Zeeuwen nemen deel aan grote demonstratie Agractie in Den Haag Dochters vragen aandacht voor verzetsheld Miniserie: Zeeuwen in de Spartathlon Ank en Ria willen dat er een Marinus van der Hellstraat komt in Goes Edward de Leng topfit aan start van 's werelds bekendste ultraloop De boeren voelen zich in de hoek gedrukt door een opeenstapeling van overheidsmaatregelen. Het pro test in Den Haag heeft drie eisen: geen gedwongen inkrimping van de veestapel, strikt onafhankelijke me tingen van de uitstoot van CO2 en stikstof, en het beleid voor gewas beschermingsmiddelen moet geba seerd zijn op wetenschappelijke fei ten, niet op aannames en emoties. ,,Wij zijn de primaire sector. Wij zorgen voor het voedsel. Maar de re gels worden strakker en strakker. Op een keer is het klaar", zegt var kenshouder Arno Wagenaars uit Tholen. Hij is een van de contact personen van Agractie in Zeeland. Boven de Westerschelde hebben zich al honderd boeren als deelne mer gemeld. In Zeeuws-Vlaande- ren gaat het volgens hem om het zelfde aantal. De landelijk organisatie verwacht dat uiteindelijk tienduizend boeren naar het Malieveld zullen trekken. Ze gaan met bussen, de trein, maar een aantal zal met tractoren de Hof- Maar de regels worden strakker en strakker. Op een keer is het klaar stad binnenrijden. Wagenaars schat dat zeker tachtig Zeeuwse boeren met hun tractor naar Den Haag gaan. Overigens zullen de tractoren tot Den Haag met opleggers ver voerd worden. ,,Anders moeten we nu al vertrekken", lacht Wagenaars. De ZLTO, de belangenorganisatie van agrariërs in het zuiden, staat volledig achter de actie, zegt vice- voorzitter Joris Baecke. ,,Dit is een hele duidelijke uiting van wat er leeft onder onze leden. We steunen hen dan ook in deze actie op alle mogelijke manieren. Als er bussen nodig zijn, zullen we die regelen. Ook als boeren niet naar Den Haag kunnen of willen, maar zich wel in Zeeland willen laten horen, hebben ze onze steun." De ZLTO steunt de deelnemers aan de actie onder de hashtag 'trotsopdeboer'. Baecke vindt dat boeren soms on- terecht in een kwaad daglicht wor den gesteld. ,,Het is belangrijk dat onze leden gewaardeerd worden om alle goede dingen die ze doen. Voedselproductie, landschapsbe heer. Het is goed dat ze daar aan dacht voor vragen." De ZLTO-be- stuurder waagt zich nog niet aan een voorspelling van het uiteinde lijk aantal deelnemers aan het boe renprotest. ,,Daarvoor is het nog te vroeg dag. Vergeet ook niet dat be gin oktober het voor de akkerbou wers nog een drukke periode is." Wagenaars neemt in elk geval een dag de tijd voor het protest. Als de boeren nu niet protesteren, hoeft het volgens hem straks helemaal niet meer. ZEELAND 2 It woensdag 25 september 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl TERNEUZEN Dertig kilometer en niet har der, dat mag sinds kort wel duidelijk zijn op de Oude Vaart in Terneuzen. In grote, driedimensionale cijfers spat het getal 30 van het wegdek af. Of het echt zal helpen? Vier jaar geleden is ook al een snelheidscampagne in de woonstraat ge voerd. Een aantal omwonenden wilde die herhalen, anderen zagen het nut er niet van in. Met als gedachte 'baat het niet, schaadt het niet', gaf de gemeente Ter- neuzen opdracht voor de schildering. Veel scholieren van het Lodewijk College maken gebruik van de weg. ,3^'r "r£, ZEELAND4 ZEELAND10 Honderden boeren naar protest Tweehonderd boeren en tachtig tractoren uit Zeeland gaan op 1 oktober naar Den Haag om mee te doen met de grote demon stratie Agractie. Dat kunnen er meer worden, want steeds meer boeren en sympathisanten mel den zich. Belangenorganisatie ZLTO zit niet in de organisatie, maar ondersteunt de actie wel. Theo Giele Tholen - Arno Wagenaars, varkenshouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33