Doodgewone Zeeuw tussen de wereldtop maraThon 14 ZEELAND Geen direct gevaar voor vierdeklassers Van de Guchte pakt eerste grote zege IJzendijkenaar gaat hoe dan ook finishen Promotie voor Youssef Ben Sellam HALVE VI De elf Zeeuwse vierdeklassers in het zondag voetbal kunnen dit seizoen niet direct degra deren. Dat blijkt uit de promotie-degradatie regeling die de voetbalbond KNVB heeft be kendgemaakt. Deze vierde klasse bestaat tot onvrede van de clubs uit slechts elf teams. Uit de promotie degradatieregeling blijkt nu dat de nummer elf aan het einde van de rit nacompetitie voor lijfsbehoud moet spelen. In alle andere klas sen met Zeeuwse clubs degradeert de num mer laatst direct. Omdat de Zeeuws-Vlaamse vierdeklassers minder duels hebben, spelen zij ook nog in een andere, eigen competitie: de Pluym Cup. Wielrenster Quinty van de Guchte (20) uit Driewegen heeft woensdag voor de eerste keer in haar loopbaan een overwinning ge boekt bij de elite-vrouwen. Ze zegevierde in het Belgische Berlare na een sprint a deux. Tijdens de koers over 90 kilometer waren er diverse aanvalspogingen. Bij één daarvan sprong de Zeeuwse mee met de Belgische Chayenne Vranken. Ze werkten goed samen, bouwden een voorsprong op en mochten na bijna tweeënhalf uur sprinten om de over winning. Van de Guchte drukte haar voorwiel net iets eerder over de meet dan Vrancken. Dressuur Oranje Doelman Youssef Ben Sellam mag zich zon dag melden bij het Nederlands zaalvoetbal team. De Vlissingse keeper van Jong Oranje is door bondscoach Max Tjaden uitgenodigd voor een trainingsactiviteit op de KNVB-cam- pus in Zeist. Ben Sellam was altijd al een vaste kracht bij Jong Oranje en in clubverband actief bij Groene Ster Vlissingen. In Zeist komt hij zon dag tijdens de training een speler tegen waar mee hij samen speelde bij in Vlissingen. Saïd Bouzambou, tegenwoordig actief bij het Bel gische KK Malle Beerse, is een vaste waarde bij het Nederlands team en kreeg ook voor zondag een uitnodiging. Quote van de dag '58 passing?' Cadzand-Bad ill MAMMOET 3 FEBRUARI 2019 Marco Riemens begon met hardlopen toen hij een burn-out had. Dat hij nu mee mag doen aan de Spartathlon, vindt hij iets bijzonders. „Ik ben er ook dankbaar voor." Afstanden van boven de 200 kilo meter zijn voor Marco Riemens 'terra incognita'. ,,Ik weet dat ik me in Griekenland op volkomen onbe kend terrein waag", zegt de geboren en getogen IJzendijkenaar, die sinds vijftien jaar in het naburige Water vliet woont. Voor hem was 175 kilo meter tot nu toe het maximale. ,,Maar ik ben er van overtuigd dat ik 'gewoon' ga finishen." Aanvankelijk stond Riemens op de reservelijst voor de Spartathlon; hij had zich niet rechtstreeks ge kwalificeerd. ,,Toen ik hoorde dat ik definitief toegelaten was, was dat wel even iets om bij stil te staan", zegt hij. ,,Ik, een doodgewone Zeeuw, mag tussen de wereldtop aan de start staan van de bekendste ultraloop die er is.En ik ben dank baar dat ik het kdn doen. Mijn vader is op 55-jarige leeftijd overleden aan kanker. Ik heb bijna die leeftijd be reikt en ben gelukkig nog in staat mijn lichaam zo in te zetten." Riemens was zelf ziek toen hij in 2008 begon met sporten. De opera tor bij Dow zat thuis met een burn out. Een buurman adviseerde hem te gaan hardlopen, ter ontspanning. Omdat het effect had en het hem goed af ging, maakte hij grote stap pen. ,,Ik liet de kortere afstanden ei genlijk gelijk achter me. Nog bin nen het jaar deed ik mee aan de Ma rathon van Rotterdam. De arts bij Dow stond daar wel van te kijken: ik had een burn-out en liep deson danks 42 kilometer. Maar ik ben door het bedrijf heel goed onder steund, hoor. Ze begrepen het wel." Via fysiotherapeut Luc de Jaeger- Braet, die ook in Watervliet woont, een praktijk in Biervliet heeft en de Spartathlon liefst tien keer heeft uitgelopen, kwam Riemens in het ultrawereldje terecht. ,,Ik had in 2012 ontdekt dat ik binnen zeven dagen de Marathon van Rotterdam én de Marathon van Zeeuws-Vlaan- deren gewoon kon uitlopen. Ze zeg gen dat het niet verstandig is, maar een lijf kan meer aan dan je denkt. Luc, die mij zo nu en dan behan delde, vroeg me in het voorjaar van 2013 mee te doen aan de Belgian Coast Total Run. Dat is 70 kilometer van De Panne naar Knokke. Er stond geen druk op. Als ik uit wilde stappen, kon ik de kusttram naar de finish pakken. Maar het ging zonder al te grote problemen. Sindsdien doe ik zulke dingen vaak." 24 uur van Milaan Inmiddels heeft Riemens in dik tien jaar 55 marathons voltooid en vele andere wedstrijden onder de 100 ki lometer gelopen. Maar 246,8 kilo- MARCO RIEMENS meter of iets dat erbij in de buurt komt? Nee, nooit. Het verste is tot nu 175 kilometer. Dat was vorig jaar bij de 24 uur van Milaan. „Eigenlijk wilde ik daar tot 200 kilometer komen", vertelt hij. ,,We startten om 10.00 's ochtends en lange tijd ging het heel goed. Maar om 02.00 uur 's nachts was het op. Ik wilde uitstappen, ik ging toch m'n doel niet halen. Toen, midden in de nacht, belde Luc me op. Hij zat me thuis via m'n tracker te volgen en zag dat het niet goed ging. 'Loop 'm uit', zei hij. 'Anders krijg je spijt'. Ik heb me weer naar het parkoers ge sleept, ben eerst gaan wandelen en kon vervolgens ook weer hardlopen. Mijn laatste rondje was uiteindelijk mijn één-na-snelste." Tussen Athene en Sparta hoeft Riemens geen telefoontje te ver wachten van zijn mentor. Die is dan zelf ook onderweg. „Maar ik ga het hoe dan ook redden." vrijdag 27 september 2019 GO VOETBAL WIELRENNEN 2 Dressuurama- zone Thamar Zweistra (foto) doet vanaf van daag mee aan een wereldbe kerwedstrijd in het Hongaarse Boedapest. De uit Schore af komstige inter national rijdt in twee klasses: de CDI3* met haar paard Erina en de CDI-W met Hexagons Dou ble Dutch. -14 Woensdag 2 oktober wordt een spannende dag voor de jonge Dies Janse. De Zeeuwse jeugdspeler van Sparta Rot terdam mag zich dan mel den voor een selectiewed strijd voor Oranje onder 14. Als hij de selectiewed strijd goed doorstaat, lonkt voor hem het magische shirt van Oranje. Quinty van de Guchte komt met een ge balde vuist over de streep. foto paul hinnick ZAALVOETBAL - De nieuwe editie van het populaire voetbalspel FIFA is uit. Niet iedereen is tevreden over de game, waarin profvoet ballers op basis van statistieken een bepaalde speelsterkte krijgen. De Axelse verdediger Rick van Drongelen heeft maar een score van 58 (van 99) gekregen voor zijn passing en zijn club HSV reageert verbaasd op Twitter. Kijk op de site bij /video De voorbereidingen van Marco Riemens De PZC doet vanuit Grieken land verslag van de Spar- tathlon. Zowel op de site als in de papierenkrant volgen we Edward de Leng, Leonie Ton en Marco Riemens. Roeland van Vliet IJzendijke Bij de Spartathlon, een tocht van 246,8 kilometer van Athene naar Sparta, staan vandaag voor het eerst drie Zeeuwse at leten aan de start. Het doel is om binnen 36 uur de finish te halen. De PZC kijkt met hen vooruit. Vandaag in deel 3: Marco Rie mens (53) uit Water vliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42