Groot staatsman kon met vele winden meewaaien II €799 corendon reiskatern.nl NIEUWS 15 JACQUES CHIRAC 1932-2019 Ik heb geen woorden voor mijn verdriet ExcLusieve g-daagse Lezersaanbieding Brazilië Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc Europese Commissievoorzitter Jean-Claude Juncker liet weten 'van de kaart te zijn' door het over lijden van de Franse oud-presi dent. „Europa verliest niet alleen een groot staatsman, maar ik ver lies een persoonlijke vriend'', al dus de Luxemburger. ,,Ik heb geen woorden voor mijn verdriet.'' Jacques René Chirac stond be kend als handige en charmante ritselaar, van oorsprong overtuigd aanhanger van generaal Charles de Gaulle. Hij stond vooral bekend als opportunist pur sang, die in zijn zucht naar de presidentiële macht bereid was met vele winden mee te waaien. Bommen Toen hij bij aanvang van zijn eer ste ambtstermijn, pal voor het on dertekenen van een wereldwijd verbod op kernproeven, nog en kele bommen liet ontploffen op Mururoa en Fangataufa viel de we reld over hem heen. Chiracs veto tegen Franse deelname aan de in vasie van Irak in 2003 leverde hem buiten Europa groot aanzien op. In 2002 werd Chirac herkozen als president, maar dat verliep moei zaam. Hij lag onder vuur door be schuldigingen van fraude en cor ruptie. Tekenend voor het tanende vertrouwen van de Fransen in Chirac was de afwijzing in mei 2005 van de Europese grondwet. Tijdens zijn tweede termijn als president verloor Chirac het ver trouwen van veel Fransen. Veel van zijn energie ging zitten in het verdedigen van zijn positie tegen politieke belagers als (uiteindelijk opvolger) Nicolas Sarkozy. Chiracs abrupte koerswijzigin gen leverden hem bijnamen op als 'Kameleon Bonaparte' en 'La Gi- rouette' (de windvaan). Bovendien werd hij achtervolgd door be schuldigingen van corruptie, vriendjespolitiek en fraude. Na zijn vertrek als president in 2007 leidde dat tot een proces. Op 15 de cember 2011 werd Chirac door een Parijse rechtbank schuldig bevon den aan het wegsluizen van poli tieke gelden, machtsmisbruik en het schenden van het publieke vertrouwen. Hij werd veroordeeld tot een celstraf van twee jaar voor waardelijk. De voormalige Franse president Jacques Chirac is gisteren overleden. De oud-staatsman stond bekend om zijn charmes, maar kampte ook met schandalen. De in 1932 geboren Chi rac overleed gisteren te midden van zijn fa milie. Hij was presi dent van Frankrijk van 1995 tot 2007. Daarvoor was hij van 1974 tot 1976 en van 1986 tot 1988 premier van het land. Ook was hij burgemeester van Parijs. Het Franse Lagerhuis stond giste ren een minuut stil bij het overlij den van Chirac. De voorzitter van de Nationale Vergadering onder brak de zitting toen het overlijden van Chirac bekend werd. Zonnig, veelzijdig en bovenal bijzonder! Inclusief Voorwaarden gratis Met Corendon naar zonnig Brazilië vrijdag 27 september 2019 - Jean-Claude Juncker, voorzitter Europese Commissie Jacques Chirac werd 86 jaar. foto epa Bob van Huët Rotterdam/Parijs nu vanaf Welkom in het grootste land van Zuid-Amerika: Federale Republiek Brazilië! Beter bekend als Brazilië. Exotisch, tropisch en met hoge temperaturen; het isernamelijkmetongeveer28,altijdlekkerwarmgedurendede Nederlandse winters. De bevolking is zeer vriendelijk en gastvrij en de prachtige en zeer diverse natuurgebieden maken dit land tot een mooie vakantiebestemming. En wat denk je van de heerlijke Braziliaanse keuken? Uit eten gaan of ergens een drankje drinken is op veel plekken zeer voordelig. Verlang jij naar een vakantie met wuivende palmbomen, prachtige zandstranden, heerlijke culinaire hoogstandjes en heel veel cultuur? Dat kan! Je boekt nu zëér voordelig bij Corendon een vakantie naar het karakteristieke 0 Belo Brasil! Rio Grande do Norte Rio Grande do Norte is een kleine en gemoedelijke regio in het noordoosten van Brazilië. Er hangt een hele relaxte sfeer, met name in Pipa en Tibau do Sul. Deze dorpen kennen nog geen massatoerisme. Vroeger was Pipa een echt hippiedorp, maar in de afgelopen jaren is het uitgegroeid tot een kleurrijk surfersdorp. Het is niet voor niets dat veel Brazilianen in de weekenden deze kustplaats opzoeken. Overdag genieten van de uitgestrekte stranden, weelderige natuur met aapjes en tropische vogels en 's avonds gezellig eten bij een van de vele restaurantjes. Met als afsluiter een Caipirinha in je hangmat, ultiem genieten dus! Elk hotel en resort heeft zijn eigen charme en het is maar net waarje naar op zoek bent. Wil je meer luxe, dan trek je richting Via Costeira. Hier vind je veel 5-sterrenresorts die over zoveel faciliteiten beschikken datje eigenlijk het hotel niet meer uit hoeft. Wil je een combinatie van stad en strand, dan zit je perfect aan de bruisende boulevard in Ponta Negra. Ga je voor het gemak van All Inclusive, dan is Tibau do Sul the place to be. Pipa is perfect als je houdt van easygoing en een relaxte zonvakantie.' Marinas Resort**** Marinas Resort"""' is hét all-inclusive hotel voor een heerlijk ontspannen vakantie. Het kleinschalige resort beschikt over een zwembad, diverse restaurants en bars en een speeltuin. Het prachtige uitzicht over de lagune, de weelderige palmbomen en de heerlijke zeebries maken het vakantieplaatje compleet. Het hotel ligt in het rustige Tibau do Sul, direct aan de lagune en op zo'n 100 meter van het strand. Vanaf het terras is het uitzicht over de oceaan adembenemend en vrijwel elke avond staat er een prachtige zonsondergang op het menu. Wandel in 10 minuten naar het centrum van Tibau do Sul. In de directe omgeving van het hotel zijn verschillende restaurants te vinden. De badplaats Pipa, 7 km verderop, is een surfparadijs met een bruisend nachtleven. De standaardbungalows (voor 1 a 2 personen) in Marinas Resort zijn in 2018 gerenoveerd en kleurrijk ingericht. Ze beschikken over een telefoon, airconditioning, televisie, minibar, koelkast, kluisje (tegen betaling), koffie-/theefaciliteiten (tegen betaling) en wifi (gratis). Badkamer met douche, toilet en föhn. Er is een terras met zitje én hangmat. Retourvlucht Brazilië met Corendon Inclusief maaltijd en drankje 7 nachten in Marinas Resort**** Verzorging o.b.v. All Inclusive Gratis 20 kilo baggage voor lezers van deze krant Prijzen op basis van een 2-persoonsbezetting, op basis van beschikbaarheid en onder voorbehoud van wijzigingen. Exclusief administratiekosten 25 per boeking), Calamiteitenfonds 2,50 per boeking), ruimbagage, transfers evt. vlucht- of datumtoeslagen. Op Deze aanbieding zijn de ANVR-, SGR- Corendonvoorwaarden van toepassing. Druk- en zetfouten voorbehouden. De lezersreis is geldig t/m 11 oktober 2019. Meer informatie, voorwaarden en boeken: Ga voor deze 9-daagse zonvakantie Brazilië naar onze website reiskatern.nl/pzc/COR1902 of bel met Corendon via 023 - 7510606 ■I AT A LJ Vliegreis met Corendon inclusief maaltijd en drankje O.a. Ponta Negra, Tibau do Sol, Via Costeira en Pipa Verblijf in luxe hotels of charmante pousada's Zon, zee, strand en veelzijdige natuur Lage introductieprijzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15