1 20 Horner gelooft dat Red Bull met Nederlander aan vooravond glorieperiode staat ctr 'Horner perfect voor Red Bull' Bourgondisch Brugge Het zijn uitputtende dagen voor Christian Horner, teambaas van Red Bull Racing. Veel vliegen, jet- lags verwerken en ook nog onge pland huiswerk maken na de min dere beurt in Singapore. ,,Maar ge lukkig was dit onze beste vrijdag sinds we hier racen in Sotsji'', klinkt de Brit hoopvol. Goed ge luimd, na de tweede oefensessie waarin Max Verstappen totaal on verwacht de snelste was op de So chi Autodrom. ,,Dit is altijd een lastige baan voor ons geweest, maar Max zag er vandaag toch al vast heel rap uit. Bijna jammer dat we een gridstrafje moeten pakken, maar ik verwacht dat Max er zon dag wel weer staat.'' Het zal niet de eerste keer zijn dat de Nederlander Horner verrast met zijn dadendrang. Was 2018 nog het jaar waarin hij voortdu rend vol bewondering sprak over het constante hoge niveau van Verstappen, in 2019 noteerde Hor- ner vooralsnog ook nauwelijks minnetjes in zijn evaluatierapport. ,,Sommige van die races die Max gereden heeft.Melbourne, Mo naco, Canada, Oostenrijk. Feno menaal. Duitsland helemaal. Hon garije ook. Races van een onge looflijk hoog niveau. Serieus, voor mij is Max nu de coureur die het beste in vorm is van het hele veld.'' ,,Ook hij beschouwt dit eerste jaar met Honda nog steeds als over gangsjaar. Hij ziet ook hoe sterk de auto steeds meer wordt. En hoe FORMULE 1 VERSTAPPEN belangrijk dat is met het oog op de komende winter zonder grote re gelwijzigingen en de ontwikke ling van de RB16. Je voelt aan alles dat we samen toewerken naar een nog sterker 2020." Een paar keer laat hij bewust het woord volwassen vallen. ,,Max is echt onze teamleider geworden", zo ervaart Horner. ,,Meer ervaren, bekwamer. De dingen waar hij op focust worden steeds duidelijker. Hij begint meer en meer te her kennen en aan te geven wat voor hem specifiek werkt en wat niet werkt.'' ,,Jos komt naar minder en minder races, Max is steeds meer op zijn eigen benen gaan staan. Of we dat gestimuleerd hebben? Dat lijkt me een heel natuurlijk proces. Jos speelt een enorme rol in zijn car rière. Heeft hem naar de Formule 1 gebracht, de weg geplaveid naar Red Bull. Maar voor Jos zit de job er nu wel op. Qua wat hij zelf be reikt heeft ligt Max allang voor op Jos. En ook het verschil tussen het aantal gereden races (107 om 96, red.) wordt steeds kleiner.'' ,,Als Max het zo ziet, prima. Max is een vastbesloten karaktertje, maar zal nooit onbeleefd worden. En ik denk zelf ook dat ik met schelden en gillen niets ga bereiken." ,,Zeker. Toen we in de sport kwa men, draaide alles om het bouwen van een team en het creëren van het benodigde topsportklimaat. Dat hebben we voor elkaar gekre gen. Heel veel gewonnen tussen 2009 en 2013. Toen kwam de grote motorwijziging en het heeft ons vijf jaar gekost om weer in een competitieve positie te komen. Maar met Honda als partner zijn we weer in staat om mee te doen voor de prijzen, daar geloof ik echt in. Ik geloof dat Red Bull aan de vooravond van een nieuwe glorie periode staat. Geloof dat er nog veel meer in het vat zit. Zeker met een coureur als Max Verstappen, dan moet je durven geloven in een wereldtitel als doel. En daar vol voor gaan.'' Horner, grijnzend: ,,Ik plak ner gens jaartallen op. Dat laat ik bin nen het team lekker aan Helmut Marko over.'' Het voordeel Inclusief luxe hotel, ontbijt en leuke extra's zaterdag 28 september 2019 PC Met Max naar nieuwe triomfen Hij is de teambaas van Max Ver stappen (21). De man die grote triomfen vierde met Red Bull Ra cing en Sebastian Vettel en dat succes wil herhalen met zijn snelle Nederlandse coureur. ,,Ik geloof dat er met Max nog veel meer in het vat zit'', zo voorspelt Christian Horner (45). Arjan Schouten Sotsji Maar hoe zit het met zijn ge duld? Want we weten allemaal dat Max maar één ding wil: we reldkampioen worden. k/JM :n* SOTSJI Er is één persoon waar Max Verstappen echt naar luistert. Vader Jos. Maar ook voor de woorden van teambaas Christian Hor ner staat Verstappen open: „Over de afgelopen jaren heb ik genoeg kritiek van hem gehad. Dat moet ook. We heb ben aan elkaar moeten wen nen, maar nu zit het goed. Ik praat veel met hem, ook over persoonlijke dingen. Wat niet kan met elke teambaas. Ik denk dat hij de perfecte team baas is voor Red Bull. Hij moti veert mensen, is vriendelijk, maar kan ook streng zijn." Christian Horner en Max Verstappen in overleg richting de Grand Prix in Sotsji. „Christian is de perfecte teambaas." foto getty images Welke rol speelt zijn vader daar nog in? Max noemt u een teambaas die hard kan zijn, zonder lomp te worden. Een man die kan inspi reren en waar hij goed mee kan praten. Eens met die beschrij ving? GRAND PRIX XXXXXXX WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 296 1. Mercedes 527 2. Bottas 231 2. Ferrari 394 3. Leclerc 200 3. Red Bull 289 4. Verstappen 200 4. McLaren 89 5. Vettel 194 5. Renault 67 6. Gasly 69 6. Toro Rosso 55 7. Sainz 58 7. Racing Pt. 46 8. Albon 42 8. Alfa Romeo 35 9. Ricciardo 34 9. Haas 26 10. Kviat 33 10. Williams 1 U bent er al bij sinds Red Bull Racing in 2005 instapte in de sport. Een groot cliché, maar u heeft in deze rol ondervonden dat aan de top komen eenvoudi ger is dan daar blijven. Wanneer moet dat dan gaan ge beuren? 2020? Exclusief voor de lezers van PZC in samenwerking met KRAS Bezoek middeleeuws Brugge en verblijf in 16e-eeuws herenhuis Jan Brito. Met de reductie kaart kan je een aantal toeristische attracties, zoals musea, met korting bezoeken. Geniet van een rondleiding bij Brouwerij De Halve Maan. Werp een blik achter de schermen bij dit familiebedrijf en ontdek de eeuwenoude traditie van het bierbrouwen. Aankomst is dagelijks mogelijk van 1 oktober 2019 t/m 31 oktober 2020. Je kunt dit arrangement boeken t/m 24 november 2019. Andere reisduren ook mogelijk. Deze 2-daagse reis is inclusief: 1x overnachting in Hotel Jan Brito**** 1x uitgebreid ontbijtbuffet 1 glas bubbels of 1 glas fruitsap in de bar p.p. 1 x privé sessie in de sauna/hamman Gratis gebruik van badjassen en slippers Een reductiekaart voor een aantal toeristische attracties, musea en bezienswaardigheden Handige toeristische kaart van het centrum Rondleiding Bierbrouwerij t.w.v. €12,50 p.p. *Niet inbegrepen: Reserveringskosten €19,50 en Calamiteitenfonds €2,50 (beide per boeking). Op deze reis zijn de ANVR- en SGR-voorwaarden van toepassing. Kijk voor meer informatie en nóg meer City with a local op pzc.nl/city

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20