Medewerkers nodig? Bezwaarmakers zijn wachten zat WERKT tWètf&sI 7 PRIKKELENDE LEUTFABRIEK Live muziek in allerlei stijlen, films, beeldende kunst, activiteiten voor kinderen en jongeren - het Factory Festival in Sas van Gent maakt de naam komende zaterdag weer waar. Het evenement dat alle zintuigen prikkelt', staat op de borden. En zo is het maar net. Mooie namen heeft de organiserende Stichting Rock around the Bridge geboekt: Dé Zeeuwse dialectband Surrender (20.00 uur), de flink aan de weg timmerende Middelburgse pop band Peer (21.45 uur) en tot slot in de grote zaal de coverband Boo ming Beats. ,,Van Abba tot ACDC spelen die", weet Jan Vinke, vrij williger van het eerste uur. Jan was ook jarenlang betrokken bij het openluchtfestival Rock around the Bridge, de voorganger van het veelzijdiger Factory Festi val, dat grotendeels binnen is. De Leutfabriek, voorheen de Vlaande- renhal aan het Vlaanderenplein, is de plek waar het gebeurt. Jan voelt met de organisatoren van Weitje- rock in IJzendijke mee, waarvan de laatste editie verregende. ,,Wij hebben met Rock around the Bridge ook aardig wat zwarte sneeuw gezien. Wij hoeven nu ge lukkig niet meer met angst en be ven het weerbericht te volgen." Alweer voor de vierde keer wordt het Factory Festival gehou den. De Big Swing Band geeft za terdag in de grote zaal om 13.00 uur de aftrap, waarna een uur later de activiteiten op tal van plekken in de Leutfabriek losbarsten. Spe ciale aandacht vraagt Jan voor de zaal Pretty Ridiculous met punk rockbands. ,,De hardere rock", om schrijft hij de muziekstijl ,,die je niet zo vaak in Zeeuws-Vlaande- ren hoort." Take it easy Wie liefhebber is van luistermu- ziek, kan terecht in de zaal Take it easy met optredens van onder an deren de zangeressen Juanita de Bands vragen of ze hier mogen optreden. Dat zegt genoeg over de sfeer Potter (16.00 uur) en Ellen Shae (19.00 uur) en de Zeeuws-Vlaamse band The Brightt. Films zijn ook te zien, waarvoor, vertelt vrijwilligster Annelies Korst, voor het eerst met de Hul ster Koning van Engeland is sa- mengewerkt. ,,Het is een echt filmfestival, met ook een prijs." Nieuw dit jaar is dat kunstenaars hun kunst kunnen tonen in een container. Ze krijgen een half uur om die in te richten, waarna de ex positie ruim een uur te zien is. Margot de la Ruelle uit Sas van Gent, Dimitri Sponselee uit Hulst en Domien van Parys uit West- dorpe werken mee, een vierde kan er nog bij. Annelies: ,,Eerder had den we ook beeldende kunst, maar die hing in de gangen, waardoor het niet opviel." Een extra activiteit is er voor jongeren. De eerdere edities van Factory Festival was er al een BMX-crossfietsenparcours, en dit jaar komt er een negen meter hoge klimwand bij. Jan: ,,Scouting Westdorpe zorgt voor de begelei ding, die heeft daar speciale bre vetten voor." Hoeveel bezoekers het Factory Festival de afgelopen jaren trok, weten Annelies en Jan niet. ,,We houden dat niet bij." Ze merken wel dat 'het evenement dat alle zintuigen prikkelt' groeit. ,,Bands vragen of ze hier mogen optreden. Dat zegt genoeg over de sfeer. En omdat we zoveel te bieden heb ben, trekken we publiek van aller lei pluimage. Dat maakt dit festival ook zo leuk om te organiseren." Al in maart dienden het bewo nersplatform, een aantal individu ele bewoners van de aanpalende wijk Triniteit en ondernemers in de omgeving bezwaren in. Het is gebruikelijk dat bezwaarmakers vervolgens op een redelijke ter mijn worden gehoord door de ge- meentelijke bezwaar- en beroeps commissie. Woordvoerder Daniël Rouw erkent dat de procedure lang duurt. Dat komt volgens hem onder meer doordat de initiatief nemers wijzigingen op de bouw- Wijzigingen op de bouwvergunning kostten extra tijd vergunning hebben aangevraagd. Dit kostte extra tijd. Voordat de bezwaar- en beroepscommissie aan de slag kan, moet eerst een re actie van de gemeente binnen zijn op de bezwaren. Vanwege de ge wijzigde vergunning is daarmee gewacht. Voor de tweede helft van oktober staat nu een hoorzitting gepland. Dat is op tijd, aldus woordvoerder Rouw. Het onderkomen is nog niet in gebruik. Rouw: ,,De be zwaarmakers zijn niet in hun be langen geschaad." Omwonenden voorzien extra overlast in hun wijk door de komst van de arbeidsmigranten. Bedrij ven vrezen in hun activiteiten te worden beperkt. De gemeente heeft dit altijd ontkend, omdat het om tijdelijke huisvesting voor maximaal tien jaar gaat. Naar verwachting arriveren op z'n vroegst eind dit jaar de eerste van de maximaal tweehonderd ar beidsmigranten. Inmiddels is een klankbordgroep opgericht voor overleg met bewoners en bedrij ven in de buurt. ab-werkt.nl/zeeland Livingstoneweg 42 Goes 5 dinsdag 24 september 2019 Factory Festival blijft doorgroeien Harmen van der Werf Sas van Gent - Jan Vinke en Annelies Korst, vrijwilligers Factory Festival Bezwaarmakers tegen de huis vesting van arbeidsmigranten op het vroegere Philips-terrein in Terneuzen voelen zich niet se rieus genomen door de ge meente. ,,We zijn nog niet eens gehoord, terwijl het gebouw al bijna klaar is", stelt Henk Meer- tens van bewonersplatform Tri niteit. Harmen van der Werf Terneuzen B£ O Z3 M Een deel van het bouwteam: Vera Crosiers, Maarten Hemelsoet, Annelies Korst en Jan Vinke (vlnr). foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54