II In 2021 rotondes bij Serooskerke Op jacht naar beestjes tijdens Bodemdierendag 7 GOEDE DOELENACTIE ALPE AT THE BEACH Als een clubje Rotterdamse studenten, deels met Zeeuwse roots, opdracht krijgt geld op te halen voor Alpe d'HuZes dan blijft het niet lang stil. Voor haast geen geld kun je woensdag 2 oktober eten zoveel je wilt bij Beachclub 't Gorsje aan de Brouwersdam. vrijdag 27 september 2019 Esme Soesman Brouwersdam De opdracht om geld in te zamelen voor een goed doel heeft alles te maken met de op leiding 'Ondernemen op basis van vakmanschap' die de studenten op het Grafisch Lyceum in Rotterdam volgen. Maar heel eerlijk: ,,Toen we een presentatie kregen over Alpe d'HuZes zat de halve klas met tranen in de ogen", vertelt Iris Poldervaart (21) uit Burgh-Haamstede. Het goede doel raakt haar zelf recht in haar hart. Drie jaar gele den verloor ze haar vader Hans aan kanker. ,,In de tussentijd is er in de medische wereld heel veel ont wikkeld. Ik ken meer mensen om me heen die ziek zijn, en die heb ben nog een kans. Dus hoe meer we sponsoren, hoe meer mensen je kunt helpen. Dat zou alleen maar mooi zijn. Ik denk dat mijn vader dat ook mooi zou vinden. Dat zit wel in mijn achterhoofd en Staand (vlnr): Victor Hurks (Zoetermeer), Richelle Akkermans (Zierikzee) en Akif Bektas (Rotterdam). Zittend (Yerseke) en Iris Poldervaart (Burgh-Haamstede). foto groep alpe at the beach geeft me motivatie. Je doet dit niet voor jezelf." Dat besef hebben heel veel men sen, ervaren de vijf studenten. Ei genaar Henk van der Kruk van 't Gorsje stelde direct zijn beachclub beschikbaar, inclusief personeel en een dj. En waar het vijftal ver volgens ook aanklopte voor eten, overal kregen ze steun. Een steen oven voor pizza; en vlees, ijs, soep, brood, een sushikraam. Alles is ge sponsord. Richelle Akkermans uit Zierikzee, ook één van de actie voerende studenten, haalde de ene na de andere sponsor binnen. ,,Ri- chelle kan héél goed kletsen", lacht Iris. ,,Maar ik denk ook dat dit heel veel mensen raakt. Iedereen Ik denk dat mijn vader dat ook mooi zou vinden. Dat geeft me motivatie. Je doet dit niet voor jezelf - Iris Poldervaart kent wel iemand met kanker." Via Alpe d'HuZes wordt geld in gezameld voor onderzoek naar kanker en om de kwaliteit van het leven van mensen met kanker te verbeteren. Onder het motto 'op geven is geen optie', beklimmen deelnemers in één dag tijd fiet send, hardlopend of wandelend maximaal zes keer de berg Alpe d'Huez. Ook Iris wil, als haar club de 1000 euro ophaalt, volgend jaar hardlopend de berg op. Precies een dag voor haar vader vier jaar gele den overleed. ,,Ik hou van hardlo pen, al doe ik het niet zo vaak. Maar ik train elk jaar een paar maanden voor de 10 kilometer van Rotterdam. Ik ben fan van de film De Marathon, net als mijn vader trouwens. Daar is het voor mij mee begonnen." Maar eerst nog even het 'all you can eat-feest' Alpe at the Beach. ,,We wilden graag iets bijzonders doen. Drie van ons komen uit (vlnr): Sidney van Hoorn Zeeland en ik dacht opeens aan strandtenten. Daar heeft niemand overlast van zo'n feest en het is ge woon leuk. Ik hou ook gewoon écht van de Brouwersdam." Voor de geldinzamelingsactie hebben de studenten maar vier weken de tijd. ,,Maar we zijn alle maal heel enthousiast en onder ling gaat het ook heel goed. Het wordt echt heel leuk." Alpe at the Beach bij 't Gorsje is woensdag 2 oktober van 17.00 tot 22.00 uur. Voor 25 euro, ex clusief drank en inclusief twee dj's, kun je zoveel eten als je wilt. Opgeven via: 0187-684612 of info@tgorsje.nl. ZIERIKZEE Tot en met vol gende week zijn het Bodem dierendagen. Speciaal voor die gelegenheid kun je vrijdag 4 oktober op bodemsafari bij Stadsboerderij de Punt in Zie- rikzee. Deelnemers verzamelen diertjes die in en op de bodem leven. Die worden bestudeerd en een natuurgids vertelt alles over de gevonden beestjes. De vondsten worden doorgegeven aan de website Bodemdieren, zodat landelijk kennis wordt vergaard over hoe het met het bodemleven gesteld is. 's Ochtends gaan ook leer- lingen van basisschool 't Kof schip op bodemsafari. Zij ne men de diertjes mee naar Bor- rendamme, waar samen met de bewoners en een gastdo cent de vondsten worden be keken en besproken. Het is de vijfde keer dat in heel het land in de herfst naar bodemdieren wordt gespeurd. Waarnemingen kunnen tot en met 8 oktober worden ingele verd. Dat kan iedereen doen. Zowel 'experts' als gewone deelnemers. De Bodemdierenmiddag bij de Punt is van 14.00 tot 16.00 uur. De nieuwe rotondes bij Seroos- kerke hebben vooralsnog geen last van het stikstofbesluit dat veel bouwprojecten stillegt. De rotondes zitten midden in de voorbereidingen en kunnen, als alles meezit, in 2021 worden aangelegd. Wendy Wagenmakers Serooskerke ,,We zijn nu bezig met het het voor bereiden van de aanbesteding", legt Anneloes Lockefeer van Rijkswa terstaat uit. ,,Dat is een procedure die loopt en kan doorlopen zolang er geen duidelijkheid bestaat over het stikstofbesluit." Rijkswaterstaat kiest begin 2020 een aannemer, die vervolgens aan de slag kan met het voorbereiden van de rotondes. Dat gebeurt zowel op kantoor als ter plaatse, door grond te storten die kan inklinken om straks het asfalt goed te kunnen De rotondes maken deel uit van een reeks van vijf rotondes op Schouwen-Duiveland dragen. In 2021 worden de rotondes, en de weg ertussen aangelegd. De eerste komt daar waar de N57 en de N59 elkaar nu kruisen, bij de stoplichten aan de westkant van Se- rooskerke. De stoplichten verdwij- nen. De tweede komt op het kruis punt van de N57 en de N651, waar de Dammenweg op de Stoofweg aansluit. Beide rotondes krijgen een fietstunnel. Fiks project De rotondes maken deel uit van een reeks van vijf op Schouwen-Duive- land. Rijkswaterstaat heeft er een speciaal projectteam - bestaande uit een projectmanager, een omge vingsmanager, een technisch ma nager en een contractmanager - voor aangesteld. ,,Deze mensen zijn nu nog niet fulltime met deze ro tondes bezig", legt Lockefeer uit, ,,maar dat komt wel. En de groep breidt later ook nog uit. Het is een fiks project, maar de verkeersveilig heid op Schouwen-Duiveland wordt er sterk door verbeterd." Onbeperkt eten voor Alpe d'HuZes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58