Eerbetoon aan tekenaar Ben Vranken Uw persoonlijke keuken Provincie wuift kritiek op slibopslag weg KI^IC keiler 4 Officier eist 28 en 6 maanden voor poging tot beroving Belgen by SSK keukenstudio Daar zaten ze dan voor het hekje van de meervoudige strafkamer. S. duidelijk onwennig omdat het voor hem de eerste keer was en H. in middels een 'routinier' met een do cumentatie van sinds 1999 44 mis drijven op het gebied van geweld en vermogensdelicten. Naast de po ging tot afpersing wordt H. ook nog verdacht van bedreiging en het mishandelen van zijn voormalige partner. Volgens H. was zij 'in de olie' en had hij haar slechts buiten de deur gezet. Het duo wordt ervan verdacht op 1 juli vorig jaar op de Axelsedam in Terneuzen gepoogd te hebben drie Belgen te beroven. H. en S. hulden zich tijdens de behandeling in stil zwijgen en beriepen zich op hun zwijgrecht. Zelfs op de simpelste vragen - zoals: hoe lang bent u? - werd geen antwoord gegeven. Ze hielden zich bij hun verklaringen die ze bij de politie hadden afgelegd en die waren 'magertjes'. De Belgen waren - zo hadden ze tenminste verklaard - naar Terneuzen gegaan om daar wat te 'chillen'. De vrouw van het gezelschap kende S. en hij zou haar wat wiet bezorgen. Toen hij terugkwam werd hij vergezeld door drie anderen (waaronder H. en zijn toen nog minderjarige neefje en een man met een rugzak). No Surrender Zonder veel omhaal werd een van de Belgen uit de auto getrokken en door H. met een vuurwapen be dreigd. Dat wapen zou hij van vrienden binnen motorclub No Surrender hebben gekregen. Het slachtoffer liep op hem af, H. schoot en het slachtoffer werd in zijn hand geraakt. Iedereen nam de benen en het slachtoffer werd bij een friet zaak opgevangen. Daar werd de po litie gebeld. Het slachtoffer kende H. vanuit de gevangenis, de Belgi sche kende S. en binnen de kortste Zelfs op de simpelste vragen - zoals: hoe lang bent u? - gaven de verdachten geen antwoord keren zaten ze in het cachot. De man met de rugtas is de grote onbe kende en spoorloos. Volgens de of ficier was alles kraakhelder: de Bel- gen hadden veel geld bij zich, S. had dat gezien en had de anderen inge seind. Doel: beroven. Het zou ook anders gegaan kun nen zijn, vonden de raadslieden Mark Dunsbergen en kantoorge noot Joris Kerssemaekers. De Bel gen hadden niet het achterste van hun tong laten zien, van een van hen was bekend dat hij dealde in België en dat er mogelijk een deal aan de gang was geweest die in een ruzie was ontaard. Kortom: twijfels in overvloed en bij twijfel volgt vrijspraak en dat eisten ze dan ook. Ook de gevorderde schadevergoe ding van iets meer dan 14.000 euro zou moeten worden afgewezen. ,,Deze exposities komen ongetwij feld snel na het overlijden", zegt Paul de Ruiter. Hij is voorzitter van de Stichting VirusGrafiek die de tentoonstellingen organiseert. ,,Omdat we dit jaar voor de tweede keer een grafiekbeurs organiseren als onderdeel van het landelijke evenement Grafiek20i9, kregen we het idee om het eerbetoon aan Ben meteen op te zetten." Ben Vranken was in 2015 betrok ken bij de oprichting van VirusGra fiek en was ook bestuurslid. Als te kenaar was hij beroemd in de krin gen van de 'undergroundstrip'. Hij maakte illustraties voor onder an dere De Telegraaf, Zeeuws Tijd schrift en het Archeologie Maga zine. Verzameld werk Twee jaar geleden publiceerde Vranken zijn verzameld werk in de bundel Dode varkens. In zijn voor woord schreef hij: ,,Lees mijn ver halen bij voorkeur tijdens een re genbui die al de gehele dag duurt. U bent er zojuist achter gekomen dat uw sigaretten op zijn, dat de koel kast leeg is en de supermarkt geslo ten. Tijdens het lezen zult u ervaren dat het altijd nog erger kan." Dode varkens is voor 20 euro te koop, de opbrengst komt ten goede aan 'Support Casper, stichting overleven met alvleesklierkanker'. De exposities in de bibliotheken in Middelburg en Vlissingen zijn te zien tot 6 oktober. Van 5 tot en met 26 oktober is werk van Ben Vranken te zien bij roofprintpers in de Bellinkstraat in Middelburg. Zaterdag 28 september is er tij dens de Grafiekbeurs in de kloos tergang van de Middelburgse abdij van 11.00 tot 17.00 uur ook nog werk van Vranken te zien. B en W van Terneuzen voelden zich overvallen. Een dag nadat de gemeente was ingelicht over een vergunningaanvraag, reden al de eerste vrachtauto's met slib naar de Axelse Vlakte. Terneuzen eiste in een pittige brief uitleg van de provincie en vroeg of milieu dienst RUD veelvuldiger dan nor maal wil controleren. In antwoord op de kritiek laat het dagelijks provinciebestuur deze week blijken zich van geen kwaad bewust te zijn. De slibop- slag past binnen de milieuvergun ning die Beelen al heeft. De RUD zal, meldt de provincie, ook geen extra controles uitvoeren, alleen bij extreem weer. Terneuzens wethouder Frank Het zuiveringsslib uit Amsterdam wordt tijdelijk opgeslagen op de Axelse Vlakte van Hulle hoopt dat het signaal van Terneuzen wel is overgeko men. Het zuiveringsslib wordt tij delijk opgeslagen op de Axelse Vlakte, omdat vuilverbrander AEB in Amsterdam om veilig heidsredenen al maanden deels stilligt. vrijdag 27 september 2019 GO Routinier en leerling voor 't hekje De 38-jarige Terneuzenaar B.H. zou voor 28 maanden de cel in moeten en zijn 19-jarige plaats genoot E.S. 180 dagen waarvan 43 voorwaardelijk. Die straf eiste officier van justitie Marieke Fimerius gisteren op de zitting van de Middelburgse rechtbank. De twee worden verdacht van een poging tot afpersing. Ad Roos Middelburg Uitspraak 10 oktober. De tekeningen van Ben Vranken zijn van ver herkenbaar. Aardap pelmannetjes, slik en modder, bomen met kale takken. Ze han gen nu, mooi ingelijst, in de bib liotheken in Middelburg en Vlis- singen. Als een eerbetoon. Ben Vranken uit Oost-Souburg over leed dit jaar op 22 maart, 57 jaar oud. Jan van Damme Middelburg/Vlissingen Paul de Ruiter, voorzitter van de Stichting VirusGrafiek die de ten toonstellingen organiseert. foto ruben oreel KEUKENSTUPIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL SSK Keukenstudio KLoosterweg 6 4421 PV KapelLe Industrieterrein 'De SmokkeLhoek' 0113 - 33 00 04 Een keuken bjj SSK... Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling s Fotorealistisch ontwerp v' Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen CBW-crJtend Niks aan de hand. Kortweg die reactie geeft de provincie op kritiek uit Terneuzen dat de ge meente wel erg laat is geïnfor meerd over de opslag van zui veringsslib uit Amsterdam bij het bedrijf Beelen op de Axelse Vlakte. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32