II Oude lindeboom bij Mondragon moet weg 7 THEATERSPORT GRATIS INTRODUCTIECURSUS Met z'n tienen hebben ze altijd veel plezier, maar om theatersport goed te kunnen beoefenen zou Kiekieres toch wat moeten groeien. De groep lanceert een gratis introductiecursus van vier lessen. Theatersport is geen kwestie van een rol le ren en maanden lang repeteren. Maar wat is het wel? ,,Het zijn aller lei technieken en spelvormen om spontaan te improviseren", zegt Karen van Huijstee. Zij was dertig jaar geleden al betrokken bij het eerste begin van Kiekieres. Thea termaker Reint Laan richtte des tijds deze theatersportgroep op en trainde de deelnemers in de theo rieën van Keith Johnstone, de Britse grondlegger van het impro visatietheater. Theatersport maakte toen een bloeitijd mee en Kiekieres speelde wedstrijden in Zeeland, maar ook ver daarbuiten. ,,We deden zelfs mee in de competitie voor het lan delijk kampioenschap'', memo reert Huug Winfield, die ook tot de 'ouwe getrouwen' behoort. Hij woont sinds anderhalfjaar in Mid delburg en is daar ook lid van im- provisatiegroep 'Emoes' onder lei ding van Hans Puik. Huug doet daar inspiratie op om ook bij Kie- kieres in te zetten. Hier treedt hij op als coach sinds Reint Laan als gevolg van ziekte aan een rolstoel gekluisterd is en de groep niet meer kan leiden. ,,We missen Reint enorm. Toen hij wegviel, la gen we als groep ook even knock out, maar theatersport is zo leuk om te doen dat we de draad toch weer hebben opgepakt'', bena drukt Angela Rozendal. Zij be hoort tot de wat recentere lichting bij Kiekieris. Wedstrijdjes Over het wel en wee van deze theatersportgroep zou een boek vol herinneringen te schrijven zijn. Maar nu blikken de leden ook graag vooruit. Kiekieres wil groeien en de ambitie naar een ho ger plan tillen. Met de huidige tien leden kunnen ze best lekker im proviseren, maar de bedoeling is vooral dat je elkaar uitdaagt in wedstrijdjes. Om te beginnen in Het zijn allerlei technieken en spelvormen om spontaan te improviseren onderling verband, maar wellicht ook eens een treffen met een groep uit Middelburg of Goes, want ook daar wordt nog theater sport beoefend. Kiekieres komt elke dinsdag avond van 19.30 tot 21.30 uur bijeen in obs 't Kofschip, Scheldestraat 9 in Zierikzee. De introductiecursus staat gepland op 1, 8, 15 en 22 okto ber. Wie belangstelling heeft, kan spontaan binnen stappen om te ervaren wat theatersport inhoudt. ,,Het is absoluut niet eng. Het is al lemaal heel veilig, maar je moet wel een beetje een tik van de mo len hebben'', grapt Sandra Pas- schier. Volgens haar is het juist leuk om eens uit je comfortzone te stappen en even niet jezelf te zijn, zoals in het dagelijks leven meestal wordt verlangd. Na deze uitleg gaan de theatersporters de vloer op voor een warming-up: verrast zijn als je een cadeau krijgt aangeboden. Daarna volgen korte scènes waarin de spelers elkaar voortdurend afwisselen in allerlei houdingen. Het spannende ver haal gaat dit keer over kapitein Ja son die met zijn ondeugende blik veldwachter Teunis in de boot weet te nemen. Theatersport valt niet uit leggen, dat moet je erva ren. VAN LANGE MODE KOOPZONDAG 29 SEPTEMBER De voorgenomen kap valt niet goed in Zierikzee. En inmiddels staat ook de PvdA op de achterste benen. Is het niet mogelijk de boom weg te halen en terug te zet ten, vroeg Petri d'Anjou tijdens de raadsvergadering. ,,Dat kan", antwoordde wethou der Jacqueline van Burg. ,,maar al- dingen liggen. En dat is hier helaas wel het geval." Bovendien, zegt zij, vergt her planting een lange voorbereiding. ,,Je bent één tot twee jaar bezig om een boom daarop voor te bereiden. Anders redt-ie het niet. Dat is niet haalbaar. De boom verkeert al in niet al te beste conditie." Nieuwe bomen De boom moet ruimte maken voor de grote torenkraan van bouwbedrijf Boogert, die nu mid den op het bouwterrein staat. De kraan via andere straten of met een andere kraan weghalen, lukt niet. Boogert heeft al beloofd nieuwe bomen te zullen betalen. zaterdag 28 september 2019 'Beetje een tik van de molen nodig' Ali Pankow Zierikzee Hilde Krijgsman, Angela Rosendal en Karen van Huijstee (vlnr) voeren een opdracht uit terwijl op de achtergrond Sandra Passchier (l) en Huug Winfield toekijken. foto ernesta verburg - Karen van Huijstee Aanmelden voor de introductie cursus is geen vereiste, maar wie wil, kan dat doen via e-mail: hildekrijgsman@gmail.com. BREDA 12:00-17:00 NIEUWE COLLECTIE STONE ISLAND PAUL SHARK CANADA GOOSE PARAJUMPERS WOOLRICH PEUTEREY Wilhelminastraat 5-7 Breda Een oude lindeboom die staat leen als er niet te veel kabels en lei- Een van de bomen voor Hotel Mondragon moet wijken voor de grote kraan die op het bouwterrein staat. foto marieke mandemaker voor het nieuwe Hotel Mondra- gon in Zierikzee, kan niet wor den gered van de kettingzaag. De boom moet wijken voor een kraan van bouwbedrijf Boog- ert, die het terrein anders niet af kan. Wendy Wagenmakers Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 138