en ik wil dat niet verliezen' 19 duidelijk plan: vanaf nu zeven jaar lang maximaal in zichzelf investeren zaterdag 28 september 2019 Ihattaren viert zijn goal tegen Apollon Limassol, op 22 augustus. Links Steven Bergwijn. foto bsr agency schien Bruma profiteren. Of Cody Gakpo. Of Donyell of Kostas Mi- troglou of ik. Je merkt in het veld hoe tegenstanders aan het zoeken zijn, maar niemand kan ons door hebben. Dat is een mooi gevoel.'' Het belang van de eerste balaanname „Voetbal draait voor mij heel erg om de eerste balaanname. Je eerste aanname is alles. Die mMkt de aanval, die móét goed zijn. Daarom ben ik daar veel mee be zig. Rechts of links aannemen maakt me niet uit. Of je perfect tweebenig moet zijn in het hui dige topvoetbal? Nee, geloof ik niet. Tweebenigheid is wel fijn, maar daar train ik niet speciaal op, want dan is het gevaar dat je te veel gaat nadenken bij acties. En als je té veel denkt, ga je fouten maken. Ik wil vertrouwen op mijn gevoel, mijn intuïtie. Een trainer moet spelers zoals ik ook niet vol stoppen met opdrachten, dat werkt niet. Maar dan bedoel ik aanvallende opdrachten, hè. Als ik op 10 sta en mijn tegenstander sprint diep, dan zal ik mee moe ten. Dan zijn er geen excuses.'' Druk, stress en aandacht ,,Ik ben nooit zenuwachtig voor wedstrijden. Ik denk vooral: ik heb zin om te voetballen! Een slechte wedstrijd of fouten trek ik mezelf wel aan. Maar ik zet het ook snel van me af. Ook de grootste voet ballers maken fouten. Ronaldo mist ook weleens een penalty. Zo is het toch? Weet je waar ik trou- wens wel zenuwen voor had? Voor mijn rijlessen. Dat gevoel in je buik, man, dat kende ik helemaal niet. ,,Er komt veel op me af, ja, mo menteel. Ook met mensen die je herkennen op straat. Ik vind het niet lastig nog. Ben afwisselend in Eindhoven en in Utrecht, want mijn familie woont inmiddels weer in die stad. We hadden er destijds ons huis aangehouden. Ik vind Utrecht leuk om te wonen." Over een zieke vader ,,Voetbal is momenteel meer dan ooit een uitlaatklep. Mijn vader is ernstig ziek. Hij heeft al langer kanker, ligt nu ook soms in het ziekenhuis. Als er geen training is of een wedstrijd, wil ik zoveel mo gelijk bij hem zijn. Laatst tijdens de interlandperiode was het fijn. Toen kon ik vier dagen thuis bij hem blijven. Mijn vader ligt dan in bed en ik zit naast hem. Ik bel hem ook altijd even op voor ik ga spe len. Dan zegt hij: 'Ik kijk live op tv, hoor. Ik ga genieten van je, Mootje. God is met jou.' Hij vindt de sup porters leuk. Helemaal nu ze ook liedjes voor me zingen. 'Ik hoor ze zingen voor je', zegt hij dan, hele maal trots. ,,Ik ga nu geen grote beslissingen nemen voor mijn verdere carrière zolang mijn vader ziek is. Bij PSV weten ze van de situatie, de trainer weet het ook. De steun die ik krijg, doet me goed. Ik heb ook het ge voel dat ik beter presteer doordat ik het voetbal heb als uitlaatklep. Het helpt ook zeker mee om te re lativeren. Als je je vader zo ziek ziet zijn, ga je niet zweven.'' ook, maar ik had er meer uit kun nen halen. Ik was 15 toen mijn va der, moeder en broers me lieten inzien dat het anders moest. En Adil Ramzi is heel belangrijk ge weest. Ik kreeg hem en Kristof Aelbrecht bij Onder 16 als mijn trainers en zij waren keihard. ,,Ramzi nam me mee voor duur- lopen in de bossen van De Herd- gang. Ik moest veel meer inhoud krijgen. Dat ging echt tot kotsens toe. Ramzi is als oud-prof ook na zijn veertigste nog steeds superfit. Had hij me net helemaal afgekne pen, dan zei hij droogjes: 'Zo, dit was de warming-up, Mo...' En hup, kwam er daarna nog een training met de bal op het veld. ,,In het begin probeerde ik nog uitvluchten te verzinnen. Maar er was geen ontsnappen aan. Het hielp wel. Mijn vetpercentage ging 5 procent omlaag. Bij het eerste van PSV is Ibrahim Afellay nu kri tisch op me. En ook Pablo Rosario, met wie ik veel optrek. Ibi is eer lijk: hij zegt het als ik goed speel. Maar hij zegt ook: 'Vandaag was je echt slecht, Mo'. Pablo doet het zelfde. ,,De beste tip van Afellay? Elke training 100 procent geven. Ik meld me 's morgens nu soms al om half acht op de club. Wat krachttraining doen, andere oefe ningen, ontbijten op De Herdgang. Daarna is het nog anderhalf uur tot de start van de groepstraining, genoeg tijd om nog even te slapen. Want dat kunnen we tegenwoor dig ook op de club.'' De onvoorspelbare PSV-aanval ,,We hebben bij PSV veel jongens die op gevoel spelen. Vaak hebben we onderling aan één blik genoeg. Je ziet het terug in een-tweetjes, in positiewisselingen of in zo'n eer ste goal tegen Sporting Lissabon, met de kromme pass die ik gaf op Donyell Malen. We lopen met onze aanvallers overal, en ook overal door elkaar heen. Dat maakt ons onvoorspelbaar voor tegen standers. Ze kunnen wel beelden gaan bekijken, maar als bijvoor beeld Steven (Bergwijn, red.) wordt vastgezet of dubbele dek king krijgt, komt er automatisch ergens anders ruimte en kan mis- Mohamed Ihattaren: ,,Ik meld me 's morgens soms al om half acht op de club.'' foto pro shots 26 januari van dit jaar: zijn debuut in het eerste elftal van PSV, tegen FC Groningen. foto bsr agency EREDIVISIE Uitslag Stand acties en creativiteit en loopver mogen.'' Je verlengde recent je contract tot 2022. Omdat je perspectief zag. Maar zei ook: het wordt werken om bij de top aan te pik ken. Valt dit extra tegen? ,,Je houdt er van tevoren wel reke ning mee dat wij niet zo ver zijn als de andere topclubs in Neder land. We krijgen nu een paar harde tikken. Uiteindelijk kunnen we daar komen, maar nu niet. We moeten nu bij elkaar blijven en praten. In elkaar en mezelf blijven geloven.'' Over die tackle. Wat wilde je? De toon zetten? ,,Ik wilde de toon niet zetten. Ik zet een tackle in, op het randje. Rood had zeker gekund. Ik raak hem van achteren, dat is niet het moment om zo'n tackle in te zet ten. In één seconde gebeurt het. Er is frustratie dat het niet loopt en dan zet je die tackle in. Ik heb hem niet willen blesseren.'' Is het dan een soort kortsluiting? ,,Dit is de speler en persoon die ik ben. De emotie is ook mijn kracht en ik wil dat niet verliezen, maar het sloeg nu net de verkeerde kant op. Daar loop ik niet voor weg.'' Het is onrustig rond de club. Bestuurlijk ook. Fans morren op de tribunes. ,,Van de bestuurlijke perikelen heb ik geen last. Dat supporters zich laten horen, snap ik. Ik weet dat de fans hongerig zijn. Het is een wis selwerking. Als wij goed spelen, gaan de fans er achter staan. Na tuurlijk hoor ik ook het 'jagen, ja gen'. Maar dat is moeilijk als je voelt dat er geen grip op de wed strijd is. Je wilt ook niet in het mes lopen.'' Kun jij het team naar je hand zet ten? ,,Dat is moeilijk. Ik geloof in team sport. Als het met het team goed loopt, dan kan het individu uit blinken. Dat is nu voor mij, maar ook voor de andere aanvallers van Feyenoord moeilijk.'' Programma Kven SPEELRONDE Gisteren FC Emmen - ADO Den Haag nnb Vandaag 18.30 uur VVV - Heerenveen 19.45 uur Ajax - FC Groningen 20.45 uur Fortuna Sittard - Sparta Morgen 12.15 uur RKC - Vitesse 14.30 uur PEC Zwolle - PSV 14.30 uur FC Utrecht - Willem II 16.45 uur AZ - Heracles 16.45 uur Feyenoord - FC Twente gespeeld w g v pt (v-t) 1 Ajax 7 5 2 0 17 25-6 2 PSV 7 5 2 0 17 18-5 3 AZ 7 5 1 1 16 16-3 4 Vitesse 7 4 2 1 14 14-11 5 FC Twente 7 3 3 1 12 15-11 6 Willem II 7 4 0 3 12 10-11 7 FC Utrecht 7 3 2 2 11 14-11 8 Sparta 7 3 2 2 11 16-15 9 Heracles 7 3 2 2 11 11-12 10 Feyenoord 7 2 4 1 10 11-12 11 VVV 7 3 0 4 9 9-13 12 Heerenveen 7 1 4 2 7 8-9 13 PEC Zwolle 7 2 1 4 7 13-16 14 FC Groningen 7 2 1 4 7 7-10 15 ADO Den Haag 7 2 0 5 6 10-13 16 FC Emmen 7 1 1 5 4 8-17 17 Fortuna Sittard 7 0 2 5 2 8-21 18 RKC 7 0 16 1 7-24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19