II Goes stopt4800euro in behoud Mariaputje 7 MUZIEKVERENIGINGEN JUBILEUMCONCERT Ze staan samen voor 390 jaar muziek op Noord-Beveland. Daarom werken harmonie Apollo (Wissenkerke), fanfare EMM (Kortgene) en brassband Wilhelmina uit Colijnsplaat samen aan iets unieks: een gezamenlijk concert op een bijzondere locatie. Groen parkeren in Nieuwdorp en Lewedorp Het concert vindt in 2020 plaats. En er is voor deze speciale gelegenheid een stuk gecomponeerd. ,,Het draagt de titel Sancti Bavonis Insula (Sint Baafs eiland)", vertelt EMM-voorzitter Stephan van Bel- zen. ,,Het geeft de ontstaansge schiedenis weer van Noord-Beve land en markeert bijzondere ge beurtenissen door de jaren heen." Het is dus een geschiedenisles, zo vertelt Van Belzen. „Compo nist-arrangeur en dirigent Albert- John Vervorst neemt de luisteraars mee vanaf het begin, toen er alleen nog water was. Spannende passa ges vertellen ook het verhaal van de Sint-Felix- én de Allerheiligen vloed, zo rond 1532. Maar ook de Franse revolutie en de Waters noodramp van 1953 zijn muzikaal in het stuk verweven." De drie Noord-Bevelandse mu ziekverenigingen vieren allemaal een jubileum. Brassband Wilhel- mina bestond weliswaar in 2018 al 120 jaar, maar de andere twee ver enigingen hebben dit jaar een ju bileum. Harmonie Apollo viert haar 130ste verjaardag en de ko ninklijke muziekvereniging EMM wordt zelfs al 140 jaar. Koppen bij elkaar Reden voor de drie besturen om de koppen bij elkaar te steken. Af gelopen jaar zette een commissie, bestaande uit leden van de drie verenigingen, alle voorbereidin gen in gang. Er werd groots ge dacht: een speciaal gecomponeerd stuk en een gezamenlijk jubile- We zoeken nog een beschermheer voor het stuk. Een bedrijf, of particulieren umconcert op een bijzondere loca tie. Wat die locatie is, laat Van Bel- zen (namens de commissie) nog even een verrassing blijven. Maar voor we van het concert kunnen gaan genieten, komen de drie ver enigingen eerst aanstaande zon dag 29 september bij elkaar in dorpshuis De Brug in Colijnsplaat voor een speciale repetitie. ,,Als alle stoelen bezet zijn, zullen ruim 120 muzikanten hun partijtje weg spelen", aldus Van Belzen. Na de repetitie zal componist Vervorst het stuk officieel uitrei ken aan de drie voorzitters van de verenigingen. ,,Vervolgens gaan de verenigin gen onder leiding van hun eigen dirigenten (Dick Boers, Cathy Ko- toun en Gert van der Weide) ver der werken aan de verfraaiing er van. Naast Sancti Bavonis Insula zal er overigens een divers reper toire worden samengesteld waar mee alle verenigingen het beste van zichzelf zullen laten horen." De commissie lijkt alles dus al helemaal voor elkaar te hebben. Van Belzen: ,,Nou, op één dingetje na dan. We zoeken nog een be schermheer voor het muziekstuk. Een sponsor dus eigenlijk. We ho pen op één of meerdere particulie ren. Of een groot bedrijf dat het stuk voor de verenigingen wil aan kopen. Als dat lukt hebben we een uniek werk voor een unieke gele genheid." Geïnteresseerden kunnen zich melden via hafabranoord beveland@gmail.com of telefo nisch via 06-27910342. 'S-HEER ARENDSKERKE Het Vrouweputje bij 's-Heer Arends- kerke kan in elk geval weer drie jaar vooruit nu ook de gemeente Goes een subsidie - 4800 euro - heeft toegezegd. Het nieuwe be stuur is van plan het putje wat meer smoel te geven. Het Onze-Lieve-Vrouweputje (of Mariaputje) genoot tot in de ja ren zeventig van de vorige eeuw faam als bescheiden bedevaart- plaatsj e. Aan het water in het poel tje werden genezende krachten toegeschreven. De maagd Maria zou er verschenen zijn. Het putje werd destijds dichtgereden tijdens de ruilverkaveling, maar rond 2007 werd even verderop een nieuw poeltje gegraven. Een half jaar ge leden gooide het toenmalige be stuur echter de handdoek in de ring, omdat het geld op was en de belangstelling voor het putje ta nende leek. De huur van de grond zou worden opgezegd. Maar al snel bleek dat veel mensen het putje toch een warm hart toedragen. Een grotendeels nieuw bestuur probeert het nu weer een zonnige toekomst te geven. De financiën zijn volgens de nieuwe voorzitter Kees Catsman voor de komende jaren goeddeels op orde. ,,We heb ben wat nieuwe vrienden gekre gen en Stichting Boone en prak tijkschool De Wissel hebben een bijdrage verstrekt.'' Soldaat van Oranje - De musical Diverse data v.a. 99,-- Dagtocht Marken en Volendam do 3 oktober 69,-- Beverwijkse Bazaar Musical Anastasia 2-daagse reis Londen in kerstsfeer v. za 23 november v.a. 139,-- 10 dagen wintersport! Kirchberg Vertrek: vrijdag 24 januari 2020 v.a.€819,- Westendorf Vertrek: vrijdag 24 januari 2020 v.a. 799,- 3-daagse reis Londen of Parijs in kerstsfeer v. vr 6 december v.a. 179,-- NIEUWDORP - De gemeente Borsele legt klimaatbestendige parkeerplaatsen aan in Nieuw- dorp. In de prinses Margrietstraat bouwt R&B Wonen 12 levens- loopbestendige huizen op een braakliggend terrein. Omdat de prinses Margietstraat klimaat neutraal wordt, is ook gekozen voor klimaatbestendige parkeer plaatsen: parkeren met extra veel groen eromheen, zodat regenwa ter beter de bodem in kan zakken. Ook in Lewedorp legt de ge meente nieuwe parkeerplaatsen aan. De kosten voor beide par keerterreinen worden gedeeld door R&B Wonen en de ge meente Borsele. vrijdag 27 september 2019 Hoe zal Sancti Bavonis Insula klinken? Marcel Modde Wissekerke Vlnr: Stephan van Belzen (koninklijke muziekvereniging Eendracht Maakt Macht), Arjen Kooman (harmonie Apollo Wissekerke) en Krijn Tazelaar van Brassband Wilhelmina uit Colijnsplaat werken aan een gezamenlijk concert van de drie verenigingen. foto marcele davidse - Stephan van Belzen, EMM pfü Een must-see voor elke Nederlander! Ontdek de parel van de Zuiderzee Meer dan 50 culturen verdeelt over ruim 2000 winkels, stalletjes en eettentjes za 12 oktober €36,-- Gebaseerd op de animatiefilm uit 1997 over de laatste Russische Tsarendochter Anya do 21-11, za 28-12 v.a.€98,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl AAlu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60