3+10 rfltls II AMZ c^oud bel/zrooi^de "&olw.£sei/v KOOPZONDAG 7 OBSTAKELRUNBAAN ATLAS OUTDOOR RITTHEM Liefhebbers van survival en obstacle course racing kunnen vanaf zaterdag 12 oktober terecht op een professionele obstakelrunbaan in Ritthem. Burgemeester: aandachtvoor koopvaardij is dat verschil niet groot, maar een echte 'survivaller' voelt zich bele digd als hij obstakelbaanrenner wordt genoemd", weet Ronald. Het verschil zit hem vooral in het gevoel: het overleven van allerlei hindernissen onder alle voorko mende omstandigheden versus het lol hebben in het klimmen en klauteren over speciaal ontworpen obstakels. Omni-sportclub KV Atlas hoopt de liefhebbers van zowel obstacle course racing als survival naar haar hindernisbaan te lokken. Met Atlas Outdoor Ritt- hem heeft de van oorsprong korf balvereniging weer een loot aan de omni-sportclub, die ook al beoefe naars van volleybal, bootcamp, bowls, biljart en tennis onder haar vleugels koestert. Coördinator outdoor Van Aart- sen, bijgevallen door voorzitter Ron van Hese, legt uit dat KV Atlas een stevige basis als dorpsclub wil De club brengt leven in het dorp, hartstikke mooi blijven houden. Atlas Outdoor heeft nu zo'n vijftien leden, een aantal dat binnen een paar jaar verdrie- of viervoudigd moet kun nen zijn. Dat Ritthem slechts zo'n zeshonderd inwoners telt, is geen beletsel. ,,Die kleinschaligheid is juist de kracht. Bijna iedereen voelt zich betrokken bij de club en die sfeer van saamhorigheid trekt ook mensen van buiten." Vrijwilliger Harry Koppejan be vestigt de lezing van de bestuur ders. Hij hoeft niet zo nodig zelf de obstakelbaan te bedwingen of een bal in een mandje te werpen. Maar hij helpt wel bij de aanleg van de baan en het onderhoud van de ac commodatie. ,,De club brengt le ven in het dorp, hartstikke mooi." Ook Niek en Jacco genieten van de 'warmte en saamhorigheid' bij Atlas. Ze probeerden eerder in res pectievelijk Vlissingen en Koude- kerke tevergeefs een obstakelrun- baan van de grond te krijgen. ,,Hier helpen korfballers bij de aanleg van de baan en vinden ze sponsors. Het is dus logisch dat we maandag en woensdag trainen, te gelijk met de korfballers. Kunnen we achteraf samen als leden van de Atlas-familie een bak koffie of een pilsje drinken." Officiële opening De obstakelbaan van Outdoor At las wordt zaterdagmiddag 12 okto ber officieel geopend door de Vlis- singse wethouder Rens Reijnierse, die deze week nog niet beloofde dat hij zelf in de touwen gaat han gen. Hindernisbedwin gers kunnen in Zeeland wel een paar oefeningen doen of een inci dentele wedstrijd afwerken. Maar over twee weken kunnen ze zich pas echt uitleven in elf blokken met tientallen klim-, klauter- en slingeroefenin gen. De baan op het terrein van KV Atlas is behoorlijk pittig met balken, touwen en netten in aller lei uitvoeringen en opgevrolijkt met tonnen en zakken die het klauteren en vastpakken bemoei lijken. Het touw waarmee de hindernis dient te worden genomen, hoeft overigens niet door een touwsla ger uit natuurlijke vezels te zijn gedraaid. Het touw kan in de ob- stakelbaan ook een brandweer slang, autoband, rond houtje of een ander moeilijk lang vast te houden materiaal zijn. Het is voor Jacco de Broekert precies de essen tie van de hindernisbanen. Bij ob stacle course racing en survival gaat het om 'de kunst van het blij ven vasthouden', roept hij naar Niek de Ridder en Ronald van Aartsen, terwijl ze gedrieën laten zien hoe het parkoers moet wor den afgelegd. Het drietal maakt nadrukkelijk onderscheid tussen survival en obstacle course racing. ,,Voor ons Soldaat van Oranje - De musical Diverse data v.a. 99,- Dagtocht Marken en Volendam do 3 oktober €69,-- Beverwijkse Bazaar 2-daagse reis Londen in kerstsfeer v. za 23 november v.a. 139,-- 3-daagse reis Londen of Parijs in kerstsfeer v. vr 6 december v.a. 179,-- Musical Anastasia 10 dagen wintersport! Kirchberg v.a. 799,- VLISSINGEN De Vlissingse burgemeester Bas van den Til- laar zegt zich niet te herken nen in de verwijten die de werkgroep Koopvaardij Her denking hem maakt. De werk groep is uit de overleggen met de gemeente gestapt voor de gezamenlijke oorlogsherden king op zaterdag 26 oktober. De leden vinden dat het pro gramma amper aandacht biedt voor de oorlogsinzet van de zeevarenden. Van den Tillaar: ,,De uitnodiging aan de werk groep tot deelname aan de her denking blijft staan. In ieder geval zullen we ook aandacht schenken aan de koopvaardij- slachtoffers." LAATSTE ZONDAG VAN DE MAAND vrijdag 27 september 2019 Niek de Ridder, Jacco de Broekert en Ronald van Aartsen (vlnr) op de obstakelrunbaan van Atlas. foto ruben oreel - Harry Koppejan, vrijwilliger Kijk op de site bij /video Nieuwe survivalbaan voor vereniging Atlas De kunst van het blijven vasthouden René Hoonhorst Ritthem Een must-see voor elke Nederlander! Ontdek de parel van de Zuiderzee Meer dan 50 culturen verdeelt over ruim 2000 winkels, stalletjes en eettentjes za 12 oktober €36,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl Gebaseerd op de animatiefilm uit 1997 over de laatste Russische Tsarendochter Anya do21-11,za28-12 v.a. €98, Vertrek: vrijdag 24 januari 2020 v.a. 819,- Westendorf Vertrek: vrijdag 24 januari 2020 Aa^biedliA^ ls geldig 21 september 2.01J t/m 5" oktober 2019 www. ba kkery -j it&cli riefesvd. GRATIS PARKEREN, M.U.V. DE PARKEERGARAGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35