Zij maken kans op de Televizier-Ring minister van je eigen financiën j independer experts MEDIA CULTUUR 25 Loretta Schrijver verliet even de Koffietijd-studio voor een rol als panellid in The Masked Singer. Niet dat ze de ochtendshow op RTL 4 beu is. ,,Er wordt helaas wel eens wat laatdunkend over Koffietijd gedacht. Zo onterecht.'' In The Masked Singer kruipen bekende Nederlanders het podium op om te zingen. Al leen zijn ze onherkenbaar verstopt in een kleurrijk ver- kleedpak. Aan Buddy Ved- der, Carlo Boszhard, Gerard Joling en Loretta Schrijver om te raden wie de gemaskerde ster in kwestie is. Wacht even, Loretta Schrijver? Van Koffietijd! Hoe is zij daar beland? ,,Ik werd gevraagd voor een eenma lig gastoptreden. Nou, ik vroeg me toch altijd al af wat die juryleden doen en waar ze het aan verdienen om in al die programma's te zitten. En ik dacht: ik ben oud genoeg om ook eens iets te roepen. Kan ik daar dan niet alle uitzendingen zitten? Het kwam dus eigenlijk van mij.'' Schrijver (63) laat haar welbekende bulderlach horen. ,,Er was niemand zo slim geweest dat al aan de voor kant te bedenken.'' ,,Geef er alsjeblieft geen diepere bete kenis aan. Dit is vooral één grote mindfuck. Die pakken en maskers zijn zo mooi en dan komt er ook nog eens een stem uit. Het is een soort Alice in Wonderland waar je in te recht komt. Een neushoorn die heel mooi kan zingen, dan word je toch gek? Dat is iets magisch. Soms wilde ik eigenlijk niet eens weten wie er achter zit, want dan is de magie voor bij. Snap je?'' ,,De productie is ook hysterisch. Alle deelnemers worden natuurlijk strikt geheim gehouden. Ze worden zelfs in auto's met geblindeerde ra men opgehaald. En soms hoorde ik over walkie talkies iemand roepen: 'Iedereen opgelet, mevrouw Schrijver Het is een soort Alice in Wonderland waar je in terecht komt. Soms wilde ik niet eens weten wie erachter zit, want dan is de magie voorbij komt eraan!' Dan ging er snel ergens een deur dicht.'' ,,Dat hoor ik vaker, maar vergeet niet dat Koffietijd een heel allround pro gramma is. Er wordt helaas wel eens wat laatdunkend over gedacht. Zo onterecht! Het intellectuele deel van Nederland schaamt zich er nog steeds wel eens voor dat ze bij ons te gast zijn, al is dat gelukkig minder ge worden dan een paar jaar terug. Dat dedain verdwijnt eindelijk, bijna een soort bucket list-ding. Je moet een keer bij Koffietijd zitten, zoiets.'' ,,Dat het 'maar Koffietijd' is. Dit is in alle disciplines het moeilijkste pro gramma van de Nederlandse televisie om te maken, zeker ook door de licht voetigheid die er inzit. De Goede Doelen Loterij zit erachter dus je be handelt ook onderwerpen als vluch telingen, natuur en milieu. Alles wordt er behandeld, elke dag is hele maal anders. Bij The Voice of Holland wordt ook veel scherpte van je ver wacht, maar er is wel altijd een vast draaiboek en de camerashots liggen altijd vast. Onze studio is groot en we zitten telkens op verschillende plek ken. Soms op locatie." ,,Het is zo veelzijdig, waarom zou ik iets anders willen? Het enige dat je kan nekken is dat vroege opstaan. De wekker gaat dagelijks om 05.30 uur. Dat went nooit.'' ,,SBS 6, dat nu onder Talpa valt, heeft nooit echt mijn sympathie gehad. Ik zie daar een hoop na-aperij en goed koop scoren. Commerciële televisie kan betekenen dat je mooie verhalen wilt vertellen en dat probeert te reali seren door er een sponsor bij te zoe ken. RTL staat er zo in. Commerciële televisie kan óók zijn dat geld cen traal staat en het product op de tweede plaats komt. Dat is het gevoel dat ik altijd bij SBS 6 heb gehad.'' NOMINATIES Wordt het Expeditie Robinson, Beste Zangers of Chateau Meiland? Woensdag 9 oktober wordt in AFAS Live bekend wie de ring dit jaar wint. Chateau Meiland (SBS) Expeditie Robinson (RTL) Beste Zangers (AVROTros) Ga jij er komend jaar op vooruit of achteruit? Het is hoe dan ook slim om je aan te melden voor de Zorgpremie Alert van Independer. Daarmee krijg je een seintje als de nieuwe premies bekend zijn en zie je meteen of je zorgverzekering beter en voordeliger kan. Dus vertrouw op jezelf en maak er gebruik van via independer.nl/alert of de QR-code. Dan kan jouw begroting straks zomaar gunstiger uitvallen. in financieel inzicht vrijdag 27 september 2019 GO Gudo Tienhooven Is dit programma meer dan alleen maar lol? Was u na bijna tien jaar Koffietijd ook niet eens toe aan iets heel an ders? Wat is dan het grootste mis verstand over Koffietijd? Hoe lang kunt u dat programma nog doen? Hoe kijkt u als ervaren media- persoonlijkheid naar de huidige tv-oorlog tussen vooral uw zender RTL en Talpa? The Masked Singer, vanavond om 20.30 uur, RTL 4 Het enige programma dat voor de eerste keer genomineerd is voor de prijs, lijkt toch de grootste kanshebber. Dankzij de verwikke lingen van het kasteelkoppel Mar- tien en Erica Meiland praat heel Nederland voor het eerst sinds jaren weer eens massaal over een SBS-programma. De Meilandjes werden bekend door hun deelname aan het pro gramma Ik Vertrek in 2007. Net als bij Chateau Meiland werden ze destijds gevolgd bij hun plannen Het programma verhuisde van de donderdag- naar de zondagavond en van RTL 5 naar RTL 4 en ver anderde van mannelijke presen tator (Kaj Gorgels volgde Dennis Weening op), maar de nominatie voor dé televisieprijs van Neder land blijft onveranderd. De ma kers van de succesformule, met deelnemers op twee tropische ei landen die zonder een goedge vulde maag dagelijks proeven voor de kiezen krijgen, kunnen hun eer ste lustrum vieren als genomineer den voor de Televizier-Ring: ook in 2004, 2015, 2017 en 2018 behoor den ze tot de laatste drie. Winnen deed het programma echter nog nooit. De nominatie van Beste Zangers levert Dionne Stax een fraaie eer ste klus voor haar nieuwe werk gever op: omdat Jan Smit als pre sentator van Beste Zangers kans maakt op de Televizier-Ring, slaat hij een jaartje over als presenta tor van het Televizier-Gala. Dat deed hij in 2017 ook, toen Beste Zangers (net als Expeditie Robin son) ook tot de genomineerden behoorde. De ring ging dat jaar echter naar Zondag met Lubach. In Beste Zangers laat een artiest col lega's nummers uit zijn/haar eigen oeuvre vertolken. om een bed breakfast op te zet ten in Frankrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25