'In mijn speelgoedwinkel staat alles door elkaar' 5 Canon Ook in dé barbiewinkel van Nederland, PM Collectibles in Dordrecht, kun je jongens- en meisjesspeelgoed goed onderscheiden aan de kleur. Maar zelfs tientallen jaren geleden mocht een pop ook al mannelijk zijn. ,,In 1965 had je al een barbiepop met een stoer astronau- tenpak'', zegt winkeleigenaar Paul Bou- man. Hij speelde als kind met autootjes, hijs kranen en meccano. „Typisch jongens speelgoed, maar dat mag je geloof ik niet meer zeggen. Mijn zus was altijd met barbies in de weer, ik gaf niets om die poppen. Moet je kijken wat ik nu doe.'' Bouman heeft in Dordrecht al 34 jaar een winkel waar je alleen maar barbies kunt kopen. ,,Dus dat rolbevestigende speel goed heeft op mij geen effect gehad.'' Hij loopt naar een van de populairste poppen van dit moment: Ken in de vorm van een zeemeerman. ,,Een grote hit, zo wel onder meiden als onder jongens. Hij ziet er ook mooi uit met die gekleurde staart met sterren erop en een roze schel penketting rond z'n nek. Kinderen kijken vooral naar kleding en accessoires, ze houden zich niet bezig met stereotype speelgoed. Dat is een discussie voor vol wassenen.'' Protheses en tatoeages Bouman doet niet aan jongens- en meis jesspeelgoed. ,,In de winkel staat alles door elkaar. Mattel (maker van Barbie, red.) is ook wel voorloper als het gaat om minder rolbevestigende modellen. Nu verkopen we ook dikkere modellen of barbies met protheses en tatoeages. En binnenkort dus ook de genderneutrale pop die je kunt aankleden met lang of met kort haar, met broek of rok. Ach weet je, in feite zijn Barbie en Ken altijd al behoorlijk neutraal als het om ge slachtsdelen gaat. Er zit niks tussen de benen.'' Achterhaald De discussie over seksistisch speelgoed vindt de barbiespecialist grotendeels achterhaald. ,,Kinderen weten heel goed wat ze willen. Dat zie ik elke dag gebeu ren. Jongens kiezen net zo goed voor een prinsessenpop als een meisje. Het is wel belangrijk dat hun ouders die keuze ook accepteren, dat hun kinderen alle vrij heid hebben. Dat is niet altijd het geval, daar mogen we het met z'n allen best over hebben. In die zin heb ik begrip voor minister Van Engelshoven die af wil van rolbevestigend speelgoed. Maar er is al een hoop in gang gezet om die stereoty pering te doorbreken.'' Roze en blauw Ook bij Intertoys in het Dordtse winkel centrum Sterrenburg is er geen sprake van speciale meisjes- en jongensschap pen. Naast de Baby Born-poppen staan bouwdozen. Alleen bij de babyspullen zijn er nog veel klassiek roze en blauwe knuffels en speeltjes te koop. ,,Zo begint het dus hè'', lacht Carola Vogel-Mijdam. Samen met haar man Luuk is ze op zoek naar babycadeautjes. Het stel vindt het belangrijk dat een kind zelf z'n speelgoed uitkiest. ,,Ik speelde vroeger ook met autootjes en garages, dat maakt niks uit'', aldus Carola. Haar man vraagt zich wel af of -als hij een zoontje had- hij zijn kind in een roze jurkje zou wurmen. ,,Ik geloof het niet.'' Echtgenote Carola vindt dat haar man broodnodig een fantasyfestival moet be zoeken. ,,Je weet niet wat je ziet. Mannen van twee meter lang die een knalroze tutu dragen. Daar loopt werkelijk nie mand er stereotype bij.'' 42.000+ producten op voorraad Deskundig advies Laagste prijsgarantie Klantwaardering 9.1 5 jaar garantie CANON EOS RP BODY EF - RF MOUNT ADAPTER Canon EOS 2000D 18-55mm DC III LENS Canon Bezoek één van onze 22 winkels in Nederland en België of shop op kamera-express.nl vrijdag 27 september 2019 GO In de meeste Nederlandse speelgoed winkels is er geen scheidslijn meer tussen jongens- en meisjesspeelgoed. Alles staat door elkaar, maar de kleu ren roze en blauw domineren nog steeds. Sanne Schelfaut Dordrecht A Paul Bouman in zijn winkel in Dor drecht, vol met barbiepoppen. ,,In 1965 was er al een barbie in een stoer astronautenpak.'' foto frank de roo Kijk op de site bij /video Barbieverkoper Paul Bouman in zijn winkel in Dordrecht Compacte en lichte full frame systeemcamera met 26,2 megapixel sensor, 4779 autofocusposities, hoge resolutie video's in 4Ken razendsnelle Digic 8 beeld processor. Artikelnummer: 12293608 Gebruiksvriendelijke spiegelreflexcamera met 24,1 megapixel sensor, 3" LCD-scherm, Full-HD video's, beelden delen via WiFi en allround zoomobjectiefIdeaal voor de beginnende fotograaf. Artikelnummer: 12249579 WINNAAR DIGIFOTO PRO AWARD C^*\T1011 "Prijs na €200 gegarandeerde inruil van uw oude camera. Nu ook te huur via verhuur.kamera-express.nl Acties geldig t/m 04-10-2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5