erom vragen voorgelezen te worden. Ik test ook weleens nieuwe Gorgels-verhalen uit op mijn kinderen. En kritisch dat ze zijn... Poeh! Ik laat ze tegenwoordig meebeslissen over personages. Naar volle tevredenheid hoor, dankzij hen heb ik de mogelijkheid gehad om in de hoofden van 7-, 8-, 9-jarigen te kruipen. Ik weet wat er bij ze leeft, wat er door ze heen gaat op het schoolplein, hoe ze faalangst en onzeker heid ervaren, wat de waarde is van vrien den, hoe ze de wereld langzaam ontdekken.'' Prentenboek altijd geweldig om het voor te lezen aan mijn kinderen. Je kunt prachtig stemmetjes doen.'' Meegekregen van thuis ,,Mijn vader kwam altijd aanzetten met Pim Pandoer en Arendsoog. Moest ik toch eens lezen, vond hij. Om eerlijk te zijn, waren dat toch meer boeken van zijn generatie dan van mijn generatie. Ik had meer met de boeken van Rien Poort vliet, die bij mijn ouders in de boekenkast stonden. Ik vond het zo geweldig hoe die man met zijn kabouterboeken een geheel eigen wereld wist te creëren. Als je mijn Gorgels-boeken goed leest, zie je ongetwijfeld elementen van Roald Dahl en Rien Poortvliet terug.'' Voorleesboek ,,Ik heb een zoon van 9 en een dochter van 10. Er wordt nog steeds voorgelezen bij ons thuis. Helaas heb ik een voorleesverbod gekregen. Best vreemd als je bedenkt dat ik een luisterboek heb gemaakt van De Gorgels, dat goed verkoopt. Ik kan dus best een beetje voorlezen. Maar mijn kinderen vinden dat ik het te spannend en te over dreven doe, met te veel stemmetjes. En nu mag ik niet meer. Toen het verbod nog niet gold, las ik vooral de grote klassiekers van Roald Dahl voor: Sjakie en de chocoladefabriek, De Heksen, De Griezels. Dat zijn gewoon verhalen die ,,De prentenboeken van Charlotte D ematons - De gele ballon, Sinterklaas en Nederland - staan bij mij met stip op één. Alles wat zij maakt, vind ik van internationale klasse. Prachtig getekend. En het prikkelt de fantasie. Als je met je kinderen een boek van haar leest, wordt er iets van je gevraagd. In De gele bal lon moet je helpen zoeken naar de ballon, en word je uitgenodigd er verhalen bij te verzinnen. Op de lagere school, als de juf aan het voorlezen was, zat ik altijd te tekenen. Die tekeningen waren zoekplaten, die in de verte wel wat weg hadden van de tekeningen van Charlotte Dematons. Ik heb er heel veel be waard. Je kunt aan de tekeningen zien welk boek de juf op dat moment voorlas.'' Personage „Vroeger vereenzelvigde ik me vooral met Matilda, het personage van Roald Dahl. Ze was hoogbegaafd en anders dan de rest. Ik was weliswaar niet hoogbegaafd, maar was in mijn klas wel een van de slimmeren. En ik was een buitenbeentje. En die teleki- iCHEM MYJER* adautex De gele ballon ZATERDAG 28 SEPTEMBER 2019 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 121