Saluut en 'n knuffel Onderzoek dood deelnemer healing is nog in volle gang 'Brief van minister over ontgassen is een slecht signaal' 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column DE STELLING Vandaag: Waterdunen is een aanwinst voor Zeeland Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ÖE SPEEL0OE&POUTIE Wiebes ontziet Völckerdorp iets A4 krijgt nieuw inhaalregime VEERE Bodem voormalig AH-terrein vervuild Het Openbaar Ministerie is nog volop bezig met onderzoek naar het overlijden van een deelnemer aan een healingsessie op Iboga Farm in IJzendijke. Vandaag be slist de rechter of het voorarrest verlengd wordt van drie mannen die woensdag vastgezet zijn. Zij worden verdacht van betrok kenheid bij de dood van de man, verklaarde woordvoerder Elke Kool gisteren. „Vrijdag beslist de rechter of hun aanhouding vol gens het boekje is gegaan. Zo ja, dan blijven zij nog drie dagen lan ger in voorarrest. Dan wordt het onderzoek voortgezet en kijkt de officier van justitie maandag of het Openbaar Ministerie de ver dachten voor gaat geleiden. De Misschien had het slachtoffer een zwak hart en was dat de doodsoorzaak rechtbank moet dan kijken of de verdachten nog twee weken lan ger vast blijven zitten." De man die overleed had deel genomen aan een healingceremo- nie waarbij planten gebruikt zijn die bepaalde bijwerkingen kun nen hebben. Martine Pilaar van het Openbaar Ministerie: ,,Er is nog te veel onduidelijk. Misschien had het slachtoffer een zwak hart en is dat de doodsoorzaak ge weest." In Zeeland heeft de provincie twee jaar geleden verboden dat binnen vaartschepen schadelijke restdam- pen de lucht inblazen. In een brief aan de Kamer liet de minister on langs weten dat zo'n provinciaal verbod niet geldt op rijkswateren. Vrijwel alle grote vaarwegen in Zeeland zijn van het Rijk. Schadelijk Van Nieuwenhuizen ging nog een stapje verder. Op basis van Euro pese regels gaf ze aan dat niet ont- gast mag worden in dichtbevolkte gebieden. De definitie die ze han teert (meer dan 200 inwoners op 500 meter van een vaarweg) komt erop neer dat alleen nog op het IJs- selmeer (waar geen binnenvaart- tankers varen) en in zuidwest-Ne derland - met name Zeeland - mag worden ontgast. Benzeendampen stinken en zijn schadelijk voor de gezondheid. Een ontgassingsverbod heeft alleen nut als er installaties zijn waar schepen hun restdampen kwijt kunnen. Het aanwijzen van gebieden waar je kunt ontgassen is een slecht sig naal naar ondernemers die over wegen zo'n installatie te bouwen, aldus het provinciebestuur. Ook wordt gevreesd voor een 'water- Benzeendampen stinken en zijn schadelijk voor de gezondheid bedeffect', oftewel dat schepen speciaal naar Zeeland varen om te ontgassen. Zeeland gaat met andere provin cies de kwestie aankaarten in de taskforce varend ontgassen, waarin ook het ministerie zit. Toch wil Zeeland de boel niet op de spits drijven: „Wij hechten eraan om niet met de Rijksoverheid in juri dische procedures te geraken." In werkelijkheid ben ik een ai mabel mens, een liefhebbende pappa en als ik ons moeder mag geloven - en dat doe ik, altijd - een goei jong. Er was een tijd dat ieder een me wilde kussen. Nonnen zelfs. van me. De kusnon was een nicht van mijn opa. Greet heette ze in het echt. Wat haar professionele non- nennaam was, ben ik vergeten. We kwamen wel eens bij de nonnen. Zowel mijn vader als mijn moeder hebben een opvoeding genoten bij respectievelijk de fraters en de non nen. Bij mijn vader was het slecht gevallen vanwege pijnlijke ervarin gen met het Spaanse riet en het feit dat de broeders hem zijn afgerichte konijn Keteltje afpakten. Mijn moeder echter keek met liefde terug op de tijd en vandaar dat we zo af en toe bij nonnen langs gingen. Pappa mokkend ach ter het stuur. minst vervelende nonnenbezoe- ken. Greet had lang in de missie ge zeten en hield er een on-Hollands sprankelend karakter aan over. Kwamen we bij Greet, dan móest er geknuffeld worden. De bijnaam kusnon had ze niet voor niets. Toch kwam ik er graag vanwege de wand vol spannend Afrikaans spul. Spe ren, trommels, kunstvoorwerpen en een echte boog. smachtende ogen wilde communi ceren. ,,Wil je die boog hebben jon gen?" Vóór ik maar ja durfde te knikken vond mijn moeder het al veel te veel, echt niet nodig en 'daar maakt onze Guido alleen maar on gelukken mee'. Kwamen we bij Greet, dan móest er geknuffeld worden 4 dagen super voordelig nabij Nijmegen incl. ontbijt vrijdag 27 september 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik moet niks hebben van healings 6366 reacties OOK HEX BAMBORB U BEBOELX HEX SPELLEXJE VAM BE WIXXEM XBSEM BE ZWARXEM VÖLCKERDORP De nieuwe 380kV-lijn tus sen Rilland en Tilburg komt zo ver als mogelijk te liggen van buurtschap Völckerdorp bij Rilland. Minister Wiebes van Eco nomische Zaken volgt daarmee het advies van de bewoners en de ge meente Reimerswaal op. Wiebes stelde het tracé vast van het oostelijke deel van de stroomsnel- weg tussen Borssele en Tilburg. Vanaf het nieuwe hoogspanningsstation Rilland tot aan de afslag Antwerpen loopt de lijn bovengronds langs de A58. Bij Vöclkerdorp maakt het tracé een lichte knik, zodat de lijn op 170 meter afstand van de huizen blijft. De hui dige hoogspanningslijn wordt afgebroken. BERGEN OP ZOOM Vrachtverkeer mag vanaf 1 januari weer inhalen op de A58/A4 tussen knooppunten Zoomland en Markiezaat. Rijkswa terstaat heft het inhaal- verbod dat daar nu nog overdag geldt, per 2020 op. Op andere snelwegen rond Bergen op Zoom wordt het inhaalverbod voor vrachtauto's op snelwegen juist uitge breid. Op de A4 tussen knooppunten Sabina en Hellegatsplein en tussen knooppunt Markiezaat en Antwerpen is inhalen voor vrachtverkeer in de spits straks verboden. Het voormalig AH-ter- rein aan de Singel in Domburg is zo veront reinigd dat het voor een groot deel tot een meter diep moet worden afge graven. Dat vormt een tegenslag voor de ge meente want Veere wilde het al op korte termijn bouwrijp maken en in de verkoop doen. Tijdens een bodemon derzoek bleek dat er as best ligt op het terrein en in de grond. De ge meente spreekt van een geval van ernstige bo demverontreiniging en meldt dat het gebied gesaneerd moet wor den. Ondine van der Vleuten IJzendijke - Martine Pilaar, OM Het dagelijks provinciebestuur is boos dat minister Cora van Nieuwenhuizen (VVD, Infra structuur en Waterstaat) Zee land heeft aangewezen als een gebied waar binnenvaarttankers varend mogen ontgassen. In antwoorden op vragen van GroenLinks wordt dit 'zeer on gewenst' en 'een slecht signaal' genoemd. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Althans, de kusnon lustte wel pap De bezoekjes aan Greet waren de Greet las correct wat ik met mijn Pas reed ik langs het oude kloos ter. Nu staat er iets met staete' in glimmende letters boven de in gang. Verbouwd voor rijke senio ren, leek het. Nog steeds dacht ik aan die boog. Hoe zou die gescho ten hebben? Volgende keer stop ik en ga ik er naar vragen. Geef ik de gene die opendoet meteen een dikke knuffel. Dit was de laatste column van Guido van der Heijden. Vanaf volgende week schrijft Oscar Garschagen op deze plaats. Hotel Millings Centrum hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Ontvangst met een welkomstdrankje V Gratis gebruik Wi-Fi en parkeren V Op Zoover beoordeeld met een 8,5 Tip: bezoek Nijmegen of Kleve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2