Muur tegen overlast sloopwerk AMZ 7 Terneuzen krijgt bijna 125 hectare aan zonnepanelen VERPLEEGHUIS OPENING De deur van het nieuwe verpleeghuis De Redoute in Sas van Gent opent zich vlotjes. Bewoonster Hilda Rammelaere (87) mocht gisteren als eerste naar binnen. ,,Of het beter wordt? We zullen wel zien, ee." Een vijfde plan, voor dertig hec tare aan zonnepanelen op be drijventerrein Mosselbanken ten westen van het Dow-industrie- park, komt later aan de orde. De vier goedgekeurde zonne- parken zijn gepland op een voor malige vuilstortplaats aan de Langeweg bij Sluiskil, zuidelijk van Sas van Gent op de vroegere vloeivelden van de afgebroken CSM-suikerfabriek, langs de Tractaatweg bij Axelse Sassing en aan de Koegorsstraat. Het zonnepark bij Sluiskil riep geen weerstand op in de Terneu- zense raad. Dat komt op grond, waarvoor geen ander gebruik mogelijk is. In zekere zin geldt dit ook voor de oude vloeivelden bij Sas van Gent, maar absoluut niet voor de gronden aan de Tractaatweg en Koegorsstraat. Voor Sociaal Terneuzen- raadslid Jack d'Hooghe was dat reden zijn afkeuring uit te spre ken over de plannen voor de laat ste zonneparken. Hij vindt het niet goed dat open polders hier voor worden gebruikt, waardoor volgens hem de omgeving wordt aangetast. Het beleid in Terneuzen is dat er geen zonneparken op land bouwgrond mogen komen, ten zij er een directe link is met in dustrie. Het idee achter de par ken in de Koegorspolder is dat kunstmestfabriek Yara daarvan de elektriciteit zal gebruiken voor de (toekomstige) productie van waterstof. Tegen de parken zijn tot nu toe geen bezwaren binnengekomen, terwijl plannen voor meer windturbines in Terneuzen eer der juist op veel verzet stuitten. De sleutel werkt! Met de Ter- neuzense burgemeester Jan Lonink mag Hilda Ramme laere de officiële opening van het nieuwe De Redoute verrichten. Het hele plein voor het verplee ghuis op de hoek Canadalaan-Paul Krugersdreef staat vol, zó veel be langstelling is er. Sas van Gent sluit de blikvanger in de armen. Afgelopen zaterdag bleek dat al. Zorginstelling SVRZ hield open huis. Vijfhonderd bezoekers kwa men erop af. ,,Het is ook niet niks dat we dit kunnen doen in een plaats als Sas van Gent", verklaarde oud-direc teur Bennie Saman van de Stich ting Ouderenzorg Kanaalzone (die later is opgegaan in SVRZ), enkele jaren geleden bij de presentatie van de eerste nieuwbouwplannen. Schaalvergroting speelt ook in de ouderenzorg. Sas van Gent is daar aan ontsnapt en dat is een felicita tie waard. Neem Hilda Rammelaere. Voor Het is ook niet niks dat we dit kunnen doen in een plaats als Sas van Gent de officiële opening vraagt de als spreekstalmeester ingehuurde ad vocaat-cabaretier Maikel Harte haar waar ze eerst woonde. ,,In Eede", zegt ze direct, ,,maar daar kon ik niet blijven, daar heb je geen Redoute." Verhuizen Vanaf 2 oktober verhuizen de be woners van de oude naar de nieuwe De Redoute dat zo goed als energieneutraal en van de mo dernste snufjes is voorzien, zoals plafondtilliften in alle kamers. Vijf woongroepen zijn er met elk ze ven kamers. Voor de oude De Re doute is nog geen bestemming. Ei genaar Woonzorg denkt aan oude renhuisvesting. Een concreet plan is er nog niet. Soldaat van Oranje - De musical Diverse data v.a. 99,- Dagtocht Marken en Volendam do 3 oktober €69,-- Beverwijkse Bazaar 2-daagse reis Londen in kerstsfeer v. za 23 november v.a. 139,-- 3-daagse reis Londen of Parijs in kerstsfeer v. vr 6 december v.a. 179,-- Musical Anastasia 10 dagen wintersport! Kirchberg TERNEUZEN Bij de sloop van enkele panden in de Nieuw- straat-Zuid in Terneuzen wordt een betonnen muur van 2,5 me ter neergezet om overlast tegen te gaan. Deze week is aanne mingsbedrijf Sagro begonnen met de voorbereidingen. Een ex tra controle op de aanwezigheid van asbest is uitgevoerd. Heel veel zit er niet in de panden, weet omgevingsmanager Janine Trotman van Sagro. De sanering duurt zo'n drie weken, waarna op 21 oktober het sloopwerk be gint. De oplevering is voor 6 de cember gepland. Op de locatie komen kantoren en dagbeste dingsruimten voor de instelling voor psychiatrische zorg Zeeuwse Gronden en tien huur- appartementen van Clavis. vrijdag 27 september 2019 Terneuzen wordt de zonne- park-hoofdstad van Zeeland. met bijna 125 hectare aan zonnepanelen. Vier plannen kregen gisteravond alvast de goedkeuring van de Terneu- zense gemeenteraad. Harmen van der Werf Terneuzen 'We zien wel of het beter wordt' Hilda Rammelaere mag als eerste naar binnen. Burgemeester Jan Lonink laat haar als een echte heer voorgaan. foto camile schelstraete Harmen van der Werf Sas van Gent - Bennie Saman, oud-directeur van Stichting Ouderenzorg Kanaalzone Een must-see voor elke Nederlander! Ontdek de parel van de Zuiderzee Meer dan 50 culturen verdeelt over ruim 2000 winkels, stalletjes en eettentjes za 12 oktober €36,- Gebaseerd op de animatiefilm uit 1997 over de laatste Russische Tsarendochter Anya do21-11,za28-12 v.a. €98, Vertrek: vrijdag 24 januari 2020 v.a. 819,- Westendorf Vertrek: vrijdag 24 januari 2020 v.a. 799,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl De beschilderde slooppanden aan de Nieuwstraat-Zuid in de Ter- neuzense binnenstad. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62