Berghuis: 'De emotie is ook mijn kracht Mohamed Ihattaren (17), bijzonder talent van PSV, heeft een 18 Oranje of Marokko? Nee, daarover gaat dit interview met Mohamed Ihattaren (17) niet. Wel vertelt hij in vijf thema's over zijn doorbraak bij PSV, over druk, zelfkritiek en zijn zieke vader. ,,Hij zegt altijd: 'Ik kijk live op tv en ga van je genieten, Mootje'.'' Zidane zuinig op Rodrygo Kampioenen vroeg in actie Zijn onbezonnen tackle van achte ren op de benen van AZ-speler Teun Koopmeiners was symbo lisch voor de staat waarin Feyen oord zich op dit moment bevindt. Frustratie en onmacht vallen op. Eigenlijk had Steven Berghuis morgen geschorst op de tribune moeten zitten. Maar mét hem moet Feyenoord tegen de frisse promovendus FC Twente erger voorkomen. Feyenoord snakt naar een zege. Steven Berghuis: ,,Ik geloof echt nog in de kracht van deze selectie als iedereen fit is. We hebben ge woon veel pech met blessures. Te gen AZ waren Nicolai J0rgensen, Leroy Fer en Rick Karsdorp er niet bij. Je ziet dat we dat niet kunnen opvangen. We werden door AZ weggespeeld. Dat is een pijnlijke en harde conclusie, maar zo is het wel. AZ heeft het op dit moment beter voor elkaar. Dat voelt slecht, maar we moeten het snel om draaien.'' Dit is de speler en de persoon die ik ben. Nu sloeg het net de verkeerde kantop ,,Natuurlijk maak ik me zorgen. Hoe makkelijk we met Feyenoord doelpunten weggeven, hoeveel ruimtes we laten. Zelf de tegen stander geen pijn doen met loop- Xhaka captain van Arsenal ,,Het klinkt vast gek'', zegt Moha med Ihattaren. ,,Maar ik heb altijd de overtuiging gehad dat ik op mijn zestiende zou debuteren in het profvoetbal.'' Op De Herdgang, het trainingscomplex van PSV, is het even stil. Geamuseerd wacht het 17-jarige talent op een reactie. Vroeger zei hij het al zo tegen zijn ouders, zijn broers, zijn vrien den. ,,PSV scoutte me voor de jeugdopleiding op mijn achtste, bij SV Houten. Met ons gezin ver huisden we van Utrecht naar Eindhoven. Daar gingen we wo nen in een straat op huisnummer 16. Ik zei: 'Let maar op, dit is een teken'. Tussendoor verhuisden we nog een keer binnen Eindhoven en ook daar weer: huisnummer 16. Op dat laatste adres woonden we net een paar maanden toen trainer Mark van Bommel me liet invallen tegen FC Groningen. Dat was afge lopen januari. Ik had toen zelfs nog geen minuut bij Jong PSV in de eerste divisie gespeeld.'' Tot kotsens toe' trainen met Adil Ramzi ,,PSV is een fijne club en de trainer is top in hoe hij met me omgaat. Ik had hem al in de Ai, hij durft jonge jongens de kans te geven. Natuur lijk droom ik over een mooie car rière. Ik zie het zo: op je 24ste moet je klaar zijn als speler. Op die leef tijd moet je geen minpunten meer hebben in je spel, je moet dan technisch, tactisch en ook fysiek zo goed zijn dat je daar allemaal niet meer aan hoeft te sleutelen. ,,Als je het zo bekijkt, moet ik de komende zeven jaar dus maximaal in mezelf investeren. En over ze ven jaar? Dan speel ik in de buiten landse top. Dat is mijn doel en ik vind dat je ambities mag uitspre ken. Ik heb er vertrouwen in dat het lukt. ,,Eerst dacht ik nog niet zo, dat je heel hard moet werken om er alles uit te halen. Ik had in de jeugd bij PSV ook een tijdje het gevoel dat ik er al was. Ik dacht dat ik de beste was, en dat was ik op dat moment zaterdag 28 september 2019 GO VOETBAL Trainer Zinédine Zidane is voorzichtig met Rodrygo. Hij neemt het Braziliaanse talent niet op in zijn selectie voor de be laden stadsderby van za terdag met Atlético Madrid. De aanvaller komt dit weekeinde in actie voor het tweede team van Real Ma drid. Rodrygo viel woens dag sterk in tijdens het thuisduel met Osasuna. De aanvaller scoorde binnen twee minuten. De Brazili aan is afgelopen zomer overgekomen van Santos, dat 48 miljoen euro voor hem ontving. VOETBAL Trainer Unai Emery van Arsenal moest er lang over nadenken. Nu het seizoen een paar maanden onderweg is, heeft hij eindelijk een vaste aanvoerder aangewezen. Die eer is voor Granit Xhaka (foto), de Zwitserse middenvelder die de afge lopen wedstrijden al vaak de band om zijn bovenarm droeg. Na het vertrek in de zomer van de vorige cap tain Laurent Koscielny nam Emery uitgebreid de tijd om te kijken wie een ge schikte opvolger zou zijn. De manager sprak er ook met zijn spelers over. SCHAATSEN De Neder landse schaatsfans kunnen al begin oktober in Thialf terecht om enkele kampi oenen aan het werk te zien. Voor het NK voor clubs op 5 oktober hebben onder anderen Patrick Roest, Ireen Wüst, Jan Smeekens, Hein Otterspeer, Carlijn Achtereekte, Chris Hui- zinga en Lotte van Beek hun deelname toegezegd. Aan het toernooi mogen de beste veertien schaat- sclubs in Nederland mee doen. Voor elke afstand op dit NK, voor profs en ama teurs, vaardigt een club één rijder af, zowel bij de junioren als bij de senioren. De club die aan het eind van de dag de beste score heeft, wint de titel. In staat van vertwijfeling en vrees leeft Feyenoord toe naar de wedstrijd van morgen in De Kuip tegen FC Twente. Steven Berghuis (27) over de proble men van zijn team. „Natuurlijk maak ik me zorgen.'' Daniël Dwarswaard Rotterdam Zie je nog wel houvast? - Steven Berghuis (27) Gaat dat zomaar? Het loopt to taal niet. Als je vader zo ziek is, ga je niet zweven' Maarten Wijffels Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18