nrv Inentingsleeftijd omlaag van 13 naar 9 jaar JOL Rookhok staat op laatste benen Duizenden onterechte aangiftes van online oplichting Walcheren Jaarlijks krijgen ongeveer duizend vrouwen en vijfhonderd mannen kanker door het virus. Meiden kunnen door deze seksueel over draagbare aandoening baarmoe derhalskanker oplopen. Jongens die met hpv zijn geïnfecteerd, kunnen daardoor mond-, keel-, anus- en peniskanker krijgen. ,,Door ook jongens het hpv-vac- cin aan te bieden, slaan we twee vliegen in één klap", aldus staats secretaris Blokhuis (Volksgezond heid). „Jongens zijn dan be schermd tegen het virus en lopen daardoor minder kans op vrese lijke ziektes. Bovendien zijn zowel jongens als meisjes hiermee nog beter beschermd door middel van groepsbescherming", zegt de be windsman. Ook gaat de leeftijd omlaag waarop de hpv-injectie wordt ge geven. Nu krijgen meisjes dat nog op hun 13de; straks worden alle kinderen eerder gevaccineerd, maakt Blokhuis vandaag ook be kend. Op advies van de Gezond heidsraad verlaagt de staatssecre taris de leeftijd naar 9 jaar. De leeftijd gaat omlaag, omdat de injectie dan beter kan worden ingepast in de rest van het vaccina tieprogramma. Blokhuis: „Degenen die het hpv- Ik ben blij dat we zowel jongens als meisjes nog beter kunnen beschermen vaccin hebben gemist, krijgen dan nogmaals de kans om de prik op te halen wanneer ze 14 of tussen de 16 en 17 jaar oud zijn." Deze inenting komt pas in 2021 in het vaccinatiepakket voor jon gens, omdat er tijd nodig is om het vaccin in te kopen en de uitvoering te organiseren, zegt de staatssecre taris. ,,Ik ben blij dat we zowel jon gens als meisjes dan nog beter kunnen beschermen tegen ver schillende soorten kanker." Meisjes worden al sinds 2010 in geënt tegen het virus voordat ze seksueel actief worden, omdat het vanaf dan onder meer baarmoe derhalskanker kan veroorzaken. Nog nooit was de opkomst zo hoog als dit jaar; 6 5 procent van de meis jes die in 2006 zijn geboren, heeft de eerste prik gehaald. Meisjes hebben momenteel tot de leeftijd van 18 jaar recht op de hpv-vaccinatie. Volwassen vrou wen, jongens en mannen kunnen op eigen kosten worden gevacci neerd bij de huisarts. P6 Grote kans dat Hoge Raad roken in speciale ruimtes in horeca verbiedt P7 Politie wil ze kwijt om meer echte zaken op te lossen »P3 679, neemt je mee Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl vrijdag 27 september 2019 18°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 »P18 HEINKENSZAND De Jan van Schen- genschool in Heinkenszand heeft sinds gisterochtend een buitenlokaal. Drie hardhouten picknicktafels staan er in de tuin van de school. Ze bieden plek aan zo'n dertig kinderen. De eer van de officiële ingebruikname was voor kin derdirecteur groene schoolpleinen Tijn van 't Westeinde. De elfjarige scholier werd eerder dit jaar benoemd tot één van de vier kinderdirecteuren van de Groene Revolutie, bedoeld om grijze schoolpleinen in Zeeland te vergroe- nen. Elke kinderdirecteur kreeg bij aanstel ling 1500 euro, te besteden voor de eigen school. Tijn besloot, in overleg met de school, het geld uit te geven aan het buitenleslokaal. Medeleerlin gen en leerkrachten zijn er blij mee. ,,Ik ben een buitenmens en ga graag naar buiten om les te geven, maar op een kleedje in het gras is schrijven erg las tig", zegt leerkracht Alicia Minderhout. ,,Bij droog weer staan onze leerlingen te trappelen om buiten les te kunnen krijgen." Droog was het tijdens de ope ning ook - zij het op het nippertje - waarna Tijn met de andere leerlingen snel een selfie maakte. ,,Het enige waar we nu nog op wachten is mooi weer'', besloot directeur Herman van den Dries de bijeenkomst. Ook vaccinatie hpv voor jongens Ook jongens krijgen vanaf 2021 een inenting tegen hpv, het virus dat baarmoederhalskanker kan veroorzaken. Nu worden alleen meisjes ingeënt. De injectie voor alle kinderen komt in het Rijks vaccinatieprogramma. Edwin van der Aa Den Haag —Staatssecretaris Blokhuis aivanar Het is Groepsreizen Sale bij NRV De Groepsreizen Sale geldt voor al onze 95 groeps reizen. Boek nu en profiteer tot €300 korting per persoon. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd. Vertrekken t/m oktober 2020. Ook in de schoolvakanties! Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Vandaag pzc.nl pittige Ook voor het laatste buien regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 55555 Les.idde frisse lucht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1