Max Verstappen hekelt circuit Feyenoord zet zichzelf in de Kuip te schande; 20 Feyenoord staat op een troosteloze tiende plek in de eredivisie. De kansloze nederlaag tegen AZ (0-3) liet weer zien dat de Rotterdammers een gigantisch probleem hebben. Een elftal zonder vertrouwen, verrassing en kwaliteit. Kort Boete Boels-Dolmans stopt ermee De wielerploeg Boels-Dolmans moet op zoek naar nieuwe sponsors. Het team met onder meer Anna van der Breggen (foto), Amy Pieters en Chantal Blaak zal nog één jaar onder de huidige naam de weg op gaan. Van der Breggen benadrukte hoe sterk de ontwikkeling van het vrouwenwielrennen momenteel is. ,,Toen ik begon was eigenlijk alleen het WK op tv. Nu horen we bij de po pulairste sporten. Het is een opkomende markt." Olympisch ticket Nederland Nederland mag volgend jaar bij de Olympi sche Spelen meedoen aan het onderdeel ka noslalom. Dat is te danken aan Lena Teunis- sen, die bij de wereldkampioenschappen in La Seu d'Urgell in Spanje de halve finales be reikte in de Ki. Cocu mist captain na crash Aanvoerder Richard Keogh (foto) van Derby County is na een 'alcohol-gerelateerd' auto ongeval zwaar geblesseerd geraakt aan een knie. De speler uit het elftal van Phillip Cocu kan daardoor dit seizoen niet meer in actie komen. Vermoedelijk zat de captain van de club niet zelf achter het stuur. En gelse media melden dat twee andere spelers zijn aangeklaagd wegens rijden met te veel drank op. De selectie van de club uit de Championship had een avondje uit achter de rug. Flitsen Quote van de dag Él 'Snel, goede pass. Voorzet kan beter, maar hij is nog jong' Euro Ronde Het fluitconcert is hard. De spreek koren zijn duidelijk. De spelers van Feyenoord moeten zich volgens een groot deel van de fans kapot scha men. Ze moeten laten zien dat ze het shirt waard zijn, klinkt het ook. Want ja, het was wéér een afgang voor de ploeg van trainer Jaap Stam. In werkelijk alles is AZ beter. Fitter, technischer, handiger, spelers met bravoure. Spelers waar je als neu trale kijker graag naar kijkt, met Calvin Stengs weer als absolute smaakmaker. Bij Feyenoord? Niets van dat alles. Een worstelend elftal dat geen raad met zichzelf weet. Geen vertrou wen, geen verrassing, bar weinig ei genlijk. Symbolisch? Aanvoerder Eric Botteghin die blundert in de slotfase (Idrissi maakt 0-3). Alles was toen al verloren, maar het mo ment past in een breder perspectief. Dat van een onmachtig Feyenoord dat inmiddels tiende staat in de ere divisie. Het publiek is kwaad, ja. De spe lers zijn de klos. Op wie moeten ze anders hun woede richten? De twee belangrijkste posities binnen de leiding van de club worden op interim basis ingevuld door tech nisch directeur Sjaak Troost en al gemeen directeur Mark Koever mans. Trainer Stam is pas net een paar maandjes begonnen. Noodkreet Daar klinkt het weer voor de zo veelste keer in de natte, maar volle Kuip. 'Jagen, jagen, jagen'. Een aan sporing van de fans aan het adres van de Feyenoord-spelers om druk te zetten. Of het verstandig is tegen dit AZ met al die snelle en handige m 'Jagen, jagen.' De noodkreet zegt alles over de huidige staat van Feyenoord Nergens is de cultuurshock in de Formule 1 zo groot als in Sotsji. Slechts vier dagen na de bruisende nachtrace in Singapore is het circus alweer gaan draaien in de Russische badplaats aan de Zwarte Zee, dui zenden kilometers westelijker. En dat blijkt behelpen voor iedereen, met 15 graden in de min. Geen korte broek hier, maar in fleecetrui naar het circuit, gewapend met paraplu. Tel daar het grijze decor bij op en het moge duidelijk zijn dat het uit stapje naar de noordelijke Kaukasus voor velen in de paddock niet tot de favoriete afspraken behoort. ,,Al is het hier over de jaren heen wel een stuk beter geworden'', zo weet Max Verstappen, die in 2015 zijn eerste Russische race reed, een jaar na de voor Nederland zo suc cesvolle Winterspelen. ,,Dit is vol gens mij een van de weinige olym pische dorpen waar überhaupt nog een beetje activiteit is. Je ziet hier steeds meer mensen en dan is het toch wel mooi dat niet alles voor niets is gebouwd, zoals in Rio de Ja neiro. Met al die sportfaciliteiten is het hier aan zee ook nog niet eens zo slecht wonen, denk ik. Toch een beetje de Cóte d'Azur van Rusland. Alleen die baan, hè. Dat circuit kronkelt in Adler net buiten Sotsji netjes om alle olympi sche venues heen. Als een racende ode aan de olympische speeltuin van Vladimir Poetin. Maar die op tocht van pk's is wel wat fantasie loos ingetekend met een geodrie- hoek. Een flow ontbreekt volledig. ,,Een stuk of twaalf bochten zijn ge woon 90 graden'', verzucht Ver stappen. ,,Daar hadden ze met an dere vormen wel iets mooiers van kunnen maken.'' Had de Limburger destijds maar mee laten tekenen met ontwerper Hermann Tilke. ,,Ik heb vroeger zelf heel veel circuits getekend, denk vrijdag 27 september 2019 GO WIELRENNEN KANOËN VOETBAL De handbalsters hebben de eerste kwalifi catiewedstrijd voor het EK van 2020 gewon nen. In Eindhoven werd Oostenrijk met 32-24 verslagen. Carles Puyol (41) heeft het aan bod afgeslagen om algemeen manager van FC Barcelona te worden. De Catalaan heeft door andere projecten niet genoeg tijd voor die functie. Robin Haase heeft de kwartfi nales bereikt op het challengertoernooi in Florence. De tennisser won na bijna twee uur in drie sets van Jaume Munar: 1-6, 6-1, 7-5. —Coach Jürgen Klopp over Ki-Jana Hoever (17), die woensdag scoorde voor Liverpool. Nick Kyrgios heeft een voor waardelijke schorsing van zestien weken en een voor waardelijke boete van 23.000 euro opgelegd we gens misdra gingen op de baan, voor als hij zich komend half jaar weer misdraagt. FC Barcelona moet 300 euro betalen voor het te vroeg benaderen van Antoine Griez- mann (foto). Barga betaalde op 12 juli 120 miljoen. Voor 1 juli kostte hij 200 miljoen. 2 Andy Murray heeft in China, na zijn eerste zege in het en kelspel op de ATP Tour sinds zijn operatie, verloren. Alex de Minaur was in ronde twee te sterk: 6-4, 2-6, 4-6. O a 0) Chaos compleet na zeperd tegen AZ Feyenoord j AZ Daniël Dwarswaard Rotterdam AZ-uitblinker Calvin Stengs schiet de Alkmaarders in de Kuip naar een 0-2 voorsprong tegen Feyenoord. FOTO BSR AGENCY SOCCRATES Zelf zou hij het 'olympische' rondje door Sotsji heel anders hebben getekend. Te hoekig, vindt Max Verstappen, die er een strategisch gridstrafje in casseert. Arjan Schouten Sotsji

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20