! zaterdag 28 september 2019 ,,Ik spreek hier en daar mensen en hoor echt dat het grote paniek is'', weet Wilfred Genee. ,,Ze wilden de aanvangstijd van de talkshow terug brengen naar half elf in de veronder stelling dat Eva zou blijven. De ge dachte dat ze ook eventueel met de commerciëlen zou praten, kwam ken nelijk niet bij ze op. Dat is stuitend. Regeren is toch vooruitzien? In deze tijd dat Talpa en RTL met elkaar in de slag liggen, weet je toch dat er getrok ken gaat worden aan mensen van de publieke omroep?'' Balkenendenorm En nu? Het wemelt van de vragen in Hilversum. Hoe kon de NPO zo ver rast zijn? Welke talkshowhosts zijn in beeld? Kunnen zij het wel? Tal van namen zoemen inmiddels rond. En kele liggen voor de hand, zoals Mar- giet van der Linden (die Matthijs van Nieuwkerk vervangt in zijn vakantie- tijd) en Dionne Stax (die onlangs het NOS Journaal verruilde voor omroep AvroTros). Ook de naam van Nadia Moussaid - zij verving Jinek tijdens haar zwangerschap - valt veelvuldig. Bronnen in Hilversum zeggen dat aan haar kwaliteiten wordt getwijfeld. „Vragen of je late night wilt doen, is eigenlijk een aanbod om iemands leven te verwoesten", stelt Jort Kelder. ,,Stel, Fidan Ekiz zegt ja. Dan neem ik aan dat de NPO betaalt voor het weeshuis waar haar kind terecht komt.'' Mediadeskundigen adviseren eerst bij Jeroen Pauw aan te kloppen, de ervaren host die vanaf maandag weer dagelijks op het late tijdslot van NPO 1 is te zien. Hij zou volgens hen - hoe interessant - de eerste drie maanden tegenover zijn protegee moeten gaan zitten. ,,Al is Jeroen eigenwijs genoeg om dat met te doen'', stelt tv-kenner en voorheen Pauw-regisseur Bert van der Veer. ,,Pauw denkt misschien: moet ik mijn oud-collega ineens als concur rent kapotmaken, omdat de NPO lag te slapen? Eva's vertrek naar RTL valt de NPO wel aan te rekenen. Had haar een verdubbeling van haar salaris, de balkenendenorm, aangeboden. Ja, dat is tegen de eigen regels van de NPO. Maar pas die dan aan, zeker als het problematisch wordt. Geld was nu beslist een van de doorslaggevende factoren voor Eva om te vertrekken.'' Jeroen Pauw gaf overigens tegen over Wilfred Genee in het BNR nieuws- meer hoeft te werken? Ik snap dat het Twan Huys nog altijd dwarszit dat zijn RTL Late Night is mislukt, maar er bestaat een mooie uitdrukking: cry all the way to the bank." Terug naar wie Jinek straks moet opvolgen. ,,Het wordt een zware klus'', aldus Wilfred Genee. ,,Je wordt altijd vergeleken met je voorganger. Het Edwin Evers-effect, wie durft het? Ik zou ook niemand adviseren in januari meteen in te stappen.'' Kritiek komt er sowieso. Genee: „Misschien moet je er een duo van maken. Hoe moeilijk dat ook is, heb ik zelf ervaren'', zegt de presentator van onder meer Café Hendriks en Ge nee, dat hij samen doet met Hélène Hendriks. ,,Aan wie ik dan denk? Sander Schimmelpenninck met Fi dan Ekiz zie ik wel zitten. Allebei slim, sympathiek en een persoonlijk heid.'' Fons van Westerloo ziet een kans voor nieuw talent. ,,Nadia en Dionne zouden het beiden goed kunnen, maar hebben wel tijd nodig. Vergis je niet, ook Eva moest groeien in haar rol. Veel staat of valt met de redactie. Frits Barend liep in de tijd van Barend Van Dorp de hele dag te bellen voor de gast die hij wilde hebben. Dat is het belang rijkste: je móet rele vant zijn!'' radio-programma The Friday Move aan dat hij wil overwegen vanaf januari drie maanden langer door te gaan met zijn talkshow, maar alleen als zijn redactie nog intact is. Pauw vreest dat enkele redactieleden met Jinek meeverhuizen naar RTL 4. De vraag is nu: is Matthijs van Nieuwkerk de volgende? De regel luidt nu: alle 'veelverdieners' moeten bij het tekenen van een nieuw con tract terug naar die balkenendenorm van een slordige 194.000 euro. Dat moment is voor Van Nieuwkerk bijna aangebroken. De presentator verdiende vorig jaar nog 363.000 euro. Is hij bereid bijna twee ton in te leveren of kiest ook hij voor het lu cratiever commerciële avontuur? Edwin Evers-effect Alles draait nu om geld, zegt ook Fons van Westerloo, voormalig direc teur van zowel RTL als SBS 6. „In houdelijk had Eva geen enkele reden om over te stappen. Het is altijd het zelfde wat je dan leest in een pers bericht. Meer kansen, eigen web site.Allemaal onzin. Dit gaat maar om één ding: ik begreep zo'n 1,2 mil joen euro per jaar. Ik las deze week een ingezonden brief van iemand die zei: leraren doen zo veel moeite om een paar procenten meer aan salaris te krijgen. Dat snap ik, maar wat als je na drie jaar nooit Je wéét toch dat er getrokken gaat worden aan mensen van de publieke omroep? Op 16 november is het tijd voor de grootste pyjama party van Nederland. Op een bed midden in Ziggo Dome ontvangt Chantal bekende slaapgasten, zoals Lil' Kleine, Glennis Grace, Maan, Victor Mids, Wibi Soerjadi, Tony Junior, Famke Louise, Corry Konings en vele anderen. Bestel nu de allerlaatste tickets voor de 2e ring op zaterdag 16 november in de Ziggo Dome. Bestel tickets op pzc.nl/chantal PC 44 —Wilfred Genee Amsterdam Ziggo Dome 16 november 2019 *De prijzen zijn incl. servicekosten per ticket en excl. €3,60 transactiekosten per bestelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25